Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry

Mam dylemat między i9 9900k a 1920x, cenowo wraz z płytą nie ma dużej różnicy (3150zł vs 3500zł), wydajność wielowątkowa w renderingu(3dsmax, vray, Blender, After effects) TR1920x wypada lepiej, ale 9900k lepiej w jednowątkowych sytuacjach(Ogólnie aplikacje adobe), kolejne ale to...

1. Czy zasilacz corsair 520W uciągnie te procesory wraz z gtx 970?
2. Czy chłodzenie prolimatech genesis pasuje na płyty z390 lub TR4? Z tego co znalazłem na forach to na AMD TR4 zupełnie się pozmieniał i raczej nie spasuje tego, a jak się ma to z płytami intela? Czy któryś z socketów (775/1366/1156/1155/2011) miał podobny montaż do Socket 1151 (Coffee Lake)?

Gdyby chłodzenie pasowało to raczej skłaniałbym się ku i9 9900k bo zaoszczędziłbym jakieś 300-400zł na chłodzeniu, jeśli nie to przypuszczam, że 1920x będzie lepszym wyborem a platforma TR4 przyjaźniejsza w przyszłej modernizacji.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 

 

Link to post
Share on other sites

TR do renderingu będzie lepszą opcja bo platformę będziesz mógł rozbudować do 32r a może i 64r. Po za tym na TR możesz puścić render na 6-8r a na reszcie tworzyć nowy projekt w tym samym czasie. Myślę że tu TR jest bezkonkurencyjny.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie TR. Jeżeli nie grasz w gry to wybór jest prosty. 
Tak jak pisze mbe, masz zawsze możliwość rozbudowy platformy bez wydawania pieniędzy na nowe płyty główne itp.

 

Weź też pod uwagę że przy heavy-workloadach, które są długie łatwiej będzie ci schłodzić TR ze względu na większą powierzchnię CPU. 
Z chłodzeń masz np. Dark Rock Pro 4 w wersji TR4. https://www.bequiet.com/pl/cpucooler/1525

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

Fajnie pokazane pracujesz i jesteś w stanie robić kilka innych rzeczy, gdzie facet mówi, że Intel się dławi (znam to z doświadczenia w mniejszej skali przejście z I7 2630QM na zwykłego R5 niebo, a ziemia) Szczegół, a ważny przy użyciu 100% czy Reaper czy Ryzen nie zamulają kompa, pozwalają dalej płynnie działać

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

Z tym dławieniem potwierdzam. Ale nie na przykładzie TR.

 

Wcześniej miałem 6700K 4.5GHz po delidzie i podczas renderowania Adobe Encoderem (bądź nawet wewn. Premiere Pro) komputer potrafił się obsrać dosłownie gdy chciałem coś innego jeszcze robić. A miałem 32gb ram... Teraz mam Ryzena 2600X i nie mam takich problemow - a mam "tylko" 16gb ram.

 

W grach jasne, 6700K to potworek :) Byłem happy. Ale w daily czy czymś bardziej ambitnym jest różnica. Nie mówiąc ile pieniędzy w kieszeni po sprzedaży 6700K...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, praktycznie klamka zapadła na TR1920x lub 1950x.

Co do samego filmu, to trochę dziwna sprawa, bo jeśli programy nie potrafią obciążyć tego CPU na 100% tzn, że coś jest nie tak, jakby oprogramowanie nie potrafiło w pełni korzystać z procesora. Obecnie pracuje na 5960x 8c/16t i nie mam żadnych efektów dławienia jeśli odpowiedni rozdzielę zadania między aplikacje, ba nawet na 4790k 4c/8t nie mam takich efektów.

Mam nadzieje, że jak już będę miał procesor u siebie to uda się go obciążyć w 100%, nie tak jak na filmie 70-80%, bo gdy nie siedzę przy kompie i zostawiam na noc renderowanie to wolałbym, żeby chodził na 100% i nie marnowała się 1/5 procesora ;D

Link to post
Share on other sites

Przy Ryzenie nie potrzeba kombinować z rozdzielaniem zadań a tym bardziej z TRem

Rozumiem, ale dziwne, że nie da się obciążyć w 100%, że zostaje jakiś nieużywany zapas mocy.

 

Mam jeszcze zagwozdkę co do płyty głównej pod TR, celuje w najtańszą z możliwych bo nie potrzebuje wyczynowych sieciówek, dźwiękówek, nie będę też podpinał niewiadomej ilości dysków czy bawił się w SLI/Crossfire, podkręcać też nie zamierzam bo musi być 100% stabilnie.

Czy MSI X399 SLI PLUS to dobry wybór? Obecnie chyba najtańsza opcja, czy dopłata do innej w moim przypadku będzie zasadna? :)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale dziwne, że nie da się obciążyć w 100%, że zostaje jakiś nieużywany zapas mocy.

 

Mam jeszcze zagwozdkę co do płyty głównej pod TR, celuje w najtańszą z możliwych bo nie potrzebuje wyczynowych sieciówek, dźwiękówek, nie będę też podpinał niewiadomej ilości dysków czy bawił się w SLI/Crossfire, podkręcać też nie zamierzam bo musi być 100% stabilnie.

Czy MSI X399 SLI PLUS to dobry wybór? Obecnie chyba najtańsza opcja, czy dopłata do innej w moim przypadku będzie zasadna? :)

Na utylizację nie patrz. To i tak zje wszystko w swojej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...