Skocz do zawartości

Forza horizon 4 problem z lagami


Recommended Posts

Witam kupiłem laptopa lenovo legion y520 z i5 7300 gtx 1050ti 8 gb ram wczoraj pobralem i zainstalowałem forze na początku podczas uruchamiania wyświetliło mi że do poprawnego działania potrzebny jest nowszy sterownik ale zignorowalem to bo dało się odpalić grę gra działała najpłynniej na najniższych ustawieniach każda próba zwiększenia ich skutkowała lagami więc zaktualizowalem sterownik karylty i teraz jest jeszcze gorzej zamula nawet na najniższy czy ten notebook jest aż tak słaby do tej gry ?

Link to post
Share on other sites

Twój problem jest bardzo prosty. Masz tylko 8 GB RAM-u i z tego co dobrze rozumiem to jest to tylko single channel a nie dual channel. `Forzy znane są z tego że lubią mieć RAM-y w dual channel - nawet na high endowych konfiguracjach przyrost wydajności wynikający z dwóch kości RAM wynosi około 40-50 klatek na sekundę.

Link to post
Share on other sites

Na podobnej konfiguracjii i5-7300HQ + GTX 1050ti + 8GB Ram też były problemy z płynnością gry. Po dołożeniu kolejnych 8GB Ram te problemy ustały, jednak teraz najsłabszyym ogniwem jest dysk twardy, gdzie raz na jakieś kilkanaście lub kilkadziesiąt minut gra potrafi się przyciąć na chwilkę.

Link to post
Share on other sites

Mam ssd samsung evo 870 250 gb

A tą kość ram to dużo zależy od ceny czy taka za 250 zł ddr4 2400 8gb będzie działać ok ?

Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem spowrotem wyświetla mi komunikat że wykryto nieobslugiwaną kartę graficzną fh202 ale gra działa płynnie ale niestety na najniższych dodoam że jak zaktualizuje sterowniki do najnowszych to automatycznie gra zaczyna zamykać

Edytowane przez Masterski
Link to post
Share on other sites

Problemem w wersjach Forzy na PC jest RAM, ta gra po prostu żre go tyle, że 8GB to za mało i zawsze są z tym problemy. Jeśli chodzi o dokupienie, to musisz raczej kupić drugą kość taką która będzie zgodna z parametrami tej którą już posiadasz.

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki ale i tak jest narazie ok jak przyjadę do pl to dokupie ramu teraz niektóre ustawienia na średnich i 60 kl/s i tak trzyma

Znalazłem z tym CPU-Z https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-samsung-sodimm-ddr4-8gb-2400mhz-cl15-m471a1k43bb1-crc-1109944/

Ma być taki wcale nie taki najdroższy także na świętach doloże dzięki wielkie za pomoc

Edytowane przez Masterski
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...