Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[Rival 300] Przycisk scrolla rejestruje podwójne kliknięcia

rival300 steelseries scroll double click problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 migoq

migoq
  • Amator

• 28 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 22:28

Cześć,

mam kupionego z dwa lata temu z hakiem rivala 300. Wszystko cacy, lecz od dłuższego czasu mam dość irytujący problem, mianowicie kliknięcie w przycisk scrolla powoduje podwójne lub nawet potrójne odpowiedzi.

Mianowicie, przykładowo chcę otworzyć nową kartę w chromie - klikam scroll i otwierają mi się 2 te same, czasem 3, a nawet 4 (rzadko). Ogólnie w systemie operacyjnym, grach i czymkolwiek innym to nadal występuje.

Zupdatowałem ss engine, dalej to samo.

Mechanicznie w żaden sposób nie czuje, żeby scroll podwójnie albo nawet więcej razy klikał, przeciwnie - na 100% klika raz i to wyraźnie czuć, ze scrollowaniem też nie ma problemu.

Na razie support steelseries odsyła mi automatyczne wiadomości, które są o niczym.

Próbowałem się bawić w ustawieniach aplikacji, reakcja przy wciśnięciu/puszczeniu, jakieś makra nie makra i tak dalej - nic.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Niby jest temat o jakimś firmware i problemach z sensorem, ale raz, że stary, dwa, że chyba mnie nie dotyczy.

Podejrzewam, że czeka mnie spróbować odinstalować i zainstalować na nowo sterownik i/lub przepinać myszkę, a wolałbym spróbować uniknąć kasowania swoich ustawień.

Czy ktoś może otwierał rivala 300 i wie mniej więcej jak się za to wziąć? Może coś tam po prostu wlazło albo się połamało.

• 0

#2 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1190 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 23:10

Najprawdopodobiej przełącznik TTC odszedł na wieczną wachtę.
Remedium jest relatywnie proste - doprowadzenie do negliżu, następnie odginasz niewielką blaszkę: http://www.test-gear...ymiana/#naprawa

Drogą salwowania, ocaliłem tym sposobem pokaźną ilość przełączników, głównie Omronów, waszkże są pierwszoplanowymi komponentami.
  • 1

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

#3 migoq

migoq
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 11:56

Dzięki wielkie. Jak nie znajdzie się rachunek z dokładną datą, żeby dać na gwarancję ewentualnie i wyczerpie resztę opcji to spróbuje. Niemniej jestem ciekaw czy przypadkiem nie jest to jednak jakiś software'owy problem

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rival300, steelseries, scroll, double click, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych