Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu WD Blue 2TB 5400RPM. Ma to być dysk na archiwum podłączany raz na jakiś czas w celu wykonania kopii, dlatego nie potrzeba mi 72000RPM. Dysk będzie pracował w zewnętrznej obudowie.

 

Czytałem, że poprzednie generacje Green miały ustawiony czas parkowania na 8s, co nabijało niemiłosiernie Cycle Count. Czy obecna generacja jest pozbawiona tej wady?

 

Liczę na odpowiedź od @kokosnh :)

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czytałem, że poprzednie generacje Green miały ustawiony czas parkowania na 8s, co nabijało niemiłosiernie Cycle Count. Czy obecna generacja jest pozbawiona tej wady?
ja tam mam ponad 600 tysięcy na swoim i nie narzekam, działa :D
WD blue  5400rpm, to rebrand WD green ale bez parkowania co 8 sekund czy ile tam to było. 
Link to post
Share on other sites

Ooo..., to już pojutrze dysk padnie. Producent ustalił podobno 500k parkowań głowicy...

https://morfikov.github.io/post/parkowanie-glowicy-w-dyskach-wstern-digital/

 

Z innego artykułu:

"Producenci dysków różnie szacują wartości graniczne dla atrybutu Load/Unload Cycle Count, na ogół jest to zakres od 200 do nawet 600 tysięcy."

 

Dlatego się pytałem o to parkowanie. Znalazłem poradniki jak zmienić firmware, w którym można samemu dobrać czas parkowania. Na YT są poradniki sprzed paru lat dla starszej generacji dysków, dlatego zapytałem czy problem nadal występuje.

 

Parkowanie głowicy ma na celu zabezpieczenie dysku przed wstrząsami, ale jak ktoś ma dysk w obudowie stojącej gdzieś w kącie, to po co takie częste zabezpieczenie?

 

Ewentualnie jaki inny dysk 2TB z obniżoną prędkością obrotową? Seagate odpada.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie mówiąc to miał ponad 600 tysięcy jakoś z 2 lata temu, kiedy kupiłem power hub hdd i już sobie nie może ich nabijać, a działa ( ogólnie obecnie z silnikami liniowymi nie jest to problem, problem był wcześniej jak miałeś tam inny typ silnika )

 

I tak prędzej padnie powierzchnia, niż łożyska, czy głowice od parkowań...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...