Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, mam dość nietypowy problem problem, gdy temperatura GPU wzrośnie powyżej 70 stopni a następnie spadnie do ~50 np. po wyłączeniu benchmarka / gry / aplikacji wykorzystującej GPU, wyskakują artefakty i wyłącza się monitor. Po tym konieczny jest restart komputera.

 

Problem eliminuje ustawienie wentylatorów tak by karta nie przekraczała 65/70 stopni, jednakże jest to uciążliwe (hałas).

 

-To co sprawdziłem: RAM, zasilacz zmieniony na nowy.

 

A moje pytanie jest następujące, są jakieś większe szanse ,że problemem jest MOBO/CPU czy zwyczajnie wysyłać kartę na gwarancję ?

Link to post
Share on other sites

Ah zapomniałem dodać system przeinstalowany, sterowniki też(tak za pomocą DDU)

 

Chłodzenie CPU Thermalright Macho 120 Rev.A (TR145)

i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K)

1080TI Asus Strix

Obudowa SilentiumPC Gladius M35W Pure Black (SPC156)

Płyta główna MSI Z170A TOMAHAWK, Z170

Monitor AOC AG352UCG6

RAM - HyperX Savage DDR4, 8GB, 3000MHz, CL15 x2

Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

Edytowane przez Enemelek
Link to post
Share on other sites

Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log i zminimalizuj okno programu. Graj do wystąpienia problemu. po ponownym uruchomieniu kierujesz się do zapisanego logu następnie wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka.
 

Link to post
Share on other sites

To mogą być oznaki słabnącego łączenia rdzenia z pcb karty. BGA czy jak to nazywało. Przy obciążeniu nagrzewają się te połączenia(powiększają się w skali mikro) przy wychłodzeniu (kurczą się) i mogą powstawać mikropęknięcia... Ogólnie przyglądałbym się sytuacji i przygotował się do RMA, jak masz jeszcze gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...