Skocz do zawartości

HyperX Cloud vs AKG k240 + karta dzwiękowa gry/dzwięk przestrzenny


Recommended Posts

Nie znam się ale jakoś tak dziwnie wyglądają te urządzenia :). Koszt 400zł za pendrive ;). Naprawdę da rade po USB ???? (wyczytałem o możliwych szumach i zakłóceniach po USB) więc żeby to wyeliminować wole na optyku FX-Audio DAC X3

 

 

Ten DAC z wyjściem optycznym mnie kusi. Nie rozumiem tylko recki na audiofanatyku i tekstu " ....wysokiej klasy układów zintegrowanych na droższych płytach PC czy starszych kart" - Jak rozumiem to porównuje tutaj tego DACA do układów zintegrowanych na droższych płytach ???.

 

m220 pro ciężko chyba dostać i raczej trzeba sprowadzać ale słuchawki. Wydają się optymalne więc będę polował.

Możliwości tych małych DAC masz opisane w recenzjach na audiofanatyku.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tylko recki na audiofanatyku i tekstu " ....wysokiej klasy układów zintegrowanych na droższych płytach PC czy starszych kart" - Jak rozumiem to porównuje tutaj tego DACA do układów zintegrowanych na droższych płytach ???.

 

m220 pro ciężko chyba dostać i raczej trzeba sprowadzać ale słuchawki. Wydają się optymalne więc będę polował.

 

Zawsze można zapytać u źródła ;) .

 

M220 spokojnie można dostać jeśli szuka się w odpowiednim miejscu. Nawet sam posiadam egzemplarz z którym planuję się od jakiegoś czasu rozstać. Nowe niestety owszem, trzeba sprowadzać. 

Link to post
Share on other sites

Naprawdę da rade po USB ???? (wyczytałem o możliwych szumach i zakłóceniach po USB) więc żeby to wyeliminować wole na optyku FX-Audio DAC X3

 

 

Szumy po USB niestety się zdażają, zalezne to jest od wielu czynników - zasilacza, płyty, sieci energetycznej, budowy filtracji w DAC-u. Optyk, jako że galwanicznie rozłącza komputer od DAC-a eliminuje problem. Drugim, niestety nie do końca doskonałym rozwiązaniem są izolatory USB, nie jest to jednak rozwiązanie budżetowe. Wyższej klasy DACi miewały nawet izolatory zabudowane 'na pokładzie' jednak po wejściu w coraz gęstsze formaty producenci zrezygnowali z tego rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

U mnie np dwie płyty główne temu miałem trzaski na słuchawkach podpiętych do FiiO E10K w momencie używania rolki na myszce. A na dwóch kolejnych płytach głównych i różnych innych DACach USB (w tym to konkretne FiiO E10k) takiego problemu nie było pomimo że w budzie siedzi wciąż ten sam zasilacz. Czasem naprawdę ciężko dojść dlaczego u jednej osoby dzieją się jakieś cuda wianki a u innej jest cisza spokój.

Link to post
Share on other sites

@adasiex

jakbyś nie wiedział właśnie odpisał ci autor strony audiofanatyk.pl

 

Nie wiedziałem :>. No to chciałbym odwołać się do źródła :). Pytam więc ALC 1220 vs DAC X3. Jak wypada takie porównanie ? (chyba że źle zrozumiałem artykuł).

 

Tak czy siak czekam na kurierów DAC X3 + AKG 240 Studio zamówione :) a dziś jeszcze chyba dorzuce ISK HD9999 co by po testować

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Jak nie przeszkadzają Ci półotwarte słuchawki to raczej nie zrezygnujesz z 240 na rzecz hd9999 :)

 

Ja to mam problemy z mikrofonami przez całe życie. Czy to mikrofon usb, czy na jacka to szrot mi szumi.

Pewnie w końcu kupię jakieś zasilanko zewnętrzne i pojemnik do tego...

Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem :>. No to chciałbym odwołać się do źródła :). Pytam więc ALC 1220 vs DAC X3. Jak wypada takie porównanie ? (chyba że źle zrozumiałem artykuł).

 

Tak czy siak czekam na kurierów DAC X3 + AKG 240 Studio zamówione :) a dziś jeszcze chyba dorzuce ISK HD9999 co by po testować

 

Dosyć porównywalnie i różnica będzie głównie w strojeniu. Przyrównywałem X3 jak pamiętam do ALC1150 (SupremeFX) i o ile integra dzielnie się broniła (pokonała np. Creative G1), to wciąż na niektórych bardzo czułych słuchawkach dawało się usłyszeć delikatne przebicia. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę zero przebić czy artefaktów, to X3 po optyku jest najtańszą opcją jaką mogę polecić.

 

Jak nie przeszkadzają Ci półotwarte słuchawki to raczej nie zrezygnujesz z 240 na rzecz hd9999 :)

 

Ja to mam problemy z mikrofonami przez całe życie. Czy to mikrofon usb, czy na jacka to szrot mi szumi.

Pewnie w końcu kupię jakieś zasilanko zewnętrzne i pojemnik do tego...

 

Może Alctron UM900? Testowałem dwa egzemplarze, z czego jeden na recenzji i drugi już jako niedawny zakup na blog i poziom szumów u mnie naprawdę przyzwoity był. Specjalnie nawet wyjąłem 8-letniego, budżetowego laptopa od Asusa, na którym po USB z reguły są słyszalne przebicia i nic. Wciąż poziom znacznie niższy niż się spodziewałem. Chociaż komuś tam u mnie w komentarzach się nie spodobał na tle E205U, co jest ogólnie trochę dziwne. 

Link to post
Share on other sites

To tylko pytanie czy do dobrej integry jest sens dokladac.200zl na x3 by pozbyc sie przebic, ktore wystepuja czasem.

 

Tak czy siak x3 przyszla wraz ze sluchaweczkami. Zaczne testowac swoim drewnianym uchem. Najpierw sluchawki na integrze SL681 vs 240 pozniej na x3 i zobacze jak to sie je

Link to post
Share on other sites
 

 

Może Alctron UM900? Testowałem dwa egzemplarze, z czego jeden na recenzji i drugi już jako niedawny zakup na blog i poziom szumów u mnie naprawdę przyzwoity był. Specjalnie nawet wyjąłem 8-letniego, budżetowego laptopa od Asusa, na którym po USB z reguły są słyszalne przebicia i nic. Wciąż poziom znacznie niższy niż się spodziewałem. Chociaż komuś tam u mnie w komentarzach się nie spodobał na tle E205U, co jest ogólnie trochę dziwne. 

O! Skoro mówisz, że tak fajnie się sprawuje to zapiszę sobie nazwę i jak będę miał coś na boku to zakupię. Cena też przyjazna. Dziękować :)

Link to post
Share on other sites

No dobra pierwsze emocje za mną.

Na początku Integra vs DAC - Nie widzę żadnej różnicy ale na początku bardziej skupiłem się na testowaniu SL681 i AKG240Studio na DACu (po optyku do PC) i mam strasznie mieszane uczucia, które zapewne wynikają z 7letniego użytkowania SL681 i przyzwyczajenia do dzwięku.

Co do wrażeń to AKG są bardzo wygodne, praktycznie nie czuć ich na uszach (pewnie SL trochę nasiąkły przez te kilka lat :) ). Przestrzeń w AKG też wydaje się większa a dźwięki są bardziej odseparowane od siebie. tu kroczek tam strzał a gdzie indziej eksplozja - miło. Natomiast w porównaniu do SL681 grają zauważalnie ciszej i tutaj pojawia się pierwsze pytanie.

 

Tak ma być czy jest to kwestia nie dokarmienia słuchawek w prund ?

