Skocz do zawartości

Rysy na soczewce PSVR


Recommended Posts

Witam.

Podczas wycierania gogli ściereczką dołączoną do zestawu zrobiłem 2 wielkie rysy na środku lewej soczewki  nie wiem jak, pojawiły się znikąd po wytarciu, w ogóle te soczewki wyglądają jak po jakiejś wojnie... to jest bardzo duży problem tych gogli rysują się od patrzenia a naprawdę staram się o nie dbać.

więc jeżeli ktoś chce to kupić niech się dobrze zastanowi. Na internecie widziałem specjalne dystanse które uniemożliwiają stykanie się soczewki z okularami i folie na same soczewki ale jak to mówią mądry polak po szkodzie.

 

Sony zażyczyło sobie 850zł za naprawe co jest śmieszne bo sam używany hełm  z dobrymi soczewkami można dostać już za 400-500zł

 

Szczerze mówiąc te rysy wywołują we mnie najbardziej dyskomfort psychiczny. Widać taką "mgłe" w lewym oku tylko w tedy gdy jest duży kontrast np jasne napisy i czarne tło.

Co ciekawe znajomi nie zauważyli tej mgiełki dopóki im o tym nie powiedziałem.

 

Czy tych rys można pozbyć się w jakiś bezpieczny sposób?

Pozdrawiam.

 

https://imgur.com/a/OejWKRH

Edytowane przez Tulla
Link to post
Share on other sites

@@Tulla,

Niestety soczewki w PSVR to jest katastrofa. Rysują się bardzo łatwo bo zamiast zrobić je ze szkła to są z miękkiego tworzywa sztucznego. Po czyszczeniu swoich też zauważyłem przybywanie drobnych rysek i z tego co udało mi się wyczytać w necie jedyny sposób aby przedłużyć ich żywot to do każdego czyszczenia używać pędzelka oraz jednorazowego wacika. Permanentne rozwiązanie problemu to byłaby wymiana soczewek na dobrej jakości szkła zamówione u optyka, kwestia tylko jaki byłby koszt takich zamienników. Sama wymiana też nie jest prosta bo wymaga całkowite rozebrania gogli  :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...