Skocz do zawartości

Tania drukarka do domu z Wi-fi - Tania eksplatacja


Recommended Posts

Szukam drukarki do domu, niestety na drukarkach znam się jak górnik na alpinistyce. 

Potrzebuję drukarki przeciętnej jeśli chodzi o jakość wydruku czy czas drukowania strony. Ważna jest dla mnie tania eksplanacja (tanie kartridże zamienne lub możliwość bezawaryjnego ich napełniania) i moduł wi-fi by drukarka mogła stać w sąsiednim pokoju bez konieczności łączenia ją kablem.

 

Obecnie mam Canon Pixma MG5100 - tusze do niej kosztują 15 zł komplet, Suuuper - tak mi się wydawało... Tusze nowe po tygodniu wyciekają do połowy, głowicę czyściłem już 10 razy zapycha się tragicznie. 

Nie idzie tego używać :(

 

Przedział cenowy jaki mam zamiar zainwestować 200-450zł 

Link to post
Share on other sites

Do zastosowań domowych może fajnym pomysłem byłoby urządzenie wielofunkcyjne 3w1? np. model HL1222WEYJ1.

Prosta drukarka laserowa z wi- fi, nie droga w eksploatacji. Jeżeli nie drukujesz dużo toner w przeciwieństwie do tuszy nie będzie się wylewał jak i również zasychał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie do końca jestem przekonany do MONO, sporadycznie ten kolor by się przydał. Podałeś jednak bardzo istotny argument. Tusz schnie, rozlewa się lub wycieka i zapycha głowice. Miałem tak w Canonie i nigdy więcej ich drukarek nie kupię. Laser + toner w proszku mógł by być na to lekarstwem 

No i już sam nie wiem co będzie dla mnie lepsze ... 

Link to post
Share on other sites

To się musisz zdecydować czy chcesz ten kolor czy nie, mam brothera atramentowego już ponad 5 lat, drukuję różnie, raz częściej raz rzadziej ale jak do tej pory nic nie zaschło, a drukuję tylko na zamiennikach i to tych tańszych (głównie na actisach). W brotherach jest t o fajne że same sobie czyszczenie włączają, ważne żeby tylko był podpięty do prądu i włączony.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Laser w kolorze będzie drogi w zakupie, jeżeli wiec zależy Ci na kolorze pozostaje atramentowe urządzenie 3w1. Osobiście korzystam ze starszego już modelu Brother DCP J125 i przy regularnym czyszczeniu da się przeżyć i nie ma problemu z zasychaniem, a korzystałem z zamienników ActivJetów ze sferisu. Ważne też by drukarka nie stała gdzieś blisko źródła ciepła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie również od lat dzielnie Brother 375CW, mimo iż drukuję coś sporadycznie to nie miałem problemów z zaschniętymi tuszami.
Dobrze pasują zamienniki ActiveJet, inne też próbowałem, ale czasem nie zdawały egzaminu.

Poza tym jak napisał:

 

 

W brotherach jest t o fajne że same sobie czyszczenie włączają, ważne żeby tylko był podpięty do prądu i włączony.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

poczytałem sobie na temat HL1222WEYJ1 sprawdziłem na allegro jak cenowo wychodzą oryginalne i zamienne tonery i stwierdzam że mimo iż jest to mono... wyjdzie tanio i chyba faktycznie zakupię tego Brothera. A jak będę musiał coś ładnego w kolorze wydrukować to zlecę to jakiejś drukarni lub wydrukuje w pracy.

 

W każdym razie dziękuje za podpowiedzi, jak widać już pierwsza okazała się kluczowa 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po kilku wydrukach muszę stwierdzić że ta drukarka to tani shit. Jakość wydruku kiepska, drukujesz jednolity czarny kolor a tu pasy. Problemy z wifi- dziś ponownie instalowałem sterowniki bo drukarka otrzymała inny IP. teraz dałem jej na stałe po mac ale co zrobi kowalski jak przestanie działać??? Brak skanera nie wiedziałem że aż tak będzie przeszkadzał. Kupiłem dla żony bo często coś drukuje. I nie chce z niej korzystać

To tak jakby ktoś chciał zakupić

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...