Skocz do zawartości

i5-4690K chłodzenie boxowe.


Recommended Posts

Witajcie, od pewnego czasu w nowszych grach odczuwam lig spiki( spadki fpsów). Chciałbym wyciągnąć coś więcej z tego procesora.

Jednak nigdy nie bawiłem się w oc, może trochę na e8400 ale to bardzo dawno temu .

Pełna spec:

gigabyte ga-b85-hd3

i5-4690k

goodram ddr3 1600 4gbx2

gtx970 evga ftw 4gb

ssd + wd green

 

Czytałem że spokojnie na chłodzeniu box można ustawic 4.0 na rdzeniu, co pewnie polepszyłoby warunki do gry.

Proszę mi powiedzieć jakie ustawić najbezpieczniej wartości i na rdzeniu oraz napięciu. Będę bardzo wdzięczny, nie chcę po prostu nic zepsuć. 

 

 


Ewentualnie jaką obudowę oraz czy SilentiumPC Grandis 2 XE1436 da radę do 4,2-4,5 podtrzymać na rdzeniu ?

Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem że nie podkręcisz prawdopodobnie , kiedyś była taka możliwość , ale wraz z wprowadzeniem odświeżonych procesorów takich jak twój OC zostało zablokowane . Możesz szukać starego biosu , ale nie wiem czy komp w ogóle się odpali , a i podobno jest problem z wgraniem starego biosu . 

 

Miałem Ci podać ten sam odnośnik co Jarrino 

 

Mówisz że znalazłeś jak ludzie kręcą procesory do 4.5 , ale czy to są refresh czy stare wersje ?

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Czyli masz wersję 2.1 z najnowszym biosem . Do tej płyty pewnie nawet nie ma biosu umożliwiającego OC

Bios F6 był w wersji 1.x (tak zakładam , ale na stronie już go nie ma), a twój procesor potrzebował by wersji F9 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Jutro odwiedze salon w którym kupiłem ten komputer i popytam tak czy siak dzięki za twój czas.

Pewnie nie .

Ewentualnie płyty z OC nie są drogie do tej platformy tylko czy Ci się chce bawić . Płyty się zaczynają tak od 150 zł 

podałbyś mi jakaś dobrą płytę ? chciałbym wyciągnać max czyt. 4,5 kupiłbym płytę lepszy ram niz 1600 mhz i chłodzenie. Podaj mi jakieś dobre.

domyśllam się że będzie to z97 ?

Dodam jeszcze żeby najlepiej miała m2 na ssda

Link to post
Share on other sites

tylko ta z linka jest inna chyba ? go to z87 g43 nie 45


czy moze lepiej ta z97 ?


a czy jest gwarancja że na niej na pewno można overclocking do jakiegoś 4.0 chociaż ? bo jeśli mam wydać kolejne 150 zł i nic z tego nie mieć to trochę słabo ;/


dobr alicytuje zobaczymy jak to bedzie 


niestety ktoś mnie ubiegł, masz jakąs inną może alternatywę ?


powiedz mi Jakub czy muszę ogranicząć się do msi ? czy możę to być np asrock z97 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...