Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Przymierzam się do kupna całkiem nowego komputera i potrzebuję pomocy, gdyż +/- złożyłem zestaw jednak nie mam pewności co do jego jakości oraz kompatybilności poszczególnych podzespołów. Jego przeznaczeniem będą przede wszystkim gry (o wysokich wymaganiach oraz VR), praca przy użyciu tableta graficznego, obróbka filmów oraz ich rendering. Poniżej zamieszczam swoją propozycję:

 

 

-Procesor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB -Płyta główna MSI Z370-A PRO -Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5 -Zasilacz be quiet! 600W PURE POWER 11CM 80+Gold -Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16  -Obudowa SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White -Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436 -Dysk SSD GoodRam IRDM 240GB SATA 3 -Dysk Toshiba P300 

Chciałbym się dowiedzieć czy wszystko działałoby jak należy i czy spełni swoje zadanie. Mam pytanie dotyczące Grandisa - czy zmieści się on w tej obudowie oraz czy nie będzie przypadkiem zasłaniał slotów pamięci RAM? Jeśli tak to czy zamiast niego np. Fortis 3 wystarczy do schłodzenia tego procesora? Do tego pytanie o zasilacz: czy 600W wystarczy? Będę również wdzięczny za ocenę tego zestawu. Jestem otwarty na wszelkie rady dotyczące zmiany poszczególnych elementów, jeżeli może to wyjść na lepsze. Dziękuję każdemu za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Żeby móc to dobrze ocenić, warto abyś podał cenę za te podzespoły. Na pierwszy rzut oka zasilacz na Seasonic Focus 550W, SSD na IRDM w wersji Pro albo pod M.2 w postaci ADATA SX8200 

 

Pamięci masz z niskim radiatorem więc Grandis nic nie będzie kolidować choć do 8700 to i Fortis 3 wystarczy. 

 

Pod jaki monitor? Do jakich gier? 

 

Jeżeli chodzi o maks wydajności wraz z OC CPU, to za 7000 zł masz 9700K pod OC wraz z SSD 480 GB, porządne chłodzenie, RTX 2070 w wersji ARMOR, zasilacz 10 lat GW

 

1 x  MSI GeForce RTX2070 Armor 8GB DDR6 256bit 1 x  MSI MAG Z390 TOMAHAWK /intel Z390, LGA1151/ 1 x  Intel Core i7-9700K /3.6GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 1 x  bequiet! Dark Rock 4 PRO 1 x  Seasonic FOCUS Plus 550W Gold 1 x  A-Data SU900 512GB SATA3 (560/525MB/s) 3D MLC NAND 1 x  Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 1 x  SilentiumPC Armis AR7 (b/z)

 

Podobny zestaw z i7 8700 bez możliwości OC, to będzie koszt około 6300 zł gdzie za 800 zł masz monitor 24 cale FHD 144 Hz na VA. Idąc jeszcze bardziej w dól jest i R7 2700 w niższej cenie a nadal z możliwością OC.

 

W takim budżecie masz masę opcji do wyboru. Im mniej danych z Twojej strony, tym trudniej doradzić. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedz!

Podam ceny za jakie bym kupił podane przeze mnie podzespoły: procesor to 1649zł, płyta główna 469zł, karta graficzna 2049zł, zasilacz 368zł, pamięci RAM 667zł, obudowa 189zł, chłodzenie: Grandis 2 to 186zł,Fortis 3 150zł, SSD 199zł, HDD 164zł. 

 

Monitor jaki planowałem kupić to iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 za 638zł. Jest on 75Hz i zastanawiałem się czy to wystarczy. Gry to z grubsza np. GTAV, Overwatch, PUBG, Kingdom Come: Deliverence, Fallout 76, Subnautica, Call of Cthulhu oraz wiele innych w tym na VR. Co do procesora to specjalnie wziąłem bez końcówki -k, ponieważ ani trochę nie znam się na podkręcaniu i nie zamierzam tego robić zwłaszcza na własną rękę. Co do RTX'a - zastanawiałem się nad nim, ponieważ widziałem już za ok. 2200zł RTX 2070 jednak od Palita, którego porównywano w wydajności do GTX 1080 lub miejscami ten był nawet lepszy. Oczywiście jest to RT, ale możesz mi doradzić czy to zasługuję na inwestycje czy może dobrze znane wersje Gaming X -70ti oraz -80 od MSI będą lepszym wyborem? Monitor  144Hz za 800zł? Tu mnie zainteresowałeś, możesz podać jakie to cacko? Co do obudowy, mimo iż nie mam na razie w planach używać RGB ani innych cudów to szkło mnie urzekło. Chyba spodobała mi się ta wystawność wnętrza sprzętu i dlatego wybrałem Regnum z oknem  :D

 

Co do całości ceny to przepraszam! Nie wspomniałem najważniejszego. Mianowicie, że w cenie ok. 7000zł ma się zawierać cały PC! Wliczając w tę kwotę nowy system (ok. 450zł), monitor i podzespoły.Najmocniej przepraszam za nieuwzględnienie tego wcześniej. 

