Skocz do zawartości

Monitor 144hz, WQHD, ok 30'' gry, filmy.


Recommended Posts

Cześć, szukam monitora i mam kilka pytań na początek, gdyż średnio ogarniam ten rynek.

 

Posiadam kartę gtx1060 amp i czy jest sens pakować się w rozdzielczość WQHD? gram głównie w LoLa czasami War Thundera, zdarzy się jakiś fps np bf4 albo Wiedźmin.

 

Wydaje mi się, że celuję w 27'', nie wiem czy jest sens więcej, szczególnie jeżeli nie pociągnę WQHD.

 

No i matryca. Myślałem o IPS albo VA ale szczerze mówiąc nie wiem jakie są teraz różnice. IPS mi się jakoś w głowie ubzdurał, że jest najlepszy ale jak czytam o problemach z matrycami w monitorach za ok 3000pln to mi się odechciewa.

 

Fajny byłby tez gsync. Budżet to ok 3000zł ale nie jest jakiś sztywny. Dodam, że oglądam dużo seriali i siedzę trochę w kodzie. Prosiłbym o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości i podrzuceniu paru ciekawych modeli w luźnym budżecie.

Edytowane przez szynszyl
Link to post
Share on other sites

GTX1060 do 1440p to trochę mało. W lolu, war thunderze czy bf4 problemu nie będzie, ale taki Wiedźmin 3 to już co innego. GTX1060 do 1440p możesz brać pod warunkiem, że w bardziej wymagających grach jesteś gotów zejść z ustawieniami i/lub masz zamiar kartę graficzną wymienić na coś mocniejszego w bliżej nieokreślonej niedalekiej przyszłości.

 

Czy jest sens więcej to już zależy od Ciebie. Sam celowałem w 27", mam 31.5" i w sumie na mniejszy bym nie zamienił (ale na większy też nie). Kwestia indywidualnych preferencji.

 

IPS jest najlepszy jak zajmujesz się grafiką, obróbką wideo czy zdjęć i potrzebujesz najlepsze odwzorowanie kolorów. IMO do celów rozrywkowych to wypada niewiele lepiej niż TN. Pomijam tu już fakt problemów z BLB, IPS glow oraz chore ceny (jeśli mowa o modelach z wysokim odświeżaniem). Jeśli chodzi o finalną jakość obrazu to VA >> IPS > TN. Jeśli chodzi o szybkość matryc (czas reakcji piksela) to TN >> IPS > VA. Gdzie najnowsze VA (np. wspomniany niżej 850G/F) poza najgorszym scenariuszem dla VA (przejścia ciemne-jasne, jasne-ciemne) mają taki sam poziom bluru jak te IPS 1440p@144Hz/165Hz. Przy ciemniejszych przejściach jest gorzej, ale nie jest to (przynajmniej jak dla mnie) poziom przeszkadzający w grach czy dyskwalifikujący ten monitor.

 

Przy takim budżecie masz z VA LG 32GK850G, 850F, 650F. Pierwszy ma GSync, dwa następne FreeSync (850F ma FreeSync 2 HDR z HDR400).

Z IPS masz natomiast Asus PG279Q czy AOC Agon AG271QG.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie czy gdybyśmy podnieśli budżet do ok 4k to czy znajdziemy w tym przedziale coś ciekawego? I czy dobrze się gra i pracuje na zakrzywionym ekranie i czy warto? Nie miałem styczności z zakrzywionymi ekranami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Trochę się pozmieniało i myślę o LG 34GK950F, wydaję mi się, że do gier, programowania i seriali się nada. Jest obecnie coś konkurencyjnego na rynku lub ma się pojawić w niedalekiej przyszłości? Karta co prawda 1060 ale do LoLa wystarczy a w przyszłości wymienię na coś mocniejszego.

Link to post
Share on other sites

Trochę się pozmieniało i myślę o LG 34GK950F, wydaję mi się, że do gier, programowania i seriali się nada. Jest obecnie coś konkurencyjnego na rynku lub ma się pojawić w niedalekiej przyszłości? Karta co prawda 1060 ale do LoLa wystarczy a w przyszłości wymienię na coś mocniejszego.

 

Tylko jest problem, bo ten monitor coś jest słabo dostępny.

 

Może rozważysz coś takiego?  34 VA Freesync 100 HZ  21:9  UWQHD

 

https://www.morele.net/monitor-philips-349x7fjew-00-1329096/

Edytowane przez Altun6277
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...