Skocz do zawartości

Radeon R9 280x no display output pciex x16


Recommended Posts

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przed napisaniem tego posta spędziłem nad szukaniem rozwiązania pare długich wieczorów.

Przejdźmy do meritum karta R9 280x sapphire vapor x nie wyswietla obrazu w górnym slocie pciex x16 na płycie Asrock z68 extreme3 gen3, natomiast w dolnym slocie x8 działa bezproblemowo. Nowy gtx 1080 działa w górnym slocie wiec gniazdo powinno być ok. Opisze teraz w skrócie co próbowałem dotychczas:

- zmieniłem bios na grafice, najnowszy najstarszy, aktualnie pracuje na przedostatnim wypuszczonym biosem, mogę podać nr jak będzie trzeba

- próbowałem czyścić styki przedmuchiwać gniazdo pciex itp

- odpiąlem wszystkie dyski wiatraki obudowy i próbowałem uruchomić z jednej kości ram w każdym z 4 dostępnych slotów

- oczywiście reset biosu

- karta nie działała również na p67 MB od asrocka

- bios na płycie głównej najnowszy

- sterowniki wyczyszczone DDU i zainstalowane nowe

- zasilanie z mojego ocz 600w zasilacza podpięte 2x 8 pin, jeden 8 pin do 8 pin, drugi 8xpin kombinowany, zasilacza wychodzi 6 pinowa kostka z 4 pinami (2 puste), posiada 2 molexy żeńskie pod która podpinam 2 męskie molexy 4 pin (fizycznie 3 pin), które są zakończone 8 pinowa meska końcówka która podpinam do grafiki

- próbowałem hdmi dvi itp żaden nie wyswietla na pciex x16 obrazu

- w biosie ustawione pciex, próbowałem dezaktywować porty usb

Moje wnioski, pciex x16 działa ponieważ inna karta na niej działa, karta również działa bo na x8 nie

ma żadnych crashow, zasilacz również sprawny, ram także, procesor również, jedynie na płycie głównej piny są lekko wygięte, wyprostowałem( skoro gtx1080 działa to nie problem pinów wygiętych). Monitor działa. Na mój gust gdzieś problem z kompatybilnością, na dniach spróbuje w nowszej płycie głównej umieścić tą kartę. Z góry dziękuje za pomoc i zapraszam do dyskusji.

Specyfikacja;

i5 2500k

Z68 extreme 3 gen 3

Ram corsair vengence 2x4gb c9 1600

Ocz 600w modular

SSD+HDD

Link to post
Share on other sites

Zresetuj bios to ustawień fabrycznych lub zrób Clear CMOS. Jeśli to nie pomoże spróbuj wyczyścić styki gniazda PCI-X na płycie głównej i styki karty graficznej, preparatem do styków Kontakt 60. Żeby dotrzeć do styków złącza na płycie musisz użyć czystego pędzla (czasem są w zestawie z preparatem). Najpierw pc musisz odłączyć od zasilania potem kilka razy pędzlem nawilżonym w preparacie przetrzeć styki. Czynność najlepiej powtórzyć kilka razy i odczekać 20-30 minut aż preparat zacznie działać i odparuje. Może grafika zacznie działać w feralnym porcie. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Próbuj z IPA może się uda ale ten preparat nie ma rozpuszcza związków powstających z utleniania. Nowa karta ma sprawne nie zabrudzone styki dlatego działa w 1 slocie. Stara grafika nie chce bo port jest zabrudzony albo złącze Radeona. Kiedyś miałem taki problem z R380 i czyszczenie pomogło. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...