Skocz do zawartości

Zwiechy komputera, użycie procesora 100%. Wina systemu?


Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z moim komputerem.

Otóż podczas normalnego użytkowania (Spotify, kilkanaście kart w przeglądarce) następują kilku/kilkunasto sekundowe przycinki systemu. Okno zrobi się czarne, albo przeskoczy podczas operacji.

Nie wiem jak to opisać, ogólnie chwilowo bardzo spada wydajność maszyny. Dodatkowo oglądanie Youtube w Full HD się bardzo ścina w każdym filmiku. Podczas tego jest zużycie procesora 100% - po zatrzymaniu filmiku spada.

Czego to może być wina? 

Co zrobiłem:

 - test pamięci RAM MemTestem (18 godzin, wszystkie kości na raz) nie wykazało błędów,

 - sprawdzenie temperatur - są w normie największą to 57 stopni na procesorze, ale średnio jest 35 stopni. Nie mam szczerze pomysłu w czym może leżeć problem.

Ostatnio zmieniłem dysk (był SSD, potem przez miesiąc HDD, bo SSD padł) na Samusng 860 EVO 250GB.

Może wyjąć jedną kostkę pamięci ram? Żeby nie było dwóch? Nie wiem :/

Bardzo to przeszkadza w użytkowaniu komputera.

A może wina Windowsa? Mam legalnie 8.1 zaktualizowany do 10 (aktualnie 10). Może zainstalować 8.1 na próbę, bo 10 coś krzaczy po jakiejś aktualizacji? Dla mnie bez różnicy, który Windows.

 

Specyfikacja komputera:

 - CPU: Intel Core I3-4160,

 - MOBO: ASUS H81M-Plus,

 - SSD: Samsung 860 EVO 250GB (oczywiście tutaj system jest zainstalowany) ,

 - HDD: WD Green 500GB,

 - RAM: 8GB + 4GB DDR3 1600Mhz (Może tutaj leży problem i tylko 8GB zostawić?)

 - GPU: zintegrowana, czekam na MSI GTX 1050 2GB OC (jest na gwarancji)

 - PSU: Corsair VS500,

 - CASE SilentiumPC M35,

 - karta dźwiękowa: Creative SoundBlaster Play! 2.

To chyba wszystko. Coś jeszcze dodać?

Wie ktoś o co może chodzić? Bardzo proszę o pomoc. Zainstalować tą 8.1 na test (8.1 jest bardziej dopracowana chyba?)

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...