Skocz do zawartości

Komputer do grafiki Pakiet Adobe Ligtroom CC, Photoshop CC, 10-11k PLN


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję nowego kompa, bo praca na laptopie doprowadza mnie pomału do szału :[ Jednak dla mnie pecet to pecet :D Co potrzebuję ? Prawie całej skrzynki i monitora lub nawet dwóch, bo nie ukrywam mam chęć pograć w gierki, więc jeden byłby przeznaczony do gier, a drugi do pracy z grafiką, obróbka zdjęć w Camera Raw, LR, PS,... o ile budżet na to pozwoli :) Interesuję mnie tylko stajnia intela, więc wybór już się troszkę zawęża, ale nie wiem w którą podstawkę się kierować ? 1151 ? Może 2066 ? Pomóżcie ! :)

 

  • Zastosowanie komputera : obróbka zdjęć Camera RAW, LR, PS, gry
  • Maksymalna kwota : 10-11 tysięcy złotych, ewentualnie może coś będę mógł więcej dołożyć ;)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : styczeń-luty 2019
  • Których części potrzebuję : płyta główna, procesor, grafika, ram, SSD pod system, HDD pod magazyn na zdjęcia, obudowa
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak, a nawet mam zamiar zwodować CPU oraz GPU (mam już w tym doświadczenie z poprzednich konfiguracji)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Grafika EIZO lub DELL, najlepiej 27 cali 2560x1440
  • Specjalne wymagania : dwa monitory jeden pod grafikę drugi pod pracę biurową i gry, jeśli budżet pozwoli, jeszcze chciałbym taką obudowę, aby grafikę można było postawić pionowo (vertical gpu mount)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Zasilacz Corsair AX850, klawiatura i mysz ze stajni Corsair
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : brak

Zapraszam do dyskusji :)

 

Link to post
Share on other sites

2066 poniekąd przesada do obróbki zdjęć patrząc na to co mamy na 1151. 

Skalp CPU 8700K wchodzi w grę? Cenowo, wydajnościowo podobnie do 9700K ale przy tym pierwszym masz jednak te 12 wątków. 

 

Patrząc tak na szybko.

 

9700K / Z390 Tomahawk / G.Skill 2x8GB 3200 MHz CL15 Ripjaws / Define R6 / RTX 2070 Armor / Dark Rock 4 Pro, to koszt blisko 7000 zł. Teraz potrzebne w zasadzie i 3 dyski do pracy. 

 

M2 NVME 256 GB - system i soff

M2 NVME 512 GB - bieżące projekty, katalogi, pluginy itp. 

SATA 240 GB - można dać na scratch co nie zajechać śmieciem dobrej 512 NVME. 

 

Razem tutaj dojść może około 1250 zł jakbyś dał M8PEGN 256 + 512 GB oraz IRDM Pro 240 GB. 

 

Zrobi się tutaj dość ciasno z monitorami a i tak na starcie masz tylko 16 GB DDR4. Do obudowy R6 trzeba jeszcze dokupić Flex VRC-25, Można coś tańszego, gotowego wybrać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

2066 poniekąd przesada do obróbki zdjęć patrząc na to co mamy na 1151. Skalp CPU 8700K wchodzi w grę? Cenowo, wydajnościowo podobnie do 9700K ale przy tym pierwszym masz jednak te 12 wątków.

 

2066 mocno mnie kręci :D, ale troszkę budżet ogranicza, więc ten 8700K będzie dobrym wyborem :) Tak nawiasem mówiąc, próbowałem namierzyć MB 2066 Asusa RVIE i o dziwo kiepsko z dostępnością ?? ciekaw jestem co jest powodem takiego stanu rzeczy ??

 

 

9700K / Z390 Tomahawk / G.Skill 2x8GB 3200 MHz CL15 Ripjaws / Define R6 / RTX 2070 Armor / Dark Rock 4 Pro, to koszt blisko 7000 zł. Teraz potrzebne w zasadzie i 3 dyski do pracy.

 

Czy nie lepiej będzie zjechać z GPU na rzecz, większej ilości RAM ??

 

 

M2 NVME 256 GB - system i soff M2 NVME 512 GB - bieżące projekty, katalogi, pluginy itp. SATA 240 GB - można dać na scratch co nie zajechać śmieciem dobrej 512 NVME.

