Skocz do zawartości

Monitor 4K do pracy, oglądania filmów i..


Recommended Posts

Cześć, dzisiaj mam prośbę o doradzenie w wyborze monitora 4K. Kwota jaką chcę przeznaczyć na taki sprzęt to granice 1700 złotych. Monitor będzie używany do pracy w pakiecie Adobe (najwięcej w Ps, Pr i Ai), oglądania filmów, czasem modelowania w Blederze i sporadycznego grania w mało wymagające tytuły (czyt. "starawe" gry strategiczne typu Stronghold, AoE, BoMe).

Aktualnie w komputerze posiadam już poczciwego GTX'a 970, którego planuję wymienić w przyszłym roku na coś mocniejszego. Dodam także, że do tej pory pracowałem na 27 calowej iiyamce Full HD i jestem z niej bardzo zadowolony, ale rozdzielczość przy takich gabarytach mogłaby być już większa  :(

 

Do tej pory wytypowałem trzy monitory:

BenQ


iiyama


Asus


 

Tak więc, co o nich sądzicie? Jakieś opinie, recenzje, wady i zalety? Jestem otwarty na inne propozycje  :P

Link to post
Share on other sites

Wszystko to TN-ki. Nie lepiej IPS/VA? Masz duuużo lepsze kolory i kąty widzenia. Jeśli niedzielny z Ciebie gracz to nie potrzeba Ci super czasów reakcji matrycy, odświeżania 144 Hz itp.

Np. taki LG 27" 27UD59-W, ceny od 1529 zł najniżej w sferisie. Bardzo ładne kolory, kontrasty. Z przydatnych opcji funkcja On Screen Control oraz Split Screen, przydaje przy obróbce zdjęć. Jest i redukcja migotania, oczy nie bolą.

Z bardziej profesjonalnych rozwiązań np. AOC 31,5" U3277FWQ, z matrycą MVA. Bardzo wysoki kontrast i jasność. 

Link to post
Share on other sites

Wszystko to TN-ki. Nie lepiej IPS/VA? Masz duuużo lepsze kolory i kąty widzenia. Jeśli niedzielny z Ciebie gracz to nie potrzeba Ci super czasów reakcji matrycy, odświeżania 144 Hz itp.

Np. taki LG 27" 27UD59-W, ceny od 1529 zł najniżej w sferisie. Bardzo ładne kolory, kontrasty. Z przydatnych opcji funkcja On Screen Control oraz Split Screen, przydaje przy obróbce zdjęć. Jest i redukcja migotania, oczy nie bolą.

Z bardziej profesjonalnych rozwiązań np. AOC 31,5" U3277FWQ, z matrycą MVA. Bardzo wysoki kontrast i jasność. 

Wszystko wydaje się być okej, ale przy AOC troszeczkę mogą mnie zaboleć gabaryty 31,5 cala to już kawał monitora  :/ A co do matryc, to do tej pory pracowałem na TN i nie wydaje mi się złą opcją, ale tak.. matryce pokroju IPS będą miały o wiele lepsze kolory.

Link to post
Share on other sites

 

 

Np. taki LG 27" 27UD59-W, ceny od 1529 zł najniżej w sferisie. Bardzo ładne kolory, kontrasty. Z przydatnych opcji funkcja On Screen Control oraz Split Screen, przydaje przy obróbce zdjęć. Jest i redukcja migotania, oczy nie bolą.

 

Ja tutaj zgadzam się z kolegą bardzo fajny monitor, bardzo ładne kolorki (moja subiektywna ocena) 

 

 

 

Kontrast to ma akurat przecież okropny. Jedynie 1000:1 (typowe dla IPS i TN).

 

A czemu ma nie mieć typowego kontrastu dla IPS skoro to jest IPS ?? Według mnie kontrast ma w porządku. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...