Skocz do zawartości

Karta Graficzna


Recommended Posts

bez obrazy ale masz jakieś stare graty i zasilacz z czarnej listy, nie widzę miejsca w tym kompie dla jakiejkolwiek sensownej karty

ponadto wybrałeś starego smoka GTX'a 470 w którego kompletnie nie warto inwestować, chyba że połowę jego realnej wartości


myślę, że powinieneś doprowadzić do porządku procesor, bo szkoda nerwów by grać na tym Athlonie

obecny zasilacz wywalić przez okno i kupić normalny

oraz mieć dobrze zrobiony RAM ( albo 4GB albo 8GB ) bo przy 6GB pozbawiasz się pełnego/prawidłowego działania Dual Channel


i dopiero wtedy można myśleć o jakimś GPU

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no wiadomo komputer też nie jest jakiś bogaty, ale chciałbym wymienić kartę graficzną by zyskać troche fps, w grach csgo oraz gta V 


Gdybyś mógł napisać mi jaka karta by była okej, oraz procesor i zasilacz, i rozmyśle nad kupnem. Jak narazie mnie interesuje karta graficzna.

Link to post
Share on other sites

przede wszystkim trzeba kupić coś co można nazwać zasilaczem, bez tego ani rusz

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-atx-chieftec-gps-400aa-101-a-400w-7587963565

 

i dopiero po wymianie zasilacza można myśleć o karcie

przykładowo zalicytować coś takiego do 250zł

https://allegro.pl/asus-geforce-gtx-750ti-2gb-ddr5-i7715577498.html

to dużo lepsza propozycja niż GTX 470

 

niestety wydajność i tak będzie kuleć przez procesor kiepski procesor

żeby zaproponować procesor, trzeba znać rewizje Twojej płyty głównej (rev 1.3 czy rev 3.1 )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do Athlona X2 nawet taki zabytek jak gtx 750 ti / 950 to będzie overkill, serio. To był już na premierę budżetowy proc, teraz tj złom totalny (do gier).

 

Poza tym tak jak wspomina kolega wyżej, ten I-box tj coś, do czego balbym się podpiąć cokolwiek...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Rebelmind  AMD Athlon II X3 435 to jest mój procesor, wcześniej źle podałem, a karta gtx 750 jest nie opłacalna? nie warto jej kupywać czy może kupić coś lepszego, gdybyś mógł to napisz jaka karta była by spoko pod ten komp, procesor też będę wymieniał ale to w późniejszym czasie.

Link to post
Share on other sites

bez większego znaczenia czy ten Athlon ma 2 rdzenie czy 3

 

jak mamy Ci powiedzieć czy GTX 750 jest opłacalny skoro nie podałeś o jaką kwotę chodzi ?

za 180zł może być opłacalny ale za 280zł już nie


 

 

procesor też będę wymieniał ale to w późniejszym czasie.

nadal nie napisałeś nic o rewizji płyty więc nie wiadomo jaki procesor można tutaj dać 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GTX 750 chodzi po 250 zł a GTX 750ti po ok 300zł i nwm czy jest opłacalny bo chcę kupić kartę używaną, oglądałem jeszcze porównania kart gtx 750ti vs Radeon R9 270, i wychodziło na to że Radeon jest we wszystkim lepsze, w fps itp. Więc mam problem bo nwm co wybrać, a chcę kupić kartę używaną do 300 zł, mógłbyś coś polecić dobrego? Chodzi mi by starczyła już na trochę i żeby pasowała do aktualnego  komputera, po jakimś czasie zmienie procesor.

Edytowane przez Sebollek
Link to post
Share on other sites

Twój procesor będzie wąskim gardłem dla praktycznie każdego nowszego Radeona więc moim zdaniem zakup gtx 750 tj coś, w co powinieneś celowac. Takiego gtx 750 można dostać w okolicach 200 pln, więcej bym nie dał bo w przedziale 300-350 idzie już mocniejszego gtx 1050.

 

Np tu: https://allegro.pl/nvidia-geaforce-gtx-1050-i7722952061.html

 

Tyle że najpierw przydało by się wymienić zasilacz.

Link to post
Share on other sites
Ostatecznie wybrałem pare kart pod mój fundusz, które z kart były by odpowiednie pod moją płytę główną oraz resztę podzespołów? 

Jeżeli chodzi o procesor to wymienie go ale trochę później narazie musze grać na tym.

oraz wybrałem 2 zasilacze, które będą odpowiednio pracować?

Mój komputer:

 

Płyta główna " GIGABYTE GA-M68 MT-S2"

Procesor "AMD Athlon II X3 435 2.90 GHz"

Pamięć ram "6 GB DDR3"

Zasilacz "I-box 400w"

 

1. ASUS Radeon R9 380X 4GB STRIX

2. R9 270x Gigabyte Windforce 2GB 

3. Asus GTX 950 2GB

4. GTX 1050 ZOTAC 2GB ddr5 oc

5. Sapphire RADEON R9 280X OC

6. Msi R9 270x 2GB

7. GIGABYTE GeForce GTX 650 4GB gddr5

8. Gigabyte R9 270X 2GB

9. radeon MSI r9 270x 2GB ddr5 256 bit

10. Geforce GTX 750 Ti 2 gb

11. AMD Radeon RX460 2GB OC GDDR5/128

12. ASUS Radeon R9 380X 4GB STRIX

13. Gigabyte Radeon 7970 czyli R9 280X 3GB Ddr5

14. Radeon R9 280 MSI GAMING 3

15. Sapphire RADEON R9 280X OC Vapor-X

16. Gigabyte Radeon HD 7950 Windforce 3GB DDR5 384bit

17. Karta Graficzna Radeon R9 270x

18. Radeon HD7950 3Gb

19. Gigabyte GeForce GTX 770 Windforce 4GB

20. MSI GTX 950 2gb

21. Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB WindForce

22. Msi GTX 770 2GB -340zł

23. GeForce GTX 770 2GB

 

