Skocz do zawartości

HyperX Cloud vs AKG k240 + karta dzwiękowa gry/dzwięk przestrzenny


Recommended Posts

Witam

 

Obecnie posiadam superluxy 681 + Realtek ALC 2120 (asrock k6 gaming)

Zastanawiam się nad przesiadką na HyperX Cloiud lub AKG k240 i jeżeli taka potrzeba to dokupienie karty dzwiękowej.

 

Po co przesiadka ?. Chciałbym uzyskać lepszy "dzwięk przestrzenny" gry/fps i takie tam :)

 

Jest sens zmieniać z obecnego zestawu ?

 

pozdrawiam
A.

Link to post
Share on other sites

Ile do wydania masz ? Jest sens na pewno,pytanie jak ty to odbierzesz, bo mieliśmy tutaj ludzi ,którzy zawzięcie integry bronili . :)

 

Kasa nie gra roli :D.

Tak poważnie to na słuchawki nie chciałbym więcej wydawać niż te 300zł + coś jak dostane sensowne argumenty.

Co do karty to warunek o ile pamiętam slot pci-e x1 żadne zewnętrzne mnie nie przekonają raczej.

 

Integry nie bronie chociaż czytałem że ten ALC 1220 jest całkiem sensowny i gdzieś tam wyczytałem że jakbym miał na karte dzwiękową około 200zł to się nie opłacało wymieniać bo miałbym nie wiele lepszą, więc nie wiem ile miałbym wydać na dźwiękówkę ??. Powiedzmy ,że tyle samo co na słuchawki ?.

 

Dodam, że jak już siedzę przy kompie to głównie w słuchawkach i gram w FPSy więc dzwięk przestrzenny i lokalizacja przeciwnika to główny cel. Muzyki nie słucham a jak już to nie jestem audiofilem :D

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Mam cloud II i nawet sobie chwalę dźwięk przestrzenny. Generalnie w takim CS-Go nie mam problemu ze zlokalizowaniem przeciwnika po jego krokach o AKG się nie wypowiem ponieważ nie miałem styczności 

 

Z jakiej karty dźwiękowej korzystasz ?

Link to post
Share on other sites

Z jakiej karty dźwiękowej korzystasz ?

asus xonar dx ale czasem korzystam z tej dodanej na usb przez producenta słuchawek. Jakość jest hmm gorsza ale dźwięk przestrzenny dalej działa dobrze (nie włączam opcji emulowania 7.1)

Link to post
Share on other sites

Zależy do czego mają służyć słuchawki (wybierz priorytet).

Również posiadam Hajpiki i co na pewno mogę powiedzieć to nie ma kompletnie sensu dokładać do Cloud II z tą śmieszną kartą.

Słuchawki są mega wygodne, a przede wszystkim wytrzymałe i świetnie spasowane.

 

Żeby wbić klina to do zestawienia dokładam Ci jeszcze Takstary Pro80 ( i w zasadzie wybierałbym tylko pomiędzy nimi i Kingstonem).

Ja używam karty Xonar DX i jestem zadowolony, choć oprogramowanie do tych kart czasami pozostawia wiele do życzenia.

 

Wrzucam link do poczytunku, gościu mocno siedzi w temacie i w pozostałych wątkach można wyśledzić dość ciekawe konstrukcje za grosze...

http://forum.benchmark.pl/topic/201189-recenzja-hyperx-cloud-obiektywnym-okiem/

Link to post
Share on other sites

Zależy do czego mają służyć słuchawki (wybierz priorytet).

Również posiadam Hajpiki i co na pewno mogę powiedzieć to nie ma kompletnie sensu dokładać do Cloud II z tą śmieszną kartą.

Słuchawki są mega wygodne, a przede wszystkim wytrzymałe i świetnie spasowane.

 

Żeby wbić klina to do zestawienia dokładam Ci jeszcze Takstary Pro80 ( i w zasadzie wybierałbym tylko pomiędzy nimi i Kingstonem).

