Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zdecydowanie tak, w sieci można nawet znaleźć używki HP Compaq 8200 z dołożonym SSD. Nie montowałbym tutaj jednak niczego ponad prostego SSD 120 GB na SATA, względnie taniego i sprawdzonego np ADATA SU650.

Na innym forum piszą że musze dokupić jeszcze jakąś szyne bo 2,5" dysk nie bedzie pasował do mojej płyty, już nie wiem czy kupować ten dysk czy sobie dać spokój

Edytowane przez 987654321
Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi o tzw. adapter 3.5 cala na 2.5 cala.

Chodzi o to ze pewnie w obudowie masz zatoki tylko na dyski 3.5'' i montujac dysk SSD 2.5'' potrzebujesz wlasnie takiego adaptera.

Musialbys jeszcze sprawdzic jaki standard SATA obsluguje Twoja plyta glowna (SATA 1, SATA 2 albo SATA 3).

Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi o tzw. adapter 3.5 cala na 2.5 cala.

Chodzi o to ze pewnie w obudowie masz zatoki tylko na dyski 3.5'' i montujac dysk SSD 2.5'' potrzebujesz wlasnie takiego adaptera.

Musialbys jeszcze sprawdzic jaki standard SATA obsluguje Twoja plyta glowna (SATA 1, SATA 2 albo SATA 3).

jak i gdzie?

Link to post
Share on other sites

Poszukaj w instrukcji obslugi (na pewno w necie gdzies bedzie odpowiednia dla Twojego modelu komputera) albo sprawdz jakims programem diagnostycznym (np.CrystalDiSKINfO - powinno tam pisac "tryb transferu" jak klikniesz na ikone dysku).

 

Edit:  to jest chyba ta instrukcja

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c02750896

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Poszukaj w instrukcji obslugi (na pewno w necie gdzies bedzie odpowiednia dla Twojego modelu komputera) albo sprawdz jakims programem diagnostycznym (np.CrystalDiSKINfO - powinno tam pisac "tryb transferu" jak klikniesz na ikone dysku).

 

Edit:  to jest chyba ta instrukcja

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c02750896

jaką ikone dysku, nie wiem w  czym mi ma pomóc ta instrukcja?

 

tryb transferu to SATA/600

Edytowane przez 987654321
Link to post
Share on other sites
względnie taniego i sprawdzonego np ADATA SU650.

Chyba żartujesz prawda? To jeden z najgorszych SSD jakie możesz dostać i nie mam pojęcia co masz na myśli, pisząc że sprawdzony... 

 

 

 

Musialbys jeszcze sprawdzic jaki standard SATA obsluguje Twoja plyta glowna (SATA 1, SATA 2 albo SATA 3).

jest tam SATA III (ciemnoniebieski) 

 

Nie musisz się sankami przejmować, jak SSD, może być wpięty w kable i leżeć gdziekolwiek (przecież nie żeglujesz obudową )

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro plyta obsluguje SATA 3 to dysk bedzie dzialal z maksymalna wydajnoscia.

Zakup modelu dysku SSD zalezy od konkretnej pojemnosci i budzetu  jakim dysponujesz - ostatnio ich ceny poszly mocno w dol.

Liste polecanych modeli masz podpieta pod ten dzial - pamietaj zeby szukac czegos na komorkach pamieci MLC :)

Link to post
Share on other sites

musisz tylko zobaczyć czy masz wolny kabel zasilania SATA od zasilacza i czy masz jakiś kabel SATA III (dane). Jak masz to musisz tylko nam podać budżet i pojemność jaką chcesz, to ci damy kilka propozycji co kupić.  


ps. sprawdź też co tam z SATA, ja w spec znalazłem że PC jest oparty o chipset Q67 i ma SATA III właśnie ten ciemnoniebieski 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...