Skocz do zawartości

Profil XMP a stabilość systemu - i7 9700k


Recommended Posts

Witam,Na ustawieniach stockowych (auto) procesor i7 9700k ustawia sobie od 0.8 do 1.45 vcore pod obciążeniem -trochę dużo. Na chwilę obecną ustawiłem na plycie MSI Z390 Tomahawk napięcie 1.2v Adaptive, bez włączonego profilu XMP system jest stabilny, po włączeniu profilu 1 (3200mhz cl 16) system traci stabilność po kilku minutach w programie Prime oraz OCCT, po ustawieniu XMP 2(3000mhz cl 15) system traci stabilność po okolo 20 minutach testu, czy to normalne że profil XMP wpływa na stabilność procesora? Przy profilu XMP 2 musialbym ustawic na sztywno 1.32 vcore przy taktowaniu 4.6Ghz Fixed, trochę wysokie napięcie jak na procesor nie podkręcany, na chwilę obecną napięcie mam ustawione na 1.2 Adaptive z Load Line Calibration : 2 - wtedy przy obciążeniu dochodzi do 1.32 i jest wmiare stabilnie. Rozwiązanie to moim zdaniem nie jest idealne, ktoś ma jakiś pomysł? Ręczne ustawienie pamięci Ram również nie pomaga, kości testowane w memtest bez błędów. Proszę o pomoc.Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Dobra, ostatecznie ustawiłem 4.6 ghz Fixed 1.2v Adaptive Offset +0.015v, LLC: Auto, XMP 1 3200mhz CL16 1.36v (auto) wyłączyłem Intel C-State. Napięcia w spoczynku 1.21v a w stresie max 1.29v. OCCT po godzinnym teście bez błędu. Wydaje mi się, że lepiej nie będzie, chyba na słabą sztukę trafiłem, która już po wyjęciu z pudełka potrzebuję większych napięć, zastanawiam się czy nie olać OCCT oraz Prime a testować w innych programach typu AIDA64, Linx itd, na jeszcze nizszych ustawieniach, jezeli prime i occt wywala, a w AIDA64, oraz Linx testy przechodzi bez problemu to czym sie sugerować ?Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...