Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Jako że TV nie oglądam. Obecnie mam jakiś 8 letni 42" telewizor, którego i tak oddaje. Więc długo rozmyślałem nad zastępstwem. Padło jednak na projektor. TV nie biorę bo oglądam przeważnie starsze filmy plus internet no a nie mam żadnego dobrego odtwarzacza blueray, no i cena dobrego TV 65" zaczyna się od ponad 6000zł. A biorąc pod uwagę to co oglądam nie ma sensu kupować TV

Co do samych projektorów. Wpadło mi w oko

 

Chciałbym znaleźć jakiś złoty środek. Dodam że pokój ma wymiary 3.60m na 3.30m. Takze obraz byłby oglądany z ponad 2.5m. W rozmiarze no ponad 90". Z Grami nie mam problemu. Nie gram za często a nawet jeśli to w jakieś racingi albo rpg także input lag nie jest dla mnie kluczowy. Bardziej oczywiscie dla mnie ważne są kontrasty i kolorki. 

 

No i jeszcze byłbym wdzięczny za podrzucenie jakiegoś dobrego ekraniku. Może być ręczny lub elektryk. 

 

Pozdrawiam 

Krystian ;)

Link to post
Share on other sites

Mam podobnie mały pokój i wybór padł na BenQ W1210 ST (przedtem był W1070). Mam teraz ok. 140". Po kalibracji kolory całkiem ładne.

 

Z tym 4k to uważaj, bo to nie jest 4k tylko ruchomy sensor o niższej rozdzielczości (zazwyczaj fullhd), który rzutuje 4 ćwierćobrazy na sekundę. Niemożliwe jest, żeby nie pojawiały się przy czymś takim problemy z ruchem lub artefaktami na niektórych typach treści.

 

A z ekranikiem to jest tak, że to jest ostateczność. Jeśli tylko masz równą ścianę i możesz ją pomalować na biało (matową farbą, najlepiej lateksową) lub fachową farbą do projekcji, ale szara ściana trochę słabo wygląda (i w razie zabrudzenia jej nie wyczyścisz, a z lateksu schodzą nawet ślady z psiej śliny zmieszanej z sardynką w pomidorach).

 

Za to jeśli się zdecydujesz na coś ze swojej listy - większość jest za jasna. Mój ma 2200 lumenów i żeby zachować poprawne kolory nie mogę go ściemnić. Jest dosłownie na granicy rażenia w przypadku wyświetlania białego tła. Takie 3000 lumenów i więcej porazi na pewno i trzeba go będzie ściemnić, co zdegraduje kolory. No i każdy projektor sprawdź sobie kalkulatorem odległości, jaki da Ci obraz, bo większość produkowanych projektorów ma śmiesznie mały, co daje w kość w małych pomieszczeniach. A jeśli masz mieć 80" to lepiej kupić telewizor 65".

Edytowane przez Driveby
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...