Zasilacz:

1. Corsair CX450M 450W

2. Enermax Pro82+ EPR385AWT 385W
Link to post
Share on other sites

obojętnie który zasilacz z tych dwóch weźmiesz, to będzie dobrze

z tym, że CX450M podejrzewam tani nie będzie

 

z tego co wymieniłeś, powinieneś zwrócić uwagę na 950 , 1050, 750Ti, RX 460

modele te nie są drogie i zwykle nie sprawiają problemów

 

i oczywiście jak najszybsza wymiana proca

Link to post
Share on other sites

Ciekawy temat. Dla tych co dłużej są na forum i często przeglądają takie tematy: Zdarzyło się w ciągu ostatnich 2 lat, żeby ktoś próbował tchnąć nowe życie w komputer starszy niż 2000 rok np. oparty na Pentium 3 i Geforce 256? :)

 

AMD Athlon II X3 435 miały swoją premierę w 2009 roku i kosztowały w dniu premiery ok. 300zł. Dla porównania nowe procesory i7 8700k w Cinebench R10 64 dla testu wszystkich rdzeni "multiple CPUs" osiągają 46535 punktów. Athlon w tym samym teście uzyskał 6724 punktów czyli praktycznie rząd wielkości mniej. Różnica jest więc kolosalna. Jeśli komputer pod gry to nie ma innego wyjścia jak kupno nowego sprzętu. Wszystkie wartości bez OC.

 

"żeby zaproponować procesor, trzeba znać rewizje Twojej płyty głównej (rev 1.3 czy rev 3.1 )"

 

Na 90% rev 1.3 bo rev 3.1 wyszło dużo później z tego co doczytałem. Co oznacza konieczność wymiany płyty aby zaproponować sensowny procesor pod gry takie jak GTA 5 w które autor chce grać.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Do czego Ci lepsza płyta główna? Chcesz podkręcić procka? Moim zdaniem jeżeli ma być po taniości to duet H61 + i5 jest rewelacyjny pod względem cena/wydajność, ewentualnie można rozważyć dopłatę do i7-2600 (bez "k"). Płyta umożliwiająca OC + 2600k/3770k mają moim zdaniem nieadekwatne do wartości ceny oraz niepewną przyszłość (~ brak gw). 

 

Chcesz coś sensownego po taniości? Czeka Cię zmiana platformy, przy czym na najtańszy przyzwoity i w miarę przyszłościowy konfig (Ryzen 5 1600, B350m, 2x4 GB DDR4) trzeba wyłożyć ok 1200 pln.  

Link to post
Share on other sites

W tej chwili potrzebuję wymienić kartę graficzną ponieważ moja aktualna geforce gt 240 jest nie wystarczająca, potrzebuję dobrej karty graficznej używanej do 300/310zł. By jednak uzyskać więcej fps w grach i pograć w gta V, po jakimś czasie też wymienię płytę główną i procesor lub jedynie procsor. Wiem że aktualny procesor bedzie blokował kartę graficzną ale to tylko jakiś czas. Mam nadzieję że jak teraz wymienię płytę główną to pozniej nie będzie problemu z założeniem jej na inną płytę główną. Moja płyta obsługuje wejście PCI-Ex16, i raczej kazda plyta też to wejście ma i nie bedzie z tym problemu? Gdybym zakupił kartę 4gb lub 2gb z geforce lub asus lub msi to będę ją mógł założyć do aktualnej płyty głównej tylko karta wtedy będzie blokowana przez procesor? Prosił bym was o polecenie dobrej karty graficznej używanej w cenie jak wcześniej napisałem 300 zł, jakąś już lepszą bym mógł później po wymianie płyty głównej oraz procka zagrał juz jakieś lepsze tytuły gier.

Aktualna płyta to M68MT-S2P (socket am3) (rev 3.0) a procesor to "AMD athlon II X3 435 2.90GHz"

Link to post
Share on other sites

Najpierw radziłbym wymienić zasilacz. Prądożerna karta mocno go obciąży. Jak zasilacz pada to nie rzadko robi to z hukiem i razem z sobą może zabrać na złom resztę sprzętu w tym kartę graficzną. Rozumiem, że stać Cię na ewentualną stratę Radeona r9 380x 4gb strix. :)

 

Tak się składa, że ktoś testował na PClab ten sam zasilacz i-Box 400W z GTX 480 i zasilacz się spalił w trakcie testu, uszkodzeniu uległ prostownik na linii +12V, na szczęście inne podzespoły przetrwały. Nie wiem czy mogę podać link do konkurencyjnego forum, ale jeśli mogę to wkleję.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Autor w przyszłości chciałby wymienić procka, więc niech bierze co mu się podoba byle mocniej i taniej.

 

Zasilacz w miarę dobry i tani to SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W SPC166. 3 lata gwarancji, certyfikat sprawności 80+ Bronze, modularne okablowanie. W Bit Computer za 215zł lub Morele 218zł. Wersja L2 bez modularnego okablowania 10zł tańsza. Inna sensowna opcja to Corsair VS550 550W. 3 lata gwarancji, certyfikat sprawności 80+, okablowanie nie-modularne. Cena od 195zł w górę.

 

Ewentualnie w grę wchodzi każdy inny zasilacz markowy, koniecznie z certyfikatem sprawności.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...