Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC, gdzie najtaniej?


Recommended Posts

No ok, czyli najlepiej z tego co piszecie skorzystać z Rankomatu albo udać się do agenta stacjonarnie tak?
Nie korzystaj z tego g.... Chyba że chcesz mieć spam na tel i mailu.Ta wyszukiwarka nic ci nie pokaże po za standardowa cena.Idz do agencji ubezpieczeniowej i poproś o wycena tam ci poszukaj najniższej stawki i jak ci będzie pasować to skorzystasz.Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Ja poszedłem do małego biura ubezpieczeń wszelakich / biura podróży i gość mi zrobił ubezpieczenie w normalnej firmie 150pln (1150) taniej niż sam znalazłem
Mówisz o OC? Za 150zl :D Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Rankomat ma tylko kilka ubezpieczeń i chyba dolicza prowizję jeśli kupimy za pomocą tej strony , najtaniej jest bezpośrednio na stronie ubezpieczyciela. W biurach też doliczają prowizję niestety.

Ja z rankomatu nie dostaję żadnego spamu, co prawda podawałem losowo wybrany nr tel. Jak i inne imię. Ceny bez problemu w takim wypadku możesz sobie sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

To nawet nie wiedziałem, że nalicza jakieś prowizje. Wszyscy polecają. Oczywiście ja pytam czysto teoretycznie, bo raczej wolę iść do agenta stacjonarnie. Ale myślałem, że w Rankomacie się po prostu opłaca szukać OC. Głównie chodzi mi o to by mieć jakiś pogląd na oferty dla mnie. A jak iść stacjonarnie to do jakiego agenta w Poznaniu? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co to za biuro, ale poważny broker nic nie dolicza, a nawet rabat daje. Swoją prowizję dostają od ubezpieczyciela.

Zgadza się, ale im droższe ubezpieczenie tym większa prowizja. U mnie w okolicy jest jakieś 15% drożej w biurze.

 

Odnośnie rankomatu to po wyliczeniu przez nich składki, wszedłem bezpośrednio na stronę ubezpieczyciela który miał najtaniej i skalkulowałem jeszcze raz. Wyszło taniej o kilkadziesiąt zł. To było jakiś czas temu.

Link to post
Share on other sites

Klikaj w Rankomat, jak się boisz telefonów to podaj niewłaściwy numer przypadkowo :D Będziesz miał poziom odniesienia. Wyliczoną stawkę można użyć do negocjacji ceny u bieżącego ubezpieczyciela. Mój ubezpieczyciel wyliczył mi ponad 700, rankomat 620 a finalnie na tej bazie wynegocjowałem 580 u bieżącego. Nauczyli się, że lepiej opuścić i utrzymać klienta niż walczyć o nowych skoro im też trzeba dać niską cenę żeby przyszli.


I co zapłaciłeś wtedy jakąś dodatkową prowizje? 

 

Rankomat prowizję bierze od ubezpieczycieli a nie od Ciebie. Jak każdy agent. Poza tym - wyliczenie nic nie kosztuje, nie musisz skorzystać z ich ofert.

Link to post
Share on other sites

Klikaj w Rankomat, jak się boisz telefonów to podaj niewłaściwy numer przypadkowo :D Będziesz miał poziom odniesienia. Wyliczoną stawkę można użyć do negocjacji ceny u bieżącego ubezpieczyciela. Mój ubezpieczyciel wyliczył mi ponad 700, rankomat 620 a finalnie na tej bazie wynegocjowałem 580 u bieżącego. Nauczyli się, że lepiej opuścić i utrzymać klienta niż walczyć o nowych skoro im też trzeba dać niską cenę żeby przyszli.

 

Rankomat prowizję bierze od ubezpieczycieli a nie od Ciebie. Jak każdy agent. Poza tym - wyliczenie nic nie kosztuje, nie musisz skorzystać z ich ofert.

No proszę, czyli jednak warto z tej porównywarki skorzystać chociażby do tego by mieć możliwość negocjowania. Na pewno wykorzystam. A co do prowizji to też mi się tak wydawało i aż wieżyć mi się nie chciało, że to my mamy jakąś prowizje płacić dodatkowo. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

W przypadku ubezpieczenia OC jest branych pod uwagę tyle czynników, że dla dwóch osób w podobnym wieku, ale z różnych miejscowości, posiadający różne stany cywilne (dzieci) itd. itd. będą miały dwie różne wyceny polisy ubezpieczeniowej. Nie można więc stwierdzić wprost, że w pierwszym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie tanio a w drugim towarzystwie ubezpieczeniowym będzie drogo. Jak wyliczana jest kwota z ubezpieczenia OC

 

Ale fakt jest taki, że każde towarzystwo posiada odmienne algorytmy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dla mnie to zadna nowosc .. przeciez wiele czynnikow ma wplyw na cene ubezpieczenie oc wiec trzeba sie dobrze naszukac by znalezc oferte ktora bedzie nam odpowiadala cenowo. Warto miec na uwadze ze najtaniej zawsze bedzie jak bedziemy mogli sie podpiac pod czyjes ubezpieczenie - zakladajac np. zakup swojego pierwszego auto. Czasami nawet znajomi potrafia sie na to zgodzic jesli maja do nas wystarczajaco duze zaufanie :) W kwestii miejsca zakupu ubezpieczenia to w dzisiejszych czasach kroluje internet - nie ma sie co oszukiwac. Wezmy dla przykladu jakies lokalne biuro .. maja zazwyczaj kilka ofert od firm placacych najwyzsze prowizje .. a czy oznacza to dla nas najkorzystniejszy stosunek ceny do jakosci? No nie bardzo. Na dobra sprawe jest przeciez cos takie jak kalkulator oc/ac .. .......................pierwszy z brzegudajacy po wpisaniu wymaganych parametrow naprawde dobry podglada jak ksztaltuja sie ceny. Jesli ktos ceni swoj czas i nerwy, to warto skorzystac ;)
 

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Czytałem ostatnio artykuł - chyba na portalu Forsal czy innym finansowym typu Money, że wśród ubezpieczycieli panuje obecnie mała wojna cenowa na OC. Ktoś zauważył to w swoich portfelach przy przedłużaniu umowy?

 

Poza tym śmieszą mnie nazwy - wojna cenowa, ot zwykła rywalizacja i konkurowanie o klienta. Normalna rzecz.

Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj ubezpieczałem auto ojcu i bezpośredni na stronie wyszło 1090zł , a przez porównywarkę która mnie przekierowała na tą samą stronę już tylko 790zł . Trochę mnie to zdenerwowało . Dobrze że sprawdziłem bo bym 300 zł przepłacił .

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ja zapłaciłem taniej niż rok temu w tej samej firmie. 618pln do 580pln. Avensis 2005 1.8.

 

A doszły Ci jakieś nowe zniżki? Np za bezszkodową jazdę czy inne mające wpływ na wysokość ubezpieczenia?

Przeglądam w tych wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych oraz porównywarkach typu https://superpolisa.pl/

i różnice są niewielkie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...