Skocz do zawartości

Problem z nowym ssd Samsung 860 Evo 500GB


Recommended Posts

Witam, wczoraj kupiłem nowy dysk ssd Samsung 860 Evo 500GB, instalacja przebiegła pomyślnie, klonowanie dysku systemowego też. Po aktualizacji firmware w Samsung Magician chciałem zrobić benchmarki, ale nie chciały się ukończyć, ten problem rozwiązałem zmieniając kontroler SATA na windowsowy zamiast tego od AMD.

 

Problem jest taki, że przy dobrym odczycie/zapisie sekwencyjnym na poziomie +500, iops są tylko na poziomie ~~40k.

 

Drugi problem jest wzrastająca wartość data C7 w smart, czyli crc error, obecnie jest na poziomie 240, ale każdy restart komputera to +5 minimum. Kabel wymieniony na nowy.

 

Zdjęcia mogę podesłać popołudniu, nie mam pomysłu jak te dwa problemy rozwiązać, jest sporo tematów

o konflikcie samsungowych ssd z kontrolerami amd ale bez rozwiązań.

 

FX8320e @4,2Ghz

Gigabyte Ga970a-ud3 1.2

2x4GB 1866 goodram

Zasilacz Antec VP 500W
Inno3d GTX1050TI

AHCI włączone


ixpV1Sl.png

69OlHjP.png

kgiw5Ko.png

Edytowane przez Buuren
Link to post
Share on other sites

Albo kabel sata zły, albo gniazdo sata ( jak masz szczęście i to nie kontroler sata czy kontroler ssd)

 

 

Probowales podpiac dysk do innego gniazda SATA na plycie glownej ?

 

 

Sprawdzane kable i inne porty, wszędzie to samo, powoli wzrasta C7

Link to post
Share on other sites

nie masz przypadkiem opcji w bios-ie aby zmniejszyć prędkość z SATA III na SATA II dla testu ? 

pamiętam że windows to potrafi po swojej stronie, ale nie pamiętam czy da się o wymusić. 

być może SSD lub kontroler sata wadliwe  

Link to post
Share on other sites

Stawiam na problem po stronie płyty głównej i ogólnie chipsetu AMD, za dużo tematów w internecie odnośnie ssd samsunga i chipsetów od amd. Myślę teraz czy zmieniać SSD czy platformę :D Powiedzmy, że myślę o nowej platformie, jaki procek i płyta +ram na ten moment ma najlepszy stosunek opłacalności?

 

No i jeszcze myślę nad Secure Erase i reinstall windowsa 10, w końcu jedyne co zrobiłem to sklonowałem 5 letni system na SSD i tyle...

Edytowane przez Buuren
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zobacz jakiego sterownika AHCI używa twój system, sprawdzisz to w menadżerze urządzeń.

Jeśli jest to steronik AMD AHCI odinstaluj go i sprawdź wydajność na zwykłym sterowniku Microsoft AHCI.

 

Generalnie u mnie na chipsecie Z97 jest to najszybszy sterownik.

 

IOPS z odpowiednio 80 000/ 70 000 na AHCI Microsoftu spada mi do 64 000/55 000 na sterowniku Intela z małymi różnicami w zależności od wersji sterownika.

 

Z tego co czytałem sterownik AHCI AMD potrafi na niektórych platformach odwalać jeszcze lepsze cyrki, jeśli nie używasz RAID spróbuj z Microsoftem.

 

Testowałem na 860 EVO 250GB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...