Skocz do zawartości

Recommended Posts

specyfikacja:

asrock b450m pro4

ryzen 1600x

Win 7 64 bit home premium

HDD 650GB

Nie mam możliwości skorzystania z klawiatury lub myszki na PS2.

 

 

Mam problem podczas instalacji win 7 na nowej platformie poprzez pendrive'a. Używałem rufusa jak i usb-cd od microsoftu by stworzyć bootowalny pendrive, lecz gdy przychodzi czas na instalowanie windy klawiatura jak i myszka przestają działać. Zmiana portów nic nie pomaga, przestawianie w UEFI również. By rozwiązać ten problem użyłem win7 usb patchera od asrock'a, wtedy myszka działała i mogłem przejść do dalszych etapów instalacji, lecz gdy przyszło do wyboru z jakiego folderu mam instalować system, co bym nie wybrał wyskakiwał komunikat ''windows 7 nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń''.

Link to post
Share on other sites

"AMD nie stosuje grubej kreski. Firma AMD poinformowała o tym, że jej procesory serii Ryzen będą mieć zapewnione wsparcie pod systemem operacyjnym Windows 7. AMD zatem w tej kwestii idzie w kierunku przeciwnym niż Intel, który odwrócił się od użytkowników siódemki i wraz z procesorami Core siódmej generacji wymaga systemu operacyjnego Windows 8.1 lub 10.

Zapowiedź AMD oznacza, że dla systemu Windows 7 firma zamierza wydawać sterowniki dla swojej nowej platformy procesorowej, skupionej wokół podstawki AM4. Z informacji pozyskanej przez ComputerBase wynika, że wsparcie ze strony AMD będzie zapewniane przez trzy lata."

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

To nie AMD to ASRock w najnowszym biosie blokuję instalację windows 7, zmieniając coś z portami USB,
 
parę miesięcy temu na płycie ASRock Z370 Extreme4 bios 1.3 instalowałem bez problemu siódemkę,
w tamtym tygodniu trafiła mi się sztuka ASRock Z370 Extreme4 z fabrycznie nowszym biosem 3.2 i oczywiście po instalacji wina, wszystkie porty usb martwe

 

 

 

  • sposób 1. 

w takim przypadku trzeba klawiaturę/mysz podpiąć pod stary port PS/2, dzięki temu będziesz mógł się poruszać w systemie, następnie wypalamy sterowniki na płytę np. z laptopa... i klasycznie instalujemy wszystko z napędu DVD. (jak nie masz napędu optycznego, to podłącz go na chwilę pod inny pc, aby skopiować sterowniki...)

 

 

 

  • sposób 2. 

pobierasz z wincluba modyfikcje dla windows 7 pod nazwą:
SCH7(HP&PRO)(24.11.18r aktualizacje)(NVME, USB 3.0, Ryzen, Intel6-8gen), 

zawiera dużo sterowników USB oraz NVMe, ma parę ciekawych rozwiązań, nie będę się rozpisywał przeczytasz na stronie wincluba

 

 

  • sposób 3. 

​musisz sam dograć sterowniki usb do instalatora, w necie znajdziesz poradniki, są różnie sposoby, nawet programy... najłatwiejszy jest MSI Win 7 Smart Tool, ale nie działa na najnowszy bios ASRocka, sprawdzałem przy najmniej na płycie Z370 Extreme4 (bios 3.2)

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...