Skocz do zawartości

Wymiana procesora (i5 2600k) i płyty głównej


Recommended Posts

Witam,
W najbliższym czasie planuję wymienić procesor, płytę główną, obudowę oraz może zasilacz(?). Ogólnie w tej chwili posiadam I5 2500k @4,2GHz, GTX 1060, 4x4GB ram o taktowaniu 1600.

Obecnie w niektórych grach (np. BF1) mam chwilowe spadki do 0 fps + fps jest często w nawet starszych tytułach jest bardzo niestabilny (w AC: Syndicate skacze pomiędzy 30-60, w GTA 5 podobnie). Do tego proste gry na VR takie jak Beat Saber potrafią mieć spadki do 50-60 fps z 90 co jest odczuwalne. Myślę że to wina procesora ponieważ praktycznie w każdej grze wykorzystywany jest w 100%. Słyszałem również że na niestabilny fps może mieć wpływ zasilacz, mój to Modecom Carbon MC620 620W.

Po wymianie bazy planuję zakup nowej kartę graficznej, najprawdopodobniej będzie to GTXa 1080 Ti. Stąd moje pytanie procesor z jaką płytą główną wybrać do tej karty i czy warto wymienić zasilacz? Komputer służy do gier zwykłych i VRowych oraz do pracy w Unity/Unreal Enginie.

Obecnie zastanawiam się nad Ryzenem 2600x i i5 9600k.
Za zastaw z płytą i obudową chciałbym dać coś około 2000 zł.


Zdecydowałem się na i5 9600k, potrzebuję do niego jeszcze jakiejś płytę główną, a na tym się średnio znam.

Obudowy nad którymi się zastanawiam:

be quiet! Pure Base 600 Window Black   - https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-pure-base-600-window-black-bgw21-1135655/
Corsair Carbide 400C                              - https://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-400c-cc-9011081-ww-854541/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...