Skocz do zawartości

Karta graficzna zakup


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ziental,

Recommended Posts

1) Jeżeli chcesz wykorzystać FreeSync to RX. 4GB ujdzie do FHD, ale taki np. Shadow of War zjada 5,3-6gb VRAM w FHD...

2) GTX 1060 w wersji 3GB jest słabszy fizycznie niż wersja 6GB - 1152 shadery zamiast 1280. 3GB to już taki... słaby wynik...

 

RX 580 8gb pobiera 175w w stocku, po zniesieniu kagańca ~~200w. Po mocnym OC 220-225w. Wyniki z watomierza. Oczywiście przy mocnym, syntetycznym obciążeniu. W grach zjada mniej. Prądu zje więcej od 1060 - to nie podlega negocjacjom. 

 

1060 powinna być mniej ograniczona przez CPU niż RX bo sterowniki nvidii są bardziej litościwe dla CPU. Ale na pewno nie będzie tutaj 20% różnicy (wynik z pupy). Parę % to co najwyżej.

Inne zalety AMD:

1) Obsługa 10bit

2) Obsługa Ditheringu (mi tego bardzo brakowało, w przypadku GTX nie doczekałem się tego...)

3) Radeon CHILL, ja mam ustawione min. 60fps a max 70fps (monitor podkręcony do 70Hz), zmniejsza zawsze trochę pobór prądu i temp. 

AMD ReLive to odpowiednik ShadowPlay. Chodzi tak samo. Testowałem oba. Praktycznej różnicy brak.

 

Moja rada?

1060 6GB lub RX 580 4GB (jeżeli nie grasz w gry, które pożerają vram)/8GB

Bierz to co będzie tańsze.

1060 3GB będzie słabo leżeć na rynku wtórnym. 

 

Twój zasilacz pociągnie bez problemu. Mi przy Ryzenie 2600 na 4.0GHz (1.285v) oraz RX 580 Nitro+ po OC cała platforma z monitorem zjada 300-350w. 

Link to post
Share on other sites

Nie spinaj się z tym zasilaczem. Do niego spokojnie podepniesz nawet kartę pokroju GTX 1080/VEGA64...

 

Masz 650W czyli uznajmy bezpieczne 600W. Twój PC z RX'em 580 nie przebije 300W.

Przy obecnych cenach raczej nie zawracał bym sobie głowy RX'em 570. Prędzej już 580 i mieć z głowy.

 

W przypadku zakupu Radeona RX 570/580 dostajesz też 2 gry do wyboru z 3 możliwych: The Division 2, Resident Evil 2, Devil May Cry 5. Licz że jedna gra warta ok. 150-200zł. Wszystkie wychodzą w styczniu bądź marcu 2019. Ja wybrałem RE2 i DMC5 np.

 

Polecił bym ci taką strategię: 
1) Kupić RX 580 8GB i bezpiecznie czekać na premierę NAVI 7nm. Albo i później jeżeli navi będzie "taka se".

2) Procesor za parę miesięcy wymienić na Ryzena R5 serii 3000 (architektura Zen2 7nm). Oficjalnie mają być pokazane w styczniu na CES 2019. Premiera Q1-Q2.

 

Parę miesięcy temu zakup radeonów był jeszcze dość mało opłacalny względem GTXa 1060 ale... ale popyt na kryptowaluty spadł to i ceny są normalne. Imho best performance per $ + value (gry). W życiu nie dałbym 1500zł za RX'a... ale za połowę ceny kupiłem z miejsca. ;)

 

Tutaj masz porównanie mojej karty z GTX 760 (poprzednia, tymczasowa karta którą pożyczyłem) oraz GTX 1070 FTW2 mojego kolegi, które zrobilsmy po pracy gdy kupilem Nitro+.

Wiadomo ze do 1070 daleko tej karcie (sam miałem 1070 przez ponad rok). Ale z 1060vsRX580 dla mnie wybór był bardzo prosty.

 

http://s10.ifotos.pl/img/test-gpup_qwxpaqa.png

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj pisałem do x kom i odpisują że kompatybilne karta graficzna na mój komputer i zasilacz to GTX 1050 to chyba się nie znają

mój ryzen posiada złączę tylko pci express x8 to normalnie zadziała ??

