Skocz do zawartości

[Rival 300] Przycisk scrolla rejestruje podwójne kliknięcia


Recommended Posts

Cześć,

mam kupionego z dwa lata temu z hakiem rivala 300. Wszystko cacy, lecz od dłuższego czasu mam dość irytujący problem, mianowicie kliknięcie w przycisk scrolla powoduje podwójne lub nawet potrójne odpowiedzi.

Mianowicie, przykładowo chcę otworzyć nową kartę w chromie - klikam scroll i otwierają mi się 2 te same, czasem 3, a nawet 4 (rzadko). Ogólnie w systemie operacyjnym, grach i czymkolwiek innym to nadal występuje.

Zupdatowałem ss engine, dalej to samo.

Mechanicznie w żaden sposób nie czuje, żeby scroll podwójnie albo nawet więcej razy klikał, przeciwnie - na 100% klika raz i to wyraźnie czuć, ze scrollowaniem też nie ma problemu.

Na razie support steelseries odsyła mi automatyczne wiadomości, które są o niczym.

Próbowałem się bawić w ustawieniach aplikacji, reakcja przy wciśnięciu/puszczeniu, jakieś makra nie makra i tak dalej - nic.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Niby jest temat o jakimś firmware i problemach z sensorem, ale raz, że stary, dwa, że chyba mnie nie dotyczy.

Podejrzewam, że czeka mnie spróbować odinstalować i zainstalować na nowo sterownik i/lub przepinać myszkę, a wolałbym spróbować uniknąć kasowania swoich ustawień.

Czy ktoś może otwierał rivala 300 i wie mniej więcej jak się za to wziąć? Może coś tam po prostu wlazło albo się połamało.

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobiej przełącznik TTC odszedł na wieczną wachtę.

Remedium jest relatywnie proste - doprowadzenie do negliżu, następnie odginasz niewielką blaszkę: http://www.test-gear.pl/poradniki/mikroprzelaczniki-rodzajenaprawawymiana/#naprawa

 

Drogą salwowania, ocaliłem tym sposobem pokaźną ilość przełączników, głównie Omronów, waszkże są pierwszoplanowymi komponentami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...