Skocz do zawartości

Problem GTX 1060 czy monitora?


Recommended Posts

Cześć,

kupiłem nowy monitor 21:9 (3440x1440) z odświeżaniem 100Hz. Zaraz po zakupie myślałem, iż automatycznie będzie on działać w 100Hz więc nic w ustawieniach komputera nie dotykałem. Kilka dni po zakupie przez przypadek znalazłem opcje ustawienia częstotliwości odświeżania i wtedy zobaczyłem, że mam ustawione domyślne 60 (takie jak dla poprzednich 2 monitorów).

Po zmianie na 100Hz podczas pracy (nic wymagającego dla grafiki) monitor od czasu do czasu stawał się czarny na ok 1 sek. po czym obraz wracał jak gdyby nigdy nic - zupełnie jak gdyby karta nie wysłała obrazu. 

Obecnie odświeżanie ustawiłem na 85Hz i monitor zachowuje się normalnie. Działa bez żadnych problemów tak jak przy 60Hz. 

Co może być przyczyną takiej sytuacji. Co zrobić aby 100Hz nie powodowało cyklicznego (1 na 20/30 min) zniknięcia obrazu? 

 

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6G

Procesor: 6600k 4.2GHz

Monitor: Acer CZ350CKBMIIPHX

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

A jakim złączem /kablem podłączona jest karta graficzna do monitora?

Co do odświeżania monitora sam musiałem ręcznie przestawić na 144 Hz na swoim monitorze podłączonym przewodem Display Port  z kartą Vega, mimo prawidłowo rozpoznanej rozdzielczości zaraz po podłączeniu monitora.

Link to post
Share on other sites

zmień w monitorze jeżeli jest taka opcja, i we właściwościach monitora w windowsie musisz wybrać taki tryb ręcznie, ew stworzyć taki profil.

Tu masz wszystko wytłumaczone.

 

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Gaduła, ja mam taki profil do wyboru. Nie muszę nic tworzyć. Problem polega na znikaniu obrazu przy najwyższej rozdzielczości (najwyższej jaką oferuje monitor, sam go nie "kręciłem") ...

Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy jest to wina karty czy monitora? (Sposób inny niż zmiana karty bo drugiej niestety nie mam)

Link to post
Share on other sites

Hymm...  wydaje mi się że coś jest za słaba wersja portu DP w karcie graficznej lub przewodu, choć GTX jest dość nowoczesną kartą by mieć wyjścia do obsługi "4 K", a jak wygląda gdy podłączy tym samym przewodem z zintegrowaną kartą Intel-a?

Z innych pomysłów to coś nie tak z kablem.

Link to post
Share on other sites

Podłączyłem do integry, ale ona obsługuje jedynie 65Hz a na takiej przy takiej częstotliwości wszystko działa okk, jedynie 100 jest trefna... 

Jeśli karta posiada 3 złącza DP to jest możliwość, że mają różne parametry? Spróbować innych?

Co do kabla to faktycznie, nie korzystam z oryginalnego dołączonego do monitora gdyż tamten był mega krótki... Kupiłem nowy, w sklepie komputerowym, nie najtańszy chinol z alledrogo. Spróbuję jednak podłączyć tym króciutkim, oryginalnym i zobaczę jak będzie.


Skorzystałem z drugiego kabla i innego wejścia na karcie, ale problem cały czas występuje :/ Czy to znacz, iż jest to wina monitora ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...