 

 

x8 nie zrobi ci żadnej różnicy. To nie karta pokroju 1080Ti.

Może w x-komie pracownik miał na myśli że nie ma sensu pakować tam nic powyżej GTX 1050, bo procesor ograniczy.

 

W grach gdzie GPU wykonuje większą pracę będziesz miał boost z takiej 1060 czy 580'tki. Ale w grach CPU-Intensive wymiana karty nic ci nie da, bo ryzen 2200g to słaby procesor i ograniczy kartę. 

 

Np.:

Masz jakiś moment w grze:

Procesor może w tym momencie potencjalnie wygenerować 50fps

GPU może w tym momencie potencjalnie wygenerowac 90fps

Twój FPS będzie 50fps ponieważ ograniczać Cię będzie procesor. A karta będzie pracować przy mniejszym obciążeniu bo się będzie po prostu nudzić. 

 

 

Ja bym się na twoim miejscu zastanowił nad jakimkolwiek sensem upgrade. 

Płyta słaba, procesor słaby... wszystko do wymiany praktycznie.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Wstrzymaj się. Bo możesz wydać pieniądze i zobaczyć marny przyrost wydajności. A na wakacje może będzie GTX 2060 w dobrych cenach albo NAVI 7nm. 

 

Zbieraj cierpliwie cebuliony i myśl o Ryzenie R5 serii 3000 z dopiskiem X oraz mobo na chipsecie B450/B550. Do tego ramy 3200Mhz jakieś i ujdzie.

Link to post
Share on other sites

W większości przypadków nie odczujesz przyrostu mocy, bo procesor Cię ograniczy. 

Masz 4 rdzenie z 4 wątkami o taktowaniu 3500Mhz. Jest to dość mało w erze gdzie gry lajtem potrafią zaorać wiele rdzeni. 

Powiedz w jakie gry grasz? Bo może okaże się że procek Cię nie ograniczy (albo odwrotnie).

Link to post
Share on other sites

To jeszcze ujdzie. 

Szukaj RX 570 bądź RX 570 najlepiej w wersji Sapphire Nitro+ bądź Sapphire Nitro+ Special Edition (niebieska). Ewentualnie ASUS Strix. Są to najcichsze RX'y i mają b. dobre temperatury. 

 

Imho najlepiej używka na gwarancji, ale nie po koparce bitcoinów. I musi być dowód zakupu (fvat, paragon, cokolwiek).

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

A MSI armor 570??

To normalnie będzie działać na moim procesorze płycie głównej i zasilaczu??

https://www.x-kom.pl/p/364469-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-570-pulse-4gb-gddr5.html#reviews

O tą chodzi??

Do podłączenia muszę kupować jakąś przejściówke MOLEX ?? Czy to jest w zasilaczu i jedynie kupić kartę i podłączyć do zasilacza bez przejściówki?? Czy zasilacz posiada coś takiego??

Link to post
Share on other sites

Chwila, nie róbcie kreciej roboty, większość rx 580 potrzebuje dwóch wtyczek zasilania 8 + 6 pin, niektóre mają tylko jedno wejście 8 pin, przy czym wejście 6 pin opisane jest jako "dodatkowe" i potrzebne jest do OC. Jeżeli nie zamierzasz podkręcać to na jednej wtyczce 8 pin da radę.

Link to post
Share on other sites

No nie chce podkręcać to czyli jak nie będę podkręcać to jak kupię tą kartę graficzną RX to mam nie kupować przejściówki czy wtyczki dodatkowej?? Bez kupowania wtyczki i przejściówki normalnie podłączę do zasilacza i to wszystko będzie działać?? RX 570 chodzi mi o nią. W specyfikacji piszę że PCI express pin 8.

Czy mój zasilacz posiada 8 pin??

https://proline.pl/zasilacz-corsair-vs-series-vs650-cp-9020098-eu-80plus-650w-p935578 mój zasilacz

https://www.x-kom.pl/p/405828-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-570-armor-oc-8gb.html

 

https://www.x-kom.pl/p/359723-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5.html

 

Lub https://www.x-kom.pl/p/361264-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-strix-oc-4gb-gddr5.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...