 

Dalej BAS, moc dźwięków też wydaje się jakoś tak słabsza,  w porównaniu do SL681. Niby dźwięki są czystsze, odseparowane od siebie ale brakuje jakiegoś pazura. Takie przeładowanie broni SL681 słyszałem jakby przy uchu  czułem że mam magazynek przy sobie w AKG jakbym na magazynek patrzył się z góry

 

Tutaj drugie pytanie, DAC był prosto z pudełka zero konfiguracji. Do tego jest jakiś equalizer coś, jakoś, gdzieś do ustawień korekty ?

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

DACów z zasady się nie equalizuje choć oczywiście programy do odtwarzania muzyki potrafią to zrobić wbudowanymi equalizerami. Co do głośności - normalne jest to, że słuchawki o różnej impedancji oraz efektywności będą grały z na tym samym źródle różną głośnością przy tym samym ustawieniu potencjometru.

Link to post
Share on other sites

 

 

Natomiast w porównaniu do SL681 grają zauważalnie ciszej i tutaj pojawia się pierwsze pytanie.   Tak ma być czy jest to kwestia nie dokarmienia słuchawek w prund ?

A mówimy o zbyt cichym graniu po podkręceniu DAC-X3 na max czy przy takim samym ustawieniu głośności? Bo najnormalniej w świecie K240 są trudniejsze w napędzeniu od HD681 i trzeba na nich głośność ustawić na wyższy poziom.

 

 

Do tego jest jakiś equalizer coś, jakoś, gdzieś do ustawień korekty ?
jak ci odpisał 

 

DACów z zasady się nie equalizuje
z tym że DACów to może i nie ale słuchawki to już można ;). Znaczy się szkoły są dwie: jedni twierdza że wszelkie EQ to zło i szatan wcielony i jak potrzebujesz EQ to znaczy że kupiłeś złe słuchawki, podczas gdy drudzy są zdania że nie stworzono jeszcze słuchawek idealnych i każde można poprawić przez EQ.

Do FX-Audio nie ma oprogramowania i wbudowanego ekualizera ale możesz sobie (jeśli potrzebujesz) zainstalować  EqualizerAPO. Tutaj masz filmik na temat korekcji słuchawek z użyciem tego programu:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A mówimy o zbyt cichym graniu po podkręceniu DAC-X3 na max czy przy takim samym ustawieniu głośności?

 

z tym że DACów to może i nie ale słuchawki to już można ;). Znaczy się szkoły są dwie: jedni twierdza że wszelkie EQ to zło i szatan wcielony i jak potrzebujesz EQ to znaczy że kupiłeś złe słuchawki, podczas gdy drudzy są zdania że nie stworzono jeszcze słuchawek idealnych i każde można poprawić przez EQ.

Przy takim samym :).

 

Dzięki za wyczerpujące info. Na razie nie będę ingerował w słuchawki żadnym equalizerem, po testuje na surowym dzwięku.

Rozumiem, że co do ustawień audio powinienem wyłączyć wszystkie virtualne 3D soundy, a jakoś próbkowania ustawić na 24bit 192kHz.

 

Bedę też chciał w miarę swoich zerowych możliwości przetestować integre vs DAC. Czy są jakieś programy dla noobów co by na tabelkach/wykresach zobaczyć jak gra jedno i drugie.  Chciałbym sprawdzić czy jest sens wydawać 200zł czy może lepiej doinwestować w DACa/Karte który/a urwie mi kochones..

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Jest RightMark Audio Analyzer

http://audio.rightmark.org/index_new.shtml

ale od wykresów i tabelek ważniejsze jest to co i jak ty słyszysz bo każdy ma lekko inaczej zbudowany zmysł słuchu.

