Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

kupiłem ostatnio używkę karty graficznej Gigabyte GTX 1080 Windforce OC.

Zakupiłem ją z powodu dosyć dobrej ceny oraz sporej gwarancji bo karta została kupiona w styczniu tego roku.

No więc tak, karta wyraźniej brzęczy/piszczy przy obciążeniu - i nie jest to zasilacz ani żaden wentylator znajdujący się w pc bo sprawdziłem to. Karta była testowana na trzech platformach o różnych konfiguracjach. 
Zasilacze na których karta była testowana:
Corsair RM650(650W); Cooler Master Vanguard V700(700w); Be Quiet! Straight Power 11 850W.
Na każdej brzęczała/piszczała przy obciążeniu.
Co dla mnie dziwne było, karta sama w sobie nie piszczała przy obciążeniu tylko i wyłącznie karty - musiał zostać użyty benchmark obciążający cały komputer bądź odpalona bardzo wymagające gra taka jak wiesiek 3 na ultra z hairworks.
Hałaśliwy wentylator, konkretnie środkowy z trzech znajdujących się na karcie.
Hałas Wydobywał się tylko i wyłącznie w konkretnym zakresie wydajności wentylatorów mianowicie od 50% do 60%, potem zwyczajnie hałas ustępował w normalny hałas wentylatorów na wysokich obrotach.
No i temperatura, mam 7 wentylatorów 140 mm thermaltake pure w obudowie spc armis ar7 gdzie jest mega dobrze wentylowana obudowa. Temperatura pod obciążeniem bez OC oscylowała 75 stopni wzwyż co dla mnie jest sporą wartością ponieważ jeszcze jak miałem w tej samej konfiguracji msi r9 390 to max temperatura była 70 stopni.
Odesłałem kartę na gwarancje i napisali mi takie coś:
 
"Nie stwierdzono
występowania problemów w postaci piszczenia cewek, głośnej prawy wentylatora lub osiągania przez
urządzenie wysokich temperatur. Przeprowadzona weryfikacja nie wykazał żadnych nieprawidłowości.
W związku z powyższym urządzenie jest sprawne, zgodne z umową oraz nadaje się do użytku zgodnie
z przeznaczeniem1."
 
Jak myślicie, są to moje urojenia czy oni spaprali sprawę?
Dźwięki były wystarczająco słyszalne aby je usłyszeć szczególnie wentylator.
Pozdrawiam was serdecznie i prosiłbym o wasze opinie ;)

Czy ma ktoś z was pomysł, dlaczego karta brzęczy/piszczy pod obciążeniem całego pc? A nie gdy jest tylko włączony furmark lub render test z gpu-z?

To jedyne mnie bardzo zastanawia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...