Skocz do zawartości

Zmiana karty graficznej na vega 56


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam pytanie, gdyż znalazłem dziś ofertę na vegę 56 w dziwnie niskiej cenie, a sprzedawca wydaje się być legitny: https://allegro.pl/karta-graficzna-vga-sapphire-rx-vega-56-pulse-8gb-i7708791398.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Pozosta%C5%82e&gclid=EAIaIQobChMIotHShoiN3wIVQ9OyCh0U5QiiEAkYASABEgLKA_D_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Mógłby ktoś coś powiedzieć na temat tego konkretnego modelu? O Szafirach dużo dobrego słyszałem, ale cena wydaje się być wręcz wybitnie zaniżona, a szukam vegi od jakiegoś czasu, bo udało mi się dorwać monitor z freesync, a siedzę z gtx 1060 6gb, który już powoli zaczyna łapać zadyszkę.

 

EDIT:Jeszcze czy jest sens w ogóle się zastanawiać nad tą kartą jeżeli mam Seasonica focus plus gold 550W, a zalecany przez producenta to 750W (proc też trochę prądożerny, bo ryzen 5 2600 @4.0GHZ)?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Edytowane przez Ciochu
Link to post
Share on other sites

Najlepszą wersją od sapphire będzie nitro plus. Puls będzie raczej głośny i gorący. Jak nie masz przewiewnej budy i nie chcesz się bawić w undevolting to karta nie dla ciebie. Zasilacz powinien dać sobie radę, ale może zostać mało zapasu bo vegi są prądożerne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam 75Hz, ale nie wykluczam ewentualnej wymiany. W sumie to też się zastanawiałem, czy przy takim odświeżaniu nie lepiej byłoby wjechać w tańszą opcję typu rx590.

Używałem GTX1060/3 + V-sync, teraz R9 290/4 + sprzętowy FreeSync i dopiero teraz widzę jakie ilości mocy obliczeniowej są marnotrawione przy archaicznej synchronizacji V-sync.

V-sync działa dobrze jedynie przy FPS na poziomie natywnego odświeżania monitora (75Hz u mnie), nawet lekkie spadki powodują zauważalne przycięcia. Dlatego używając V-sync trzeba tak ustawić grafikę żeby w "gorących momentach" gra generowała FPS na poziomie natywnego odświeżania monitora. Czyli trzeba detale zaniżać aby podbić minimalny FPS. To marnotrawstwo mocy obliczeniowych.

Przy FreeSync okresowe spadki FPS z 75 do 60 czy nawet 55 w "gorących momentach" w grze są całkowicie akceptowalne i komfortowe bo klatki obrazu wciąż są synchronizowane. Do tego FreeSync niweluje lag występujący przy V-sync.

 

IMO FreeSync jako sprzętowa synchronizacja GPU-monitor to kolejny etap ewolucji w branży gaming-owej, raz spróbowałem i już wiem że będę z tego korzystał na stałe.

Link to post
Share on other sites

Zobacz ile ma tych kart , ewidentnie z koparki i chce odzyskać szybko hajs więc dał taka cenę.

 

Wiesz że to często plus posiadania karty z koparki. Zwłaszcza kiedy była używana na prawdziwej farmie, po UV i w klimatyzowanym pomieszczeniu.

W porównaniu z podkręconą jednostką z komputera domowego gdzie kurz usuwa się jedynie do zdjęć przed sprzedażą, to karta po koparce będzie w dużo lepszym stanie.

Wiem że większość Januszy boli że muszą schodzić z cebulionów aby sprzedać swoją "nigdy nie podkręcaną, bo nie było potrzeby" kartę.

Vega to bardzo fajna karta, która dopiero po mocnym OC wymaga solidnego zasilacza. Przy autorskim chłodzeniu oraz z monitorem Freesync to karta na długi czas.

Potwierdza się też to że karta od czerwonych lepiej znosi czas. W testach ROTR z zeszłego roku vega 64 bez OC trzymała średnio ~55fps, teraz spokojnie powyżej 70.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, po co debata o tej koparce - przecież to duża hurtowania elektroniczna/agd, a nie jakiś janusz biznesu co ma 10 kart na sprzedaż. Skoro mają 60 sztuk i piszą, że nowe, wystawiają fakturę to nie ma w ogóle tematu - są nowe. A jak będzie zerwana plomba z pudełka to zawsze można zwrócić. Zresztą 6 już poszło i nie ma negatywów (a jest 300 pozytywów z 12 miesięcy) więc wałek nie może być. 

 

Żadna firma handlująca sprzętem na taką skalę nie zaryzykuje dla 100zł sprzedaży pokoparkowych kart jako nowych. Ja rozumiem, że trzeba uważać na przekręty, ale nie popadajmy w paranoję, że jak tylko pojawi się jakaś bardziej okazyjna oferta, to bez minuty refleksji zaczynają niektórzy wyjeżdżać, że karta na 100% z koparki. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pulse ma dwa wentyle, podczas gdy Nitro trzy;

Odrobinę niższe zegary, co zwyczajowo i tak załatwia się UV + power limit; jeżeli chcesz kręcić w kosmos to sufit będzie niżej, bo najlepsze chipy trafiają do Nitro - przy braku/lekkim OC nie ma kompletnie znaczenia.

 

Za 1500 cebulionow nowa karta o wydajności 1070 ti (po nawet symbolicznym OC bliżej 1080) + wsparcie FreeSync to moim zdaniem świetna oferta. Sam miałem V56 + R5 2600 i nawet bez OC chodziło świetnie @1440p.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...