 

Tego ostatniego SSD zamieniłbym na duży HDD pokroju WD My Book (3-4 TB lub większy), z racji tego, że mam samej muzy ponad 2TB, której niestety nie mogę stracić, bo za dużo mnie to kosztowało i kasy i życia :D

 

 

 

Zrobi się tutaj dość ciasno z monitorami a i tak na starcie masz tylko 16 GB DDR4. Do obudowy R6 trzeba jeszcze dokupić Flex VRC-25, Można coś tańszego, gotowego wybrać.

 

Ok to w takim razie pozostanę przy jednym, monitorze, z czasem może coś dokupię :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Razem tutaj dojść może około 1250 zł jakbyś dał M8PEGN 256 + 512 GB

M8PeGN warto zamenić na znacznie szybszego Samsunga Pro 970 512GB, za 725zł w proline lub z allegro za 669zł i to jest wersja BOX 5 lat gwarancji, czyli legit. 

 

32GB RAM przy takim budżecie must have, nawet kosztem jednego SSD rezygnacja z M8PeG 256GB, system i soft można dać tymczasowo na ten dysk co obróbka.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

M8PeGN warto zamenić na znacznie szybszego Samsunga Pro 970 512GB, za 725zł w proline lub z allegro za 669zł i to jest wersja BOX 5 lat gwarancji, czyli legit.

 

Ten Samsung chodzi mi po głowie, choć również przyglądam się Corsair MP510 480GB :)

 

 

 

32GB RAM przy takim budżecie must have, nawet kosztem jednego SSD rezygnacja z M8PeG 256GB, system i soft można dać tymczasowo na ten dysk co obróbka.

 

Też jestem tego zdania :)

Link to post
Share on other sites

Tak wyjechałeś tutaj z 1440p i grami stąd zestaw 50/50 gry i praca. 

Odbiło się to na pamięciach, które zawsze można dołożyć za jakiś czas. 

 

Jasne, że tak :) Nie potrzebnie się spinasz, dyskutujemy, każdy ma jakiś pomysł, więc warto porozmawiać i dojść do jak najlepszego rozwiązania :)

Link to post
Share on other sites

Nigdzie się nie spinam.

Wracając do CPU? 8700K? Co z skalpem? Będzie? 

 

Wybacz, źle widocznie odczytałem Twojego poprzedniego posta :) Nie chcę skalpować, nie mam z tym żadnych doświadczeń, więc wolę mieć spokój duszy i portfela :)

Przez weekend miałem mocne przemyślenia co do mojego nowego składaka i chyba już na 100% jestem pewny, że pójdę w podstawkę LGA1151, lecz przyglądam się INTEL Core i9-9900K ?? Co wy na to ?? Wiem, zwiększa to ceny, lecz powiedzmy, że na dzień dzisiejszy składam skrzynkę bez monitora :) Opyla się dokładać do tego procka ??

Link to post
Share on other sites

Jak 11K to budżet na sam PC to zmieścisz się z 9900K/32GB RAM i kompletem szybkich dysków M8PeGN 512GB+970 Pro 512GB+SU900 512GB

 

 

 

 

 

Opyla się dokładać do tego procka ??

 

To ma być sprzęt do pracy, a 9900K to najmocniejszy proc do tego typu zastosowań.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Opyla się dokładać do tego procka ??

 

Do procka się opyla. Względem ceny i7 8700K gdzie chodzi on czasem za 1999 zł, to nic tylko brać 9900K za 400 - 500 zł więcej. Trzeba też jednak dopłacić do płyty co by sekcja zasilania dała na spokojnie radę.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do procka się opyla. Względem ceny i7 8700K gdzie chodzi on czasem za 1999 zł, to nic tylko brać 9900K za 400 - 500 zł więcej. Trzeba też jednak dopłacić do płyty co by sekcja zasilania dała na spokojnie radę.  

 

Ok czyli procka już mamy :) O jakich modelach mówimy w kontekście wytrzymałej sekcji zasilania ??

Mam kolejne pytanie do mojego przyszłego zestawu :) Czy zasilacz, który posiadam Corsair AX 850 uciągnie nowe graty ??

Link to post
Share on other sites

Z ogromnym zapasem.

 

Z płyt pod 9900K masz jeszcze Z390 Aorus Master - też mocna i chłodna sekcja.

