Skocz do zawartości

Monitor 144Hz problem z OC GPU


Recommended Posts

Cześć, kilka dni temu zakupiłem monitor AOC C24G1 144Hz, wcześniej miałem Philipsa 60hz. Na poprzednim monitorze miałem podkręconą R9 270x (rdzeń 1050Mhz -> na 1170Mhz/ pamięć 1400Mhz -> na 1450 Mhz / PL +20%) Karta działała bez zarzutów. Po zmianie monitora na 144hz przy OC obraz migotał, ogólnie występowały błędy graficzne, koloru. Przy ustawieniach fabrycznych GPU, nie ma tego problemu. W ustawieniach częstotliwości odświeżania ekranu w chwili obecnej mam ustawione na 144Hz i przy takiej wartosci OC problemy występują nawet na samym pulpicie, gdy ustawie wartość na 60Hz to problem głównie występuje w grach. Bios płyty głownej mam fabryczny nic nie zmieniałem. Sterowniki do karty i monitora są najnowsze, windwos 10 zaktualizowany.Tak jak bez OC, jedynie na power limit +20% nie ma tych problemow nawet przy ustawionej częstotliwości na 144Hz, ale zależy mi jednach na tej dodatkowej mocy GPU :) Z góry dziekuje za pomoc :)

Zasilacz Corsair TX Series 650W

Płyta główna MSI H110M PRO-VD

Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB

Link to post
Share on other sites

Ja bym na początek zrezygnował z OC pamięci, zjedź do nominalnych 1400 i zobacz czy będzie lepiej, jeśli nie to sprawdź przy jakich wartościach na rdzeniu artefakty znikną. Niestety na mój gust wygląda na początki problemów z kartą lub ewentualnie może też być problem z kablem gdzie przy wyższych częstotliwościach odświeżania będzie przenosił tyle zakłóceń, że będą występować artefakty.

Dodatkowo skoro piszesz, że przy ustawieniu częstotliwości 60Hz problem nadal istnieje, to jeśli masz jeszcze taką możliwość to wróć do starego monitora i sprawdź czy na nim przy OC jest OK, bo mogło także dość do uszkodzenia karty w trakcie przepinania monitora (choć to mało prawdopodobne).

Link to post
Share on other sites

Porównaj i podaj nam natywne rozdzielczości obu monitorów - starego i nowego.

Zapewne nowy ma większą i karta nie wyrabia - pozostaw bez OC.

Takie same rozdzielczosci natywne 1920x1080.

 

Ja bym na początek zrezygnował z OC pamięci, zjedź do nominalnych 1400 i zobacz czy będzie lepiej, jeśli nie to sprawdź przy jakich wartościach na rdzeniu artefakty znikną. Niestety na mój gust wygląda na początki problemów z kartą lub ewentualnie może też być problem z kablem gdzie przy wyższych częstotliwościach odświeżania będzie przenosił tyle zakłóceń, że będą występować artefakty.

Dodatkowo skoro piszesz, że przy ustawieniu częstotliwości 60Hz problem nadal istnieje, to jeśli masz jeszcze taką możliwość to wróć do starego monitora i sprawdź czy na nim przy OC jest OK, bo mogło także dość do uszkodzenia karty w trakcie przepinania monitora (choć to mało prawdopodobne).

Dzisiaj zauważyłem, że karta zachowuje się w różny sposób, testowałem OC w różnych grach. W League of Legends karta nawet podkręcona o 10Mhz niezależnie od tego czy na pamięci czy na procesorze ma błędy, przy Overwatchu mogę zrobić OC nieco mniejsze niz było to na wcześniejszym  monitorze i karta zachowuje się dobrze(120Hz w ustawieniach monitora/ w grze 144Hz), podobny rezultat z Fortnite. Natomiast przy samym pulpicie karta ma podobne problemy jak w przypadku pierwszej gry. Jeszcze zauważyłem ze niezależnie od tego czy jest podkręcony GPU czy częstotliwość monitora ustawiona na 60 czy 144Hz czasami ma problemy z przetwarzaniem obrazu w filmach, czy to ja YouTube czy Twitchu (są rozmycia koloru zielone/różowe). Kabel na ten moment mam Display Port, ale na HDMI problem też występował.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...