Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Spotkał mnie  ciężki wybór tv, interesuje mnie 50ka

cena około 2300zł

 

Odległość do tv 4m

Średnio słoneczny pokój, a najwięcej wieczór i noc 

Generalniej bedą na nim oglądane filmy z napisami, z pendrive. 

Podłączenie do komputera stacjonarnego. Czasem gry

Netflix, YouTube

Zadnej tv naziemnej. 

 

I jak to jest z wyświetlanymi napisami plików txt, ostatnio u znajomego na Philips 7300 napisy były krzakami a na LG były normalne napisy, da sie to jakoś zmienić ? w ustawieniach nic nie dało.

 

Znalazłem kilka ciekawostek ale że sie nie orientuje to proszę o poradę techniczna co według was jest lepsze.

LG 50UK6500MLA

 

LG 49UK6400PLF

 

Philips 50PUS6703/12

 

Samsung UE50NU7472

 

SAMSUNG UE49NU7172U

 

SONY KDL-49WE665

 

Jeżeli macie  inne propozycje to śmiało dawać

Dzięki za wasz czas 

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłbym jeszcze ten model od Philipsa: 55PUS6503 aktualnie świeci w dobrej cenie na sferisie: 55cali, 4K, dobre audio. 

Jeżeli zależało by Ci na systemie ambilight trzeba by trochę dopłacić. Poza tym Samsungi to wciąż bardzo dobry wybór, najbardziej skłaniałbym się ku UE50NU7472: świetne kolory i sprawnie działający SmartTV. Natomiast strice to gier szukałbym bardziej czegoś z niskim input lag.

Link to post
Share on other sites

Mam UE50NU7402 i inpit lag jest tak niski w trybie gry, że nie widzę różnicy względem monitora 5ms. Czuć za to różnicę po przesiadce z poprzedniego modelu, gdzie inpit lag wynosił trochę ponad 40ms.

 

Wersja NU7472 różni się tylko kolorem ramki i pilotem - ten w 7402 choć plastikowy, to moim zdaniem jest lepiej wyprofilowany i wygodniej się go trzyma. Jeśli chcesz go postawić to upewnij się, że masz wystarczająco głęboką szafkę - "stopa" jest bardzo duża, ale i dzięki temu bardzo stabilna.

Link to post
Share on other sites

Samsung NU7400 ma input lag 15ms, więc jest to topowy wynik.

 

Oczywiście to dobry wynik, chociaż można zejść jeszcze o jakieś 5ms. Ze stricte niskim inputem sprawdziłbym jeszcze Samsunga model 55NU7172 gdzie wg. benchmark oscyluje on w granicach 10,8 ms, gdzie najlepszy zanotowany wynik to 10,1 ms od LG. Wiec jest bardzo dobrze :) 

Link to post
Share on other sites

W różnych testach są różne wyniki, więc na to bym tak dokładnie nie patrzył - NU7172 ma sieci wyniki w przedziale 10-15ms, czyli prsktycznie jak wszystkie Samsungi tegoroczne. Takie małe różnice nie mają już znaczenia, zwłaszcza przy graniu na padzie ;)

Link to post
Share on other sites

Ambilight ciekawy  dodatek ale ma go jeden tv jaki wybrałem.

 

Co do grania to tylko okazyjnie jako dodatek miło  być.

 

Najbardziej to mi na filmach zależy co by obraz ni kluł w oko niedoskonałościami .

Na 55cali mi otoczenie mebli będzie przeszkadzało. zostaje 50ka

 

im wienie do wyboru tym gorzej  :roll:  :(


Znajdzie sie ktos jeszcze z jakas rada? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...