Skocz do zawartości

i5-8600K na ASRock Z370 PRO4


Recommended Posts

Witam,

jestem świeżym posiadaczem procka i5-8600K osadzonym na płycie ASRock Z370 PRO4 i do tego pamięci G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16. Chciałbym trochę podkręcić ten procesor i może pamięci, ale w granicach rozsądku. Wiem, że pożałowałem trochę na płytę i nie jest ona dobrym wyborem do mocnego podkręcania, jednak coś tam chyba się da? Pytanie moje brzmi do ilu da się podkręcić ten procek na tej płycie? Mój cooler to Fortis 3 i temp na procku obecnie wynosi ok 35st i do 60st pod obciążeniem. Nie pamiętam temperatury na sekcji zasilania płyty, ale nie rzuciła mi się w oczy jakaś wysoka wartość. Jakie są w ogóle bezpieczne temperatury dla tego procka i dla sekcji zasilania tej płyty?

Ostatnio podkręciłem swojego GeForce GTX 970 i w benchmarkach jak i w grach mam ok 10% wzrost wydajności. Nie ukrywam, że trochę się zaciekawiłem tym darmowym sposobem na zwiększenie wydajności komputera. Macie jakieś porady jak się do tego zabrać?

Link to post
Share on other sites

Max 1.35V na Vcore. Da radę w grach, ale przy jakimś wysokim obciążeniu, blender czy wykorzystaniu AVX to wystąpi Throttling VRM(ok 120st C) VRM spokojnie wytrzymają tą temperaturę, gorzej z kondensatorami obok, bo ich wytrzymałość to 5-10k godzin przy 105 st C - mniej więcej każde 10C niżej to dla nich 2x dłuższa żywotność. Jak masz jakieś wolne wentylatory - przyda się 1 nad procesorem;p 

Link to post
Share on other sites

Dragzor - kolega autor nie wie jak się do tego zabrać,więc ja bym radził mu najpierw na ten temat poczytać,chociażby na tym forum. Są podane podstawy i jeśli będzie się tego trzymał,to krzywdy komputerowi nie zrobi. W czasie prób i ustawień,nauczy się podstawowych zasad i wtedy trochę inne będą pytania. No bo co mamy mu teraz pisać ? Jak to się robi ? Przecież w internecie aż huczy od tego...:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

po drugie nikt nie wie na ile go podkreciesz... Ja dawno temu na budzetowej plycie podkrecilem phenoma 955 do 3.9 przy niskim napieciu ale to jednorazowe szczescie bo teraz mam strasznego pecha do procesorow i oc ;/ na przykladzie moj 4790k 4.6 przy 1,250 ;/ lipka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...