Skocz do zawartości

Obudowa z oknem, wyciszona, dobrze wykonana i5+GTX2070


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam obudowy za około 500 zł. Wymogi:

 

- niewielka(midi) ale mieszcząca dark rock pro 4

- w miarę przewiewna(będzie kręcony i5-9600k)

- dobrze wykonana

- stonowany wygląd

- okno

 

mile widziane:

- wyciszenie

 

Mój typ to: https://www.bequiet.com/pl/case/1504 

 

Czytałem, że nie jest zbyt przewiewna i dość wysokie temperatury panują.. drugi typ to: Meshify C – Dark TG https://www.fractal-design.com/home/product/cases/meshify/meshify-c - ale nie wiem jak z jej jakością w porównaniu do be quiet! No i nie jest wyciszona.. 

 

Pomocy! Muszę zamówić do końca roku. 

 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie obudowy wyciszone z natury rzeczy mają gorszy obieg powietrza, skądś musi się wziąć to wyciszenie. Osobiście nie jestem zwolennikiem wyciszanych obudów, bo w zwykłej, meshowej można uzyskać taką samą ciszę bawiąc się krzywymi wentylatorów oraz montując odpowiedniej jakości wentylatory, a przy okazji zachowując przewiewność. Obudowy wyciszane są dobre jak masz kilka HDD, które buczą i trzeba je jakoś wyciszyć.

 

Co do samych obudów, to Silent Base 601 jest spoko, dobrze wykonana skrzynka, obieg powietrza jak to w każdej obudowie BQ - średni. Zerknij sobie jeszcze na Define R6 lub Define C - ta ostatnia ma tą samą ramę co Meshify C, różnica to panele zewnętrzne.

 

Co do samej Meshify C, to jest to bardzo fajna obudowa, dobrze wykonana jak na Fractala przystało, do tego bardzo przewiewna, zwłaszcza gdy wrzucisz na front 2 wentylatory 140mm. Pracowałem kilka razy na tej obudowie i zawsze było to przyjemne przeżycie. Jeśli chodzi o przewiewne obudowy, to zerknij sobie jeszcze na Cooler Master MC500P, Cooler Master H500P Mesh Edition, Lian Li o 11 Dynamic lub O11 Air, Silverstone RL06, Enthoo Pro M czy NZXH H500. Wszystkie obudowy są dobrze wykonana i godne polecenia, może któraś szczególnie Ci się spodoba. NZXT H500 ma zabudowany front, ale temperatury są zadziwiająco ok jak na tego typu konstrukcję.

Edytowane przez Zawisz
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to wyciszana obudowa to nie tylko wyciszenie ale również usztywnienie. Maty wygłuszające chyba ogólnie usztywniają i wzmacniają samą konstrukcję budki..

 

Biorę albo Meshify C albo Silent Base 601. Rzucić monetą chyba muszę..

Link to post
Share on other sites

Będziesz rzucał tą obudową, że potrzebujesz takiego usztywnienia? :P Sztywna konstrukcję przede wszystkim dobra rama z odpowiedniej grubości blach. W tanich obudowach producenci skąpią i dają blach grubości 0,5mm, w droższych jest to realne 0,7-0,8mm co robi sporą różnicę. Maty masz tylko na panelach bocznych i ewentualnie na froncie, więc jeśli coś usztywniają to tylko te panele, a nie całą konstrukcję. Zarówno Meshify C jak i SB 601 to dobre obudowy - dwa skrajne podejścia do tematu chłodzenia, ale każde dobre w swojej kategorii. Źle wybrać się nie da. Zawsze możesz kupić obie obudowy i jedną zwrócić korzystając ze zwrotu 14 dniowego :P.

Link to post
Share on other sites

Nie nie rzucał :- ) ale nie chcę obudowy z gównolitu tylko coś sensownego za te 5 stów. Do tego mam dzieci, które zawsze moga coś "zmalować" ;)

 

Niestety lekko się "pali" bo do świąt muszę wszystko mieć co za tym idzie do końca tego tygodnia muszę zamówić budę. Z wyglądu bardziej przemawia do mnie Meshify C dark tempered glass. Dodatkowo cena jest o 100 zł niższa niż w przypadku Silent Base 601.

 

Meshify jest na dodatek mniejsza. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...