Skocz do zawartości

Wybór karty graficznej


Recommended Posts

Witam moja obecna karta (Radeon R9 280x) niestety przestała mi służyć dlatego szukam na szybko czegoś nowego i taniego. Gram w Call of Duty Black ops 4. Z początku myślałem nad GTX 1060 6gb ale poczytałem, pooglądałem trochę filmików i wydajność ma podobna do RX 570 4 gb a kosztuje 300 złotych drożej. Mogę kupić Radeona Rx 570 4gb za 650 zl lub wersje 8 gigowa za 799 zl. Patrzyłem na benchmarkach i wersja 4 a 8 gigowa się nie wiele rożni. Proszę o jakieś opinie czy Rx 570 4 giga to będzie dobry wybór. Dziękuje pozdrawiam

 

Specyfikacja PC:
Msi B75IA-E33
i5 3470
12 gb ram ddr3
Sapphire Radeon R9 280X
Cooler Master G 550M

Edytowane przez adijos1990
Link to post
Share on other sites

Przychylam się do pytania - Dodatkowo od siebie dodam zapytanie -

Dlaczego karta RX570 z 8 gb jest tańsza niż ta sama karta z 4 gb ???

Można to zauważyć w dwóch sklepach internetowych...Zupełnie tego nie rozumiem bo logiczne jest że większa pamięć to drożej...

Czy jest tu jakiś haczyk ???  Rozumiem ...promocja ...ale... ???

Czyżby ta karta używana była do koparek ? Pozdro

Link to post
Share on other sites

do tego procesora (i5 3470, niskie bazowe 3,2ghz, turbo dla 4 rdzeni 3,4) rx jest kiepskim wyborem, w nowych grach , które już korzystają z 8 wątków taka karta będzie sie często nudzić, kumpel ma i5 4460 (nieco mocniejszy) z rxem 570 i narzeka,że często mu proc hamuje kartę (pubg, watchdogs2, bf1/5)

Link to post
Share on other sites

w pierwszej kolejności bym tak zrobił, miałem dużo mocniejszy procesor od twojego (i5 2500k @ 4,5ghz) i zmieniłem na i7 2600 non k, troche podkręciłem i tak bf1/czy 5 zaczął normalnie chodzić, bez żadnych dziwnych dropów i ścinek, wd2 czy AC O to w ogóle jak inne gry obecnie, ale też możesz kupić najpierw gtx-a 1060, nawet 3 gb jak floty masz mniej, mam takiego , jak nie boisz sie pobawic paskami ustawień to wszystkie najnowsze gry śmigają na nim ładnie powyżej 60 fps, tyle że wtedy musisz sie liczyć na dropy w związku ze słabszym 4-wątkowym cepem w grach które wyżej wymieniłem

Link to post
Share on other sites

Skoro myśląc o karcie bierzesz pod uwagę 1060 6gb, czy nawet wspominasz o 1070 to wymiana 3470 na i7 2600 cię nie zabije, bo to kwestia 200zł. Zdecydowanie lepszy efekt uzyskasz z i7 2600+1060 3gb niż pakując 1060 6gb do obecnego procka. Koszt w zasadzie ten sam. 

Link to post
Share on other sites

Nie tak do końca, bo ten RX570 to raczej półka ta sama co 1060 3gb - a tą też można mieć za 600zł. 

 

Zasadniczo jedna jak i druga karta będą wyraźnie mocniejsze od 280x - skoro potrzebujesz na już to kup, gorzej niż było przecież nie będzie tylko lepiej. Koledzy słusznie jednak sugerują, że RX będzie mocniej dusił procka który nie jest już pierwszej młodości. Stąd sugestie w kierunku 1060. 

 

Kolega@@k0chan, ma taką kartę i powrzucał kilka filmów jak to daje radę możesz sobie zobaczyć - https://www.youtube.com/user/k0chan1000

Link to post
Share on other sites

No to chyba najlepsze wyjscie z sytuacji jak wiekszosc z was sugeruje najpierw kupic karte, w miedzy czasie mozna wystawic procka na sprzedaz moze ktos kupi dorzucic jakis grosz i wziac i7 ale predzej juz 3770 jak patrzylem to roznica 10 fpsow wzgledem i7 2600. Dziekuje Panowie za porady, sugestie i opinie:) jakby ktos mial cos jeszcze do dodania to chetnie wyslucham pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj z ta temp i7 3770 bo mam ten procek z tanim chłodzeniem silentium i maks temp w stresie to 60 stopni

chyba w niewymagających grach, w prime95 te procki osiągają 75-80 i to na dobrych chłodzeniach, zresztą wystarczy nawet obczaić filmy z YT z BF5, gdzie ten procek często ma ponad 60 st

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Posiadam I7 3770 na chłodzeniu Mugen chyba 3 i temperatury są niskie... 28 stopni w idlu i 59 w stresie a jak w zimę otworzyłem okno i przez moją nie uwagę miałem na CPU 9 stopni to się przeraziłem... Jak dla mnie ta i7 jest fajna a mam ją już 3 rok(kupiłem ją w zestawie z płytą ramami i obudową InWin za 1000) Nie wiem jak inni ale ja się kierowałem bo właśnie ta i7 miała wsparcie PCIe 3.0 (nie jest może to duży skok ale jednak)

Link to post
Share on other sites

do tego procesora (i5 3470, niskie bazowe 3,2ghz, turbo dla 4 rdzeni 3,4) rx jest kiepskim wyborem, w nowych grach , które już korzystają z 8 wątków taka karta będzie sie często nudzić, kumpel ma i5 4460 (nieco mocniejszy) z rxem 570 i narzeka,że często mu proc hamuje kartę (pubg, watchdogs2, bf1/5)

To zanieś do niego swojego GTX 1060 3GB i zobaczy że będzie to samo, co to za zmowa że radeon do 4 rdzeni to lipa ale geforce to elegancko?

Link to post
Share on other sites

żadna zmowa chopie, życie, poczytaj, potestuj , zdobądź trochę wiedzy to się sam przekonasz, w obrębie Sklejki i5 zyskujesz na wydajności przez same OC 7% 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/gtx_1050ti_vs_rx_470_test_porownawczy_na_core_i5_6400-1013-11.html

i to na rx470, czyli najsłabszym z mocniejszych rx-ów

a my tu o cienkim i5 3470 mówimy :D - tu będzie strata z 15-20% do takiego kręconego i5 6600k i tej samej karty od czerwonych, dlatego poleca sie do słabszych procesorów karty nvidii, bo nawet mniej wydajna, tańsza może z takim cepem osiągnąć podobne rezultaty

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...