Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do Samsunga UE40J5100


Recommended Posts

Cześć!

 

Jestem zielony w sprawie głośników, tak więc na początek chciałbym spytać czy jestem w stanie podłączyć głośniki 5.1 do tego telewizora.

 

Jeśli tak to chciałbym was prosić o radę czy jestem w stanie kupić takie głośniki do 500 zł. Jeśli nie da się to jaka musiała by być minimalna kwota.

 

Głośniki mają głównie służyć do filmów, ewentualnie gier.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Jestem zielony w sprawie głośników, tak więc na początek chciałbym spytać czy jestem w stanie podłączyć głośniki 5.1 do tego telewizora

Możesz podłączyć, ale uzyskasz jedynie dźwięk stereo. 

 

Jeśli tak to chciałbym was prosić o radę czy jestem w stanie kupić takie głośniki do 500 zł. Jeśli nie da się to jaka musiała by być minimalna kwota.

Kup dobry zestaw 2.0, zapomnij o 5.1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dzieki za pomoc. W takim razie jaki zestaw 2.0/2.1 byście polecili, lub soundbar? Biorąc po uwagę wszystkie kryteria z mojego powyższego posta.

 

Zależalo mi na przestrzennym dźwięku w przypadku 5.1. Da się to tutaj jakoś osiągnąć, chociaż w jakims stopniu? Soundbarem lub 2.0/2.1?

Edytowane przez foxu2314
Link to post
Share on other sites

Możesz podłączyć, ale uzyskasz jedynie dźwięk stereo.

 

Czemu tylko stereo?

Bo po optyku będzie 5.1.

 

e//

budżet jest niewielki, więc wyboru dużego nie ma.

Ktoś kiedyś w podobnym temacie polecał Sven HT210 5.1.

Mają wejście optyczne, mieszczą się w budżecie, ale w tej cenie rewelacyjnego dźwięku bym się nie spodziewał.

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobry amplituner to 300zl za używany o ile trafisz :)

Zostaje więc na 5 głośników 200zl, mało, bardzo mało.

 

Myślę że gdybyś przeznaczył 500zl na amplituner i 1200zl na głośniki byś już wybrał coś fajnego (używanego).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żeby myśleć o satysfakcji musiałbyś kupić aamplituner i kolumny 5.1. Ale musiałbyś dodać jedno zero do budżetu.

Więc jaką maksymalną kwotę możesz wydać?

Myślałem o paru stówkach więcej, w ostateczności do 900 zł jeśli naprawdę warto. Jeśli jednak do 900 zl roznicy nie bedzie jakies oplacalnej w porownaniu do tego powyższego Svena HT210 5.1, to chyba po prostu zostanie przy Sven.

 

Dajcie znać czy warto inwestować do tych 900 zł, w porównaniu do Svena i jaka będzie różnica jeśli tak.

Edytowane przez foxu2314
Link to post
Share on other sites

Jeśli głównie do filmów, to powiem tak: kilka lat miałem tzw. plastikowe kino (Panasonic SC-HT885) i byłem bardzo zadowolony.

Póki nie masz porownania, do droższych zestawów, te tańsze będą ok.

Dzięki, ale nie doprecyzowałem mocno. Mówiąc 900 zł miałem na myśli ostateczną cenę a nie o 900 zł więcej.

 

Do tego widzę że nie da się tego zbytnio dostać nigdzie.

 

 

Czemu tylko stereo?

Bo po optyku będzie 5.1.

 

e//

budżet jest niewielki, więc wyboru dużego nie ma.

Ktoś kiedyś w podobnym temacie polecał Sven HT210 5.1.

Mają wejście optyczne, mieszczą się w budżecie, ale w tej cenie rewelacyjnego dźwięku bym się nie spodziewał.

Co do tego Svena to wszystko co będzie mi potrzebne do podłączenia do tego TV będzie już w zestawie tak? Wole spytać żeby później nie było  niespodzianek, bo to prezent na święta.

Edytowane przez foxu2314
Link to post
Share on other sites

Czemu tylko stereo? Bo po optyku będzie 5.1.

Racja, optyk wypadł mi z głowy;) 

 

@foxu2314 Możesz pomyśleć o Logitech Z906, lub czymś podobnym, ale na pewno masz jak w pokoju poprawnie rozstawić głośniki 5.1? Pamiętaj, że w już w tym budżecie możesz kupić porządne 2.0 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Racja, optyk wypadł mi z głowy;) 

 

@foxu2314 Możesz pomyśleć o Logitech Z906, lub czymś podobnym, ale na pewno masz jak w pokoju poprawnie rozstawić głośniki 5.1? Pamiętaj, że w już w tym budżecie możesz kupić porządne 2.0 :)

A jaki byś polecił zestaw 2.0 do TV do 500 zł + jeśli jest naprawde duża roznica, to podrzuc prosze tez zestaw o pare stowek drozszy – do 900 zł łącznie np.?

 

I czemu nie 2.1?

Link to post
Share on other sites

Jam mam pod tv podłączone stare kino domowe jvc thg30 (będzie już z 10 lat) czy jakoś tak. I jestem zadowolony na tyle że nie zamierzam nic ruszać. Za 500 dostał byś fajny używany zestaw. No ale jak ma być to prezent to niekoniecznie dobry pomysł. No i 5.1 jednak robi sporą różnicę przy oglądaniu filmów. 2.0 i tv to nie dla mnie zestawienie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, rozumiem. No to wszystko jasne, niech będzie 2.0 :).

 

Czy mogę was w takim razie prosić o ostatnia prośbę i pomoc mi wybrać najlepsze głośniki 2.0 do 500 zł, żeby pasowały do mojego TV.

Ewentualnie droższe jak wyżej wspomniałem jeśli będą o wiele lepsze.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

No bez DACa raczej nie ma co podłączać lepszych głośników.

A to czemu? "Lepszych głośników, takich do 500 zł?"  :P  :P

 

Ok, rozumiem. No to wszystko jasne, niech będzie 2.0 :).

 

Czy mogę was w takim razie prosić o ostatnia prośbę i pomoc mi wybrać najlepsze głośniki 2.0 do 500 zł, żeby pasowały do mojego TV.

Ewentualnie droższe jak wyżej wspomniałem jeśli będą o wiele lepsze.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Celuj w Edifiera, nie będziesz zawiedziony :)

 

 

 

Za 500 dostał byś fajny używany zestaw.
 

Jakaś propozycja?

Link to post
Share on other sites

Wbudowany w telewizor DAC jest raczej kiepskiej jakości, zwłaszcza ten do gniazda jack. Myślę, że na małym zestawie kolumienek za ok 500zł usłyszymy różnicę stosując jakiś przyzwoity, zewnętrzny DAC podłączony optykiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...