Skocz do zawartości

Okleina do komputera


Recommended Posts

Hej :)

 

Potrzebuję waszej pomocy i rady - kończę kupować komponenty do złożenia komputera i w części rozsądek przeważył nad estetyką - chciałbym aby stylistyka/kolorystyka oscylowała w kolorach białym z dodatkami koloru czarnego. Kupiłem obudowę NZXT H700i White ale - jako że nie znalazłem sensownej płyty x470 w kolorze białym (wspomniany rozsądek > estetyka) - kupiłem Crosshair VII hero (wifi). Tutaj moje pytanie - poradzicie jakąś okleinę (w kolorze białym) pokroju samochodowej carbon foil BEZ PATTERNU do oklejenia elementów płyty / części obudowy / ssdków / wyciętej plexi?

 

EDIT - folia bez patternu
 

Edytowane przez drathir
Link to post
Share on other sites

Zwykła folia M3 do oklejania samochodów świetnie się spisuje. Ewentualnie bardziej skomplikowane kształty możesz potraktować plastidipem - jest to guma w spreju, którą prosto usunąć jak coś nie wyjdzie lub gdy Ci się znudzi.

Edytowane przez Zawisz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zwykła folia M3 do oklejania samochodów świetnie się spisuje. Ewentualnie bardziej skomplikowane kształty możesz potraktować plastidipem - jest to guma w spreju, którą prosto usunąć jak coś nie wyjdzie lub gdy Ci się znudzi.

 

Dzięki, jeśli nie ma żadnego patternu - poszukam jej i sprawdzę jak cenowo wychodzi (3m się ceni), ew będę szukał dalej czegoś taniego :)  (raczej temperatura nie będzie w żadnej (tania/droga) prowadziła do odklejania się),

 

Plastidip mam (udało mi się dorwać oryginalny) - będę Nagę "malował" ale płyty nie chciałbym tym traktować (widziałem przeróbki (fajna sprawa bo teoretycznie nie powoduje znacznego wzrostu temperatury) ale zawsze może trochę zostać, a nie chcę później użerać się z producentem jak ew padnie płyta (mała szansa ale jednak) albo moczyć jej w izopropanolu bądź jakimś rozpuszczalniku)

Link to post
Share on other sites

Folie 3M są drogie, ale warte wydanej na nie kasy, ponieważ pracuje się na nich znacznie lepiej niż na tanim badziewiu. Weź sobie jeszcze suszarkę do podgrzewania i kształtowania folii.

 

Tak wygląda dysk SSD, który jakiś czas temu oklejałem folią 3M:

 

YZj8vwg.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem w sklepie samochodowym - grosze za to dałem, bo sprzedawali przede wszystkim na metry i wziąłem odpadki, które im zostały i normalnie wywaliliby to na śmietnik. Dla mnie kawałki 20x20cm były idealnie, dla nich średnio użyteczne.

 

Na allegro jest masa różnych folii, ale ciężko mi ocenić co jest oryginalną folią 3M, a co tylko udaje folie 3M.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...