 

 

doinwestować w DACa/Karte który/a urwie mi kochones
 

To wszystko zależy od budżetu ale z takich na które warto zwrócić uwagę to (od najtańszych do najdroższych)

 

FX-Audio FX01 dac + SMSL SAP-II amp     ~100 euro

Topping D10 dac + SMSL SAP-II amp     ~150 euro

Topping D30 dac + A30 amp     ~ 200 euro

Aune X1s     ~250 euro

Audio-GD - R2R 11     ~370 euro

 

Ja osobiście siedzę na DACu Topping D10 i wzmacniaczu TEAC A-X35 mkII i jestem zadowolony, choć chodzi za mną myśl żeby kupić wzmacniacz SMSL SH-8

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Jest RightMark Audio Analyzer

http://audio.rightmark.org/index_new.shtml

ale od wykresów i tabelek ważniejsze jest to co i jak ty słyszysz bo każdy ma lekko inaczej zbudowany zmysł słuchu

Zgadzam się ale jak już wspomniałem przy moim drewnianym słuchu Integra pracuje tak samo jak DAC. Bedę miął teraz parę dni wolnego to sobie potestuje

Link to post
Share on other sites

Słuchaj jeśli faktycznie nie słyszysz różnicy to zamiast się martwić możesz podziękować zrządzeniu losu, bo wystarczy ci rozsądny wzmacniacz żeby używać dowolnych słuchawek i nie musisz się przejmować wysoką jakością całości. Osobiście na twoim miejscy bym sobie zostawił tego DAC-X3 bo fizyczne pokrętło głośności to coś bez czego dziś nie wyobrażam już sobie korzystania ze słuchawek przy komputerze. Względnie może zastanów sie czy nie lepiej odesłać DAC-X3 i kupić SMSL SAP-II i podpiąć go do integry skoro masz ją dobrej jakości. Miałbyś zamiast 150 mW @ 32 Ohm w DAC-X3, 910mW @ 32 Ohm w SAP-II

Link to post
Share on other sites

Słuchaj jeśli faktycznie nie słyszysz różnicy to zamiast się martwić możesz podziękować zrządzeniu losu, bo wystarczy ci rozsądny wzmacniacz żeby używać dowolnych słuchawek i nie musisz się przejmować wysoką jakością całości. Osobiście na twoim miejscy bym sobie zostawił tego DAC-X3 bo fizyczne pokrętło głośności to coś bez czego dziś nie wyobrażam już sobie korzystania ze słuchawek przy komputerze. Względnie może zastanów sie czy nie lepiej odesłać DAC-X3 i kupić SMSL SAP-II i podpiąć go do integry skoro masz ją dobrej jakości. Miałbyś zamiast 150 mW @ 32 Ohm w DAC-X3, 910mW @ 32 Ohm w SAP-II

 

Na spokojnie. Posiedzę teraz te dwa dni i po-testuje oba audio (14 dni na zwrot) bo nie miałem czasu żeby porządnie nad tym usiąść, pierwsze wrażenie może być mylne a i jak wspomniałem drewniane ucho mam :D.

 

Jeżeli miałbym zostawiać DAC dla pokrętła to szkoda 200zł i lepszym pomysłem było by właśnie dołożenie do czegoś "mocniejszego" chociażby na przyszłość bo zapewne wtedy kolejnym krokiem będzie wymiana słuchawek ale jak narazie AKG zostają, pora odłożyć SL na półkę :)

Link to post
Share on other sites

Nie o sluchawkach nic zlego nie napisalem. Obecnie powylaczalem wszelkie udziwniacze, pozbylem sie jakiegos efektu echo, teatru czy hali (nie wiemnjak sie wlaczyl) i jest miodzio.

Na akg dzwieki sa duzo przyjemniejsze niz na SL681. Takze coraz bardziej odczuwam zmiane na + a ryjek sie cieszy z kazdym wykrytym wczesniej przeciwnikiem.

 

Ze zwrotem mialem na mysli DAC.Jutro sprobuje porownac DAC do integry

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...