 

Zacna płyta :D Przyglądam się również ASUS Maximus XI Extreme oraz Formula tylko w zasadzie nie wiem jak u nich z fazami sekcji zasilania, tzn. gdzieś czytałem, że maja niby 4 fazowe, ale to chyba mało prawdopodobne przy takim wypasionym sprzęcie oraz cenie :D

Link to post
Share on other sites

Przy Aorusie Master a topowymi płytami od Asusa w "użytku domowym" nie zauważysz różnicy aczkolwiek jeśli chcesz wycisnąć maxa z proca i ramu możesz dorzucić 700 zł i wszystko od MAXIUMUSA X HERO w górę możesz brać.

Aczkolwiek te 700-1000 zł lepiej dołożyć do czegoś innego.

Link to post
Share on other sites

Żeby max wyciągnąć z tego proca to trzeba jakiegoś aio 360mm lub custom lc zważywszy na cenę procka 2500zl ~, mobo za 1300 ram pewnie koło 1500 i kompletu dysków oraz 360mm czyli 800 zł to budżet zaczyna się zamykać z nie ma jeszcze karty, a gdzie tu jeszcze o dwóch monitorach mówić

Link to post
Share on other sites

I9 musi być, chłodzenie wodne, 32gb ram może poczekać. Na szybsze pamięci 2x8gb jeszcze że dwa lata będzie wzięcie potem wymienisz na 2x16gb. Do tego RTX 2080, SSD juz poleciał w poście wyżej i HDD do koloru do wyboru. Zasilacz RM650 i jeszcze płyta która wszystko złączy:-

Opcja b. RTX Titanc za 12k(^^)

Link to post
Share on other sites

 

 

32gb ram może poczekać

Nie w PC do PS'a w tej cenie gdzie RAM już staniał i 32GB 2x16GB 3000MHz mamy za 1100-1200zł.

 

 

 

Opcja b. RTX Titanc za 12k()

Do czego CI tutaj takie GPU, możesz mi powiedzieć? 

 

 

 

gdzie tu jeszcze o dwóch monitorach mówić

 

 

powiedzmy, że na dzień dzisiejszy składam skrzynkę bez monitora
 

 

Czytajcie cały temat, myślcie co piszecie bo offtop jest tu zbędny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uciągnie z palcem w nosie.

 

Wrzuć jak to obecnie tam teraz wygląda w Twojej głowie. Na czym stanęło? 

 

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

 

CPU: i9 9900K - to już postanowione :) Cena około 2 500,00

MB: Tu mam największe dylematy, bo Gigabyte Z390 AORUS MASTER lub Asus Maximus XI Formula (podoba mi się opcja WC dla sekcji zasilania, bo jak pisałem w pierwszym poście, zamierzam zwodować na pewno CPU, a w przyszłości może i GPU, także fajnie byłoby również puścić wodę na sekcję zasilania MB - tutaj w zależności od modelu cena 1 400,00 - 2 400,00

GPU: Tutaj mam na myśli MSI GeForce RTX 2070 GAMING 8GB GDDR6 2 600,00

RAM: Tu mam jeszcze większą bolączkę, podobają mi się pamięci firmy G.SKILL (G.SKILL 32GB 3000MHz Trident Z RGB CL16 (2x16GB) - 1 300,00

BUDA: tu kompletnie nie mam pomysłu....

HDD: już do mnie jedzie WD MY BOOK 6TB - będzie jako magazyn - 680,00

Zasilacz mam po poprzednim sprzęcie i jak piszecie, że uciągnie to super :)

 

Podsumowując wszystko robi się z tego maksymalna kwota 9 500,00. Zostaje do kupienia buda. Monitor do odpalenia tego wszystkiego mam, więc przez 2-3 miesiące będę musiał popracować na nim do momentu zakupienia nowego monitora. Drugi monitor to troszkę odleglejszy temat. Najważniejsza póki co jest buda :)

 

Ktoś wyżej wspomniał o WC na CPU, także owszem to mam w planach i już mam całkiem niezłą wizję tego co bym chciał osiągnąć, ale to już sprawa na osobny temat czytaj worklog :D

 

Taka wizja na dzień dzisiejszy. Mam nadzieję, że ceny po świętach drgną w dół i będzie można coś lepszego kupić :D

Edytowane przez Tomashec
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...