Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

potrzebuje wiedzieć jaką mam wersję HDMI w laptopie asus R556L, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Chciałbym podłączyć monitor NEC EA275WMi o rozdzielczości 2560×1600. Zastawiam się też nad EA275UHD o rozdzielczości 3840 x 2160 

 

 

karta 920m

procesor intel 5200U

 

Czy da rade podłączyć te monitory do mojego laptopa przez HDMI?

 

PS. Jest duża różnica między 2560×1600 a 3840 x 2160 przy 27", wiem że jest zauważalna, ale czy warto dopłacać na tą chwilę 

z góry dziękuje za odpowiedz

Link to post
Share on other sites

"Czy da rade podłączyć te monitory do mojego laptopa przez HDMI?"

 

Tak, jak najbardziej da radę podłączyć te monitory do Twojego laptopa przez HDMI i powinien się pokazać obraz.

 

Problem jest inny.

 

Znalazłem lakoniczne info, że karta graficzna 920m powinna obsłużyć WQHD i UHD więc być może da się uzyskać na tej karcie taką rozdzielczość. Jednak jest spora szansa, że po kablu HDMI nie będziesz mógł w ustawieniach wybrać rozdzielczości większiej niż FHD (1920*1080px). Są różne standardy HDMI i laptop może obsługiwać starszy lub nowszy. Aby mieć pewność, że na ekranie wyświetlisz obraz w rozdzielczości takiej jak monitora 3840x2160 lub 2560*1440 to musiałbyś mieć wyjście DisplayPort.

 

Po drugie GT 920m zapewnia jedynie 30% mocy obliczeniowej takiej GTX 960. Na UHD przy gtx 960 w nic nowszego nie ma szans pograć, a 920m to żartobliwie mówiąc nawet Mario nie odpali. :) No chyba, że potrzebujesz monitor UHD tylko do pracy biurowej typu Chrome, Word, Excel, żadnych programów graficznych, gier czy wyższej rozdzielczości filmów.

 

Chwileczkę bo coś tu nie gra. Monitor UHD nie kupuje się do internetu i Worda a do gier, filmów czy pracy z grafiką komputerową i montażem wideo. Jaki jest więc cel zakupu?

 

"czy warto dopłacać na tą chwilę"

Na pewno warto dołacać do porządnego sprzętu, który obsłuży takie monitory. O ile masz na to kasę.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Na pulpicie i tak używasz karty zintegrowanej czyli hd5500, według specyfikacji intela obsługuje hdmi 1.4 czyli 2560x1600, dopiero display port umożliwia 4k. To są informacje częściowo przeczytane, ręki sobie nie dam uciąć.

 

Hdmi 1.4 niby obsługuje 4k ale w 24fps.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

W sumie kolega wyżej ma rację. Port HDMI łączy z płytą laptopa a nie kartą 920m, więc na monitorze działać będzie zintegrowana Intel HD Graphics 5500. Jest nieco słabsza od 920m, ale jeśli obsługuje standard 1.4 to jest szansa, że 2560*1440 się ładnie wyświetli.

Link to post
Share on other sites

odpuściłem sobie wyżej wymienione modele, bo musiałbym kupować nowego PC  i  wydają mi się, że te monitory, maja trochę zły stosunek jakość/cena i nie wato przepłacać na ta chwilę. 4k i tak nie jest mi na tą chwilę potrzebne, w gry nie gram, a na przyszłosci chyba nie warto kupować, bo zaraz pojawi się cos nowego.

 

Głownie monitor ma być używany do programowania, przeglądania internetu i czytania wykresów. 

 

Mój wybór padł na ea245wmi-2 16:10

 

Opłaca się go kupować według Was? cena 2134zł wersja Color skalibrowany

 

Wybierałem głownie miedzy ezio a nec, bo czytałem ze na rynku tylko te dwie firmy produkują monitory przyzwoitej jakości

https://monitory.mastiff.pl/monitory-nec-multisync-ea245wmi-2-color.html

 

 

wolałbym 27" ale ceny są zbyt wysokie według mnie z tych firm

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez pawelreal
Link to post
Share on other sites

Wg mnie nie opłaca się kupować takiego mercedesa do celów które ty wymieniłeś.

 

Do programowania, przeglądania neta potrzebny ci skalibrowany IPS? no wg mnie nie, wystarczy ci średniej jakości TN z jakimś wyższym odświeżaniem 100Hz+

 

Jak zajmiesz się grafiką to możesz rozważać zakup EIZO albo NECa.

Link to post
Share on other sites

To co bycie polecili  z 24" albo najlepiej 27".

 

Wybierałem neca ezio ze względu na to, że siedze po 12h dziennie i oczy mi się meczą, a te monitory są dobrej jakości i miedzy innymi posiadają:

 

- czujnik natężenia oświetlenia, dla zachowania optymalnej jasności. 
 
- Low Blue Light
 
pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...