Jeszcze raz dziękuję za wpis i liczę na dalszą pomoc w odniesieniu do nowych informacji  :)  Dziękuję.

 

 

Dodam, że dotychczas szukałem wszystkiego na morelach i tam składałem swój PC. Strona, z której podajesz podzespoły jest często podawana przez innych znawców. Czy opłaca się na niej lepiej kupować niż na morelach?? I drugie pytanie, jeśli tak, to czy oferują również złożenie całego PC oraz wgranie systemu i wszystkich sterowników itd. ?

Edytowane przez BunHun
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o monitor, to jeśli nie korzystałeś nigdy z niczego powyżej 75 hz. To przesiadka na 144hz to istny kosmos. W pełni polecam, sam sobie takiego 24 cale sprawiłem ostatnio w FHD, bodajże za 900 zł. https://www.morele.net/monitor-lg-24gm79g-b-1227357/
Płynność i sama przyjemność z rozgrywki w większym odświeżaniu to poezja :) 

Link to post
Share on other sites

W tej cenie to i masz szkła 144 Hz na VA, chociażby AOC C24G1  więc tutaj zostając przy zestawie z i7 8700 w opcji tańszej za 6300 prawie mieścisz się w budżecie wraz z monitorem ale jeszcze bez systemu. Tak teraz sprawdziłem to mając 7300 zł zapniesz wszystko w całość z i7 8700 oraz RTX 2070. Moim zdaniem warto dopłacić żeby uciec na RTX 2070. Masz tutaj przecież wydajność wyższą niż w przypadku GTX 1080. Schodząc na Ryzena 7 2700 na B450 bez problemu zmieścisz się w zakładanych 7000 zł razem z monitorem, RTX 2070 i systemem. I też jest to dobra opcja w zestawie do gier. 

Link to post
Share on other sites

Podoba mi się ten AOC. Zrobił na mnie dobre wrażenie, szczególnie zakrzywiony ekran wygląda obiecująco. RTX wydaje się być rzeczywiście dobrą opcją jednak jak wiadomo pieniądze nie lecą z nieba i to tuż przed zakupem się okaże czy porftel pozwoli  :D . Jak najbardziej będę celował w tę opcję. Co do Ryzenów to szczerze omijam je szeroko, dlatego że jako na intelach się nieco znam to na Ryzenie ani trochę. Stąd też brak zaufania, bo w końcu brak mi wiedzy. Wracając do mojego portfela - w razie komplikacji (oby nie!) kumpel podsunął mi opcję z i5-9600k. Co prawda na OC się nie znam jednak na stronie wersji non-k nie widzę więc nie będę wybrzydzał (po prostu zostawie parametry jak są). Jednak na stronach spotykam się z opinią negatywną na jego temat, m.in. chodzi o to, iż jako nie jest on nie opłacalny i jeżeli nie i7 to lepszą opcją jest taki i5-8600k. Co o tym myśleć? 9600k jednak ma zwiększone parametry, lecz czy rzeczywiście nie są one widoczne? Produkt opisywany jest jako wielozadaniowiec co gier oraz prac takich jak chociażby grafika komputerowa. Koniec końców dziesiątka to i7-8700 jednak jak pisałem może być różnie. Całość zmieniła się trochę w moje pytanie o "XYZ", mam jednak nadzieję, że nikogo to nie zmęczy  :D . Chciałbym wiedzieć jak najwięcej przed podjęciem decyzji i staram się chłonąć wiedzę na każdy temat. Jeszcze raz dziękuję za każdą pomoc no i cierpliwość  ^^

Link to post
Share on other sites

i7 8700 będzie bardziej uniwersalny(przez HT ma teoretycznie wydajność ~8rdzeni) i wytrzyma dłużej niż 8600/9600-te bym bardziej polecił do ciosania wysokiego fps w CS:GO itp.

 

AMD nie ma co się bać, jest po prostu tańszy, ale póki co kosztem wydajności tam, gdzie potrzebny jest wyższy zegar pojedynczego rdzenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

ednak na stronach spotykam się z opinią negatywną na jego temat, m.in. chodzi o to, iż jako nie jest on nie opłacalny i jeżeli nie i7 to lepszą opcją jest taki i5-8600k.

 

Jakiś kompletny baran wbija Ci takie głupstwa do głowy. Różnica w cenie 8600K a 9600K to 30-40 zł więc jak on może być mniej opłacalny jak przy nowszym modelu masz luta i spokój z temperaturami. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...