Skocz do zawartości

Wymiana wentylatorów w obudowie - czy warto?


Recommended Posts

Cześć,

 

Zastanawiam się nad wymianą wentylatorów w obudowie ze względu na stosunkowo głośną pracę, z tym że nie wiem czy uda mi się to osiągnąć przy moich założeniach :D

 

Obecnie posiadam obudowę SPC Aquarius X70W, siedzi w niej 5x SilentiumPC Sigma Pro 120mm.

 

Przewiew jest spoko, roznica między wyłączonymi a właczonymi to ok 7-8*C w temperaturach Grafiki i/lub CPU więc z tym nie ma co narzekać, tylko kurde głośno się robi.

 

Pytanie czy są na rynku jakieś wiatraki które za niewiele większą cenę za sztukę, będą w stanie zapewnić podobne (a może i lepsze?) rezultaty przy lepszej kulturze pracy?

 

Powiedzmy że chcę wydać do 35 max 40 zł za sztukę. Czy np Enermaxy T.B. Silence 120mm będą zauważalnie cichsze i podobne wydajnościowo? Czy rozglądać się za czymś innym? Czy może w ogóle porzucić ten pomysł bo obudowa licha i/lub nie ma dobrych i cichych wentylatorow za taka cene?

 

Wszelkie porady mile widziane :)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sie jeszcze w sumie czy nie lepiej bedzie kupić po prostu 3x 140mm Enermax TB Silence - 2 na front i jeden na gore (drugi na gorze w sumie nie potrzebny) i ten jeden wentyl Sigma Pro 120mm zostawic z tylu. Ciszej na pewno bedzie bo w koncu 140mm a i wydajnosciowo pewnie lepiej. Tych corsairow co podales nie znalazlem 140mm przynajmniej na morelach.

 

EDIT:
Chodziło o Cooler Mastery oczywiście, jedno i drugie na "Co" sie zaczyna i mi się pomyliło ;P

Edytowane przez TheSimon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...