Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa lub DAC ~500zl


Recommended Posts

Cześć,

 

Chciałbym się w końcu zdecydować na rozbudowę dźwięku w komputerze głównie pod gry.

Do urządzenia będą podpięte głośniki 2:0 oraz słuchawki ath ad700x.

 

Słuchawki mają mało basu, dlatego od źródła oczekuje ocieplenia

 

Zastanawiałem się nad xonarem u7, karta Asus phoebus solo oraz creative ae-5

 

Zależy mi także na korektorze dźwięku więc większość DACow odpada

 

Dodatkowo chce kupić mikrofon do komunikacji przez ts i może być podłączony do integry a słuchawki do daca?

 

Jakieś rady?

 

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Lubię bawić się ustawieniami dźwięku i z tego względu sprzedałem Prodigy cube Black edition, bo systemowy korektor nie dzialal. Często ustawiałem dźwięk w korektorze w literkę V, niskie i wysokie tony lekko bodbite a srednie obnizalem

 

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Zabawa w korektorze ma jeszcze sens gdy nie zmieniasz zbyt mocno ustawień. Jeśli tak, zmiana słuchawek bardziej polecana. Dlaczego ? bo na siłę z AD700X robisz inne grające słuchawki. Co spowodowane jest tym, że nie podchodzą do końca twoim preferencjom.

Dodatkowo chce kupić mikrofon do komunikacji przez ts i może być podłączony do integry a słuchawki do daca? 

Tak

 

Należałoby szukać urządzenia cieplej grającego w stylu V. Używany sprzęt wchodzi w rachubę ?

Link to post
Share on other sites

Tak i nie. Fajne urządzenie z masą funkcjonalności ale to się odbije na jakości dźwięku,czyli w tej cenie będzie średnio z plusem. Podejrzewam, bo nie słuchałem tego nowego modelu.

 

Jeśli ci zależy na wypakowanym urządzeniu działającym tu i tam, to bierz. Jeśli na najlepszej jakości dźwięku w grach czy muzyce, to raczej będziesz musiał coś innego poszukać. 

 

Trzeba poczekać na jakieś sensowne recenzje, bo na razie jest ich brak.

 

Z używanych propozycji bym widział Titanum HD na PCI-ex. Ciepło brzmiąca karta. Grać powinna lepiej od Creative XG6. Za nie więcej jak 250zł. Janusze trochę przesadzają.

 

Bądź Xonara D2, również ciepło brzmiąca karta ale z większą ilością wysokich tonów, choć nie gra tak przestrzennie jak THD.  Szukaj na PCI/PCIex .Janusze również w tym przypadku drogo sobie cenią ,szukaj do 150-200zł.

 

Co do wzmacniaczy ,muszę więcej czasu poświecić na poszukiwania ,pytanie czy jesteś wstanie podkręcić budżet trochę ? 

Link to post
Share on other sites

Juz podałem tobie, jeśli masz wolny port w komputerze PCI-ex.

xonarem u7, karta Asus phoebus solo oraz creative ae-5

Też można o nich pomyśleć tylko to są jasne w brzmieniu karty, także będzie sporo wysokich tonów,nawet za dużo. Może Ci się tak podoba, nie wiem.   

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to U7<Solo<=AE-5 ale te dwa ost. są niezbyt opłacane.

Link to post
Share on other sites

 

 

xf-i chyba ma jakieś problemy pod winda 10. Tylko że to nie są basowe słuchawki
 

Chcę bezproblemową obsługe na win 10 więc USB plug&play albo karta najwyżej sprzed kilku lat.
Co do słuchawek w tej chwili mam sceniczne i mało basowe więc jak juz miałbym wymieniać to na takie z odrobiną basu. Może k702 z odblokowanymi bass portami?
Link to post
Share on other sites

A dwa urządzenia w jednym? dac+amp

 

Nie w tym budżecie. Praktycznie wszystko w tej cenie ma wzmaki w klasie AB w oparciu o uniwersalne opampy. Sporadycznie pojawia się TPA6120 jako specjalizowany ale on nie gra ciepło. Zapewne ktoś poleci ci FX-Audio X6 bo wiele osób uważa, że gra ciepło, ale to nie ciepło, to muł :D

Link to post
Share on other sites

Akurat seria fx-audio mi się podoba i ma wejście spdif, mógłbym to podpiąć do płyty.

 

Xduoo też interesujące ale brak używek a cena przekracza budżet

 

No i smsl 3 też do rozważenia, dzięki za pomoc, myślę że na coś z tego się zdecyduje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...