Ja używam karty Xonar DX i jestem zadowolony, choć oprogramowanie do tych kart czasami pozostawia wiele do życzenia.

 

Wrzucam link do poczytunku, gościu mocno siedzi w temacie i w pozostałych wątkach można wyśledzić dość ciekawe konstrukcje za grosze...

http://forum.benchmark.pl/topic/201189-recenzja-hyperx-cloud-obiektywnym-okiem/

 

Tak jak pisałem. Głównie słuchawki wykorzystuję do gier fps. Więc priorytetem jest pozycjonowanie. Oglądanie filmów, muzyki jest na dalszym planie. No tak karta z Cloud II jest mi zbędna bo podejrzewam że integra sprawi się lepiej w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites

Na pewno AKG mają lepszą przestrzenność. Lepiej generują dalsze plany i mocniejsze pogłosy jak Cloudy.

 

Ok a co do karty dźwiękowej ? i tak się jeszcze zastanawiam jakby dołożyć trochę do lepszych słuchawek to ile by trzeba i jakie ?. Czy to nie ma sensu ?

Link to post
Share on other sites

Juz glupieje

 

Zastanawiam sie nad SB AE i do tego Sluchaweczki AKG 550.

 

Czy SB jest " najlepsza karta" w rym przedziale czy moze warto kupoc cos tanszego... paramer gry i przestrzen to glowne zastosowania r3szta nie ma znaczenia

Link to post
Share on other sites

Creative nigdy nie wydawał najlepszych muzycznie układów dźwiękowych ale do gier na pewno dobrze się nada. Za przestrzeń w audio sporo się płaci.Także, im taniej ,tym gorzej pod tym względem. To jest karta dźwiękowa która scenę ma bardzo przeciętną , ciut lepiej przestrzeń wychodzi ale to i tak nie jest pod tym względem półka dobrych wzmacniaczy DAC w okolicach 1000zł.

Link to post
Share on other sites

Kurcze 1k to napewno nie wydam na karte. Czy jest cos rozsadnego cenowo co by zastapic moja integre ale zeby roznica byla zauwazalna ?.

 

Kusi mnie by zamowic cloudy, akg 240 i 550. Przetestowac i zostawicnajbardziej mi odpowiadajaca. Bo nie widze sklepu co by te modele mozna bylo potestowac.

 

Dzwiekowka moze jakis xonar co by zestawic z SB ae ?

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Jak ma być budżetowo a dobrze to AKG K240 świetnie się sprawujące w grach słuchawki pół otwarte o dość pancernej i sprawdzonej budowie, z wymiennym przewodem

https://www.ceneo.pl/35692064

Z zamkniętych brał bym ISK MDH8500

https://www.ceneo.pl/53377532

lub

Takstar Pro82 czyli następce Pro80 na których oparte są HyperX Cloud czy powyższe MDH8500. Nowa wersja ma dodatkowo suwaki regulujące ilość basu (otwierają bas porty jest to rozwiązanie sprzętowe a nie jakiś szajs softwerowy)

+

jako źródło FX-Audio DAC-X3 podpięty optykiem do płyty głównej zapewni dobrej jakości dźwięk i wystarczając poziom wzmocnienia

https://www.ceneo.pl/56434359#tab=click

lub FiiO E10K które oferuje dodatkowo sprzętowe podbicie basu 

https://www.ceneo.pl/33087781

Link to post
Share on other sites

Akg k550 plus DragonFly Red i masz świetne combo do gier fps.

Chwila chwila... Po co mu red do k550? One nie różnią się czasem tylko układem regulacji głośności? 

Zamaist kupować redzika, to już lepiej zainwestować w coś "stojącego".

Czarny dragonfly ostatnio po 220 chodzi, także tu można się zastanawiać.

