Skocz do zawartości

PC do gier do 3,5-4 tys


Recommended Posts

Witam, nie orientuję się w aktualnym rynku części komputerowych dlatego też zwracam się do Was o pomoc w złożeniu czegoś sensownego w jak najniższej cenie. Generalnie na początku miał być gamingowy laptop za około 4,5tys, ale to chyba zły pomysł?

 

Zastosowanie komputera : gry - nie wiem jakie - dla 15sto latka

 

Maksymalna kwota : 3,5tys, gdyby to miało ogromne znaczenie to max 4tys.

 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do końca lutego

 

Których części potrzebuję : PC z obudową i monitor

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

 

Specjalne wymagania : brak

 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

 

Złożę sam bez problemu, więc ten koszt odpada :)

 

Raz mi pomogliście na forum z wyborem i jestem bardzo zadowolony z obecnego sprzętu. Liczę na to, że uda się to kolejny raz ;)

 

Wysłane z mojego S60 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
1 x  AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/ 1 x  AsRock Fatal1ty B450 Gaming K4 /AMD B450, DDR4, AM4/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 1 x  Crucial BX500 480GB (540MB/500MB/s) 1 x  bequiet! SystemPower 9 500W 120mm 1 x  Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 1 x  Samsung S24F352FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

 

https://www.x-kom.pl/p/463849-karta-graficzna-amd-xfx-radeon-rx-590-fatboy-oc-8gb-gddr5.html

 

Za całość wyjdzie delikatnie poza górną granicę 4000 zł. Masz tutaj natomiast 16 GB DDR4 oraz SSD 480 GB. Schodząc do 8 GB czy wracając do zwykłego HDD bez problemu ogarniasz się w zakładanym budżecie. Procesor 6 jajek i 12 wątków oraz RX 590. Monitor 24 cale FHD na PLS. To jest taka full opcja pod 4000 zł. 

 

 

 

Zastosowanie komputera : gry - nie wiem jakie

 

 

Warto jednak tutaj zgłębić temat. Być może będą to gry, które nie wymagają GPU za prawie 1300 zł. Być może grafika za 700 zł załtwi sprawę. 

Link to post
Share on other sites

Super! Z tych co próbowałem konfigurować na Intelu to mi nic ciekawego nie wyszło. Gdyby tak ram chwilowo 8gb i dysk o połowę mniejszy? Na przechowywanie danych ma zewnetrzny hdd. Sensowny pomysł?

 

Wysłane z mojego S60 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W dobie nowych procesorów Intela oraz kart z wodotryskami w 13fps RTX proponuje sięgnąć po dwu letnie używki np GTX 1070ti za 1200zl, a nawet 1070 za 900zl. Zaoszczędzisz na chipsy i gierki. Wystarczy że gwarancja przez parę miesięcy będzie...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za post pod postem, ale w najbliższym czasie komputer będzie zamawiany. Mógłby ktoś rzucić okiem czy taka konfiguracja może być? Proszę o opinię

 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=446775

 

Później będzie dokupiony HDD. 

Link to post
Share on other sites

3ndurek, omyłkowo wrzucona obudowa, miała być Silentium PC Regenerum. 

 

Zakup będzie w całości przez morele - a tam nie widzę niestety tego zasilacza i dysku. Zamieniłem po analizie Waszych propozycji, ale nadal podkreślam, że się na tym nie znam ;s 

 

Budżet nie może przekroczyć 4,2tyś. Wyszedł taki zestaw, powinienem coś zmienić w nim?

 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=447272

Link to post
Share on other sites

Nie, nie może być bo kompletnie olewasz porady, Idź kupuj co chcesz, szkoda czasu na Ciebie.

 

Za 4200zł to masz to co wyżej podałem + monitor z Freesync 75Hz, ale co tam, bierz na morele. Po ostatniej aferze co tam się wydarzyło nic bym u nich już nie kupił.

Link to post
Share on other sites

Nie olewam porad. Nie mam wpływu na to, gdzie to będzie kupione - morele chcą... a tam nie widzę dokładnie identycznych dostępnych produktów.  Podałeś stronę gdzie stany magazynowe 3 przedmiotów są w statusie "brak produktów". Wiem, że się różnią drobnymi nazwami w innych sklepach a produkt może być całkowicie inny - nie jestem w stanie kupić z kilku sklepów. 

 

Nie mam pojęcia co się wydarzyło na morele czy w jakimkolwiek innym sklepie/sieci czymkolwiek z tej branży. 

 

Tak, nie mam żadnego wkładu w to forum i mieć nie będę - jestem tu tylko z prośbą o pomoc. 

 

Jest strona/firma gdzie dostanę całość polecanych produktów wraz z usługą montażu?

Edytowane przez gargus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...