 

Ja byłem zakochany w k240, ale po dłuższym użytkowaniu m220 pro miłość przechodzi na 220 :D

 

Generalnie kombajn wyczerpał temat, ale ja bym rozważył m220 pro zamiast k240.

Link to post
Share on other sites

Black gra dość ciemno, red natomiast idze w stronę jasnej strony mocy i generuje lepszą przestrzeń na wszystkich osiach.

 

Nie znam się ale jakoś tak dziwnie wyglądają te urządzenia :). Koszt 400zł za pendrive ;). Naprawdę da rade po USB ???? (wyczytałem o możliwych szumach i zakłóceniach po USB) więc żeby to wyeliminować wole na optyku FX-Audio DAC X3

 

 

Ten DAC z wyjściem optycznym mnie kusi. Nie rozumiem tylko recki na audiofanatyku i tekstu " ....wysokiej klasy układów zintegrowanych na droższych płytach PC czy starszych kart" - Jak rozumiem to porównuje tutaj tego DACA do układów zintegrowanych na droższych płytach ???.

 

m220 pro ciężko chyba dostać i raczej trzeba sprowadzać ale słuchawki. Wydają się optymalne więc będę polował.

Link to post
Share on other sites

@kombajn niestety nie :( Chociaż dla mnie zakupy na massdropie są tak samo wygodne jak na allegro. Paczka jedynie idzie troszkę dłużej :>

 

Ja szumów na czarnej ważce nie mam pod usb :)

 

Ja bym brał x3 jeśli miałbym brać coś do PC. 

Link to post
Share on other sites

@kombajn niestety nie :( Chociaż dla mnie zakupy na massdropie są tak samo wygodne jak na allegro. Paczka jedynie idzie troszkę dłużej :>

 

Ja szumów na czarnej ważce nie mam pod usb :)

 

Ja bym brał x3 jeśli miałbym brać coś do PC. 

 

Dobra X3 dodana do koszyka.

Myślę że ostatnie pytanie :), mianowicie

Zastanawiam się i mogę dopłacić do Takstar Pro82 (+ regulacja regulacja bassport) lub model niby do nich porównywany/zbliżony ISK HD9999 (+cena, ?niby bardziej oddalone od uszu - poczucie wiekszej przestrzeni ??? ) vs nadal AKG 240

Link to post
Share on other sites

 

 

- Jak rozumiem to porównuje tutaj tego DACA do układów zintegrowanych na droższych płytach ???.

Widzisz porównywanie do integry na płycie głównej jest piekielnie trudną sprawą bo na każdej płycie jest inna integra. Na mojej obecnej MSI B350M Gaming Pro integra jest tak wspaniała że prościutki 16 bitowy DAC USB kupiony u chińczyka za bodajże 8$ zagrał mi zauważalnie lepiej, a podpięcie pełnoprawnego(choć w ciąż budżetowego) DAC'a Topping D10 katapultowało jakość dźwięku na zupełnie inny poziom. Tylko ktoś kto miał możliwość posłuchania integry na twojej płycie może stwierdzić jaki poziom sobą reprezentuje. Samo patrzenie na użyty kodek mija się z celem, a jeszcze się nie spotkałem z sytuacją żeby producent płyty głównej podał specyfikację zintegrowanej karty dźwiękowej (odstęp sygnału od szumu, dynamikę i przede wszystkim moc wyjściową) Podają tylko model użytego układu. Miałem płyty na takim samym układzie i jedna grała całkiem przyzwoicie a obecna gra tragicznie. Jak zamawiasz tego FX-Audio DAC-X3 to najlepiej ze sklepu który nie będzie robić problemów z ewentualnym zwrotem gdyby się okazało że nie słyszysz różnicy między integrą a zakupionym DAC-X3


A odnośnie słuchawek to jeśli będziesz miał je z czego sensownie napędzić to ciekawa opcją jest mój ulubiony zestawik Superlux HD330 + welurowe pady Beyerdynamic 

https://zapodaj.net/images/43d6764274690.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...