Skocz do zawartości

Czasem prawa kolumna surround przestaje odtwarzać dźwięk.


Recommended Posts

Witam, od ok tygodnia pojawił mi się problem. Jedna z kolumn surround przestaje odtwarzać dźwięk. Głośnik wydaje się sprawny, ponieważ jak podłączę go pod inny kanał to działa ok. Tak jakby wzmacniacz w amplitunerze przestawał wysyłać sygnał. Problem znika po twardym resecie amplitunera.

 

Amplituner to Denon X1300W. Przez półtorej roku nie było z nim żadnych problemów, a teraz zdarzyło mi się to dwukrotnie w ciągu tygodnia. Nie posiadam do niego gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Za pierwszym razem jak to się stało (chciałem obejrzeć film na blu rayu na dedykowanym odtwarzaczu) to zauważyłem, że nie grał prawy tylni kanał. Zacząłem od sprawdzenia styków przy głośniku, potem przy amplitunerze. Głośnik mimo poprawnego podłączenia nie wydawał dźwięku. Zamieniłem surroundy miejscami i ten głośnik, który wcześniej miał problem grał prawidłowo na innym kanale audio, a sprawny głośnik z innego kanału na tym nie wydawał dźwięku. Odłączyłem głośniki i podłączyłem na nowo. Nie pomagało. Wszedłem w głośniki poziomy i sprawdzałem czy słychać szum testowy, ale dla prawego surrounda była cisza. Pomógł wtedy reset amplitunera. 

 

Za drugim razem jak już startował xbox i był jeszcze w dashboardzie zauważyłem, że znowu nie działał prawy tylni kanał wyłączenie i włączenie pilotem nie pomogło. Dopiero jak wyciągnąłem na chwilę wtyczkę zasilania i załączyłem amplituner na nowo to się odblokowało i był dźwięk w prawym tylnym kanale. Przed chwilą rozkręciłem amplituner i z tych płytek do których mam dostęp na widoku nie widziałem jakichś oczywistych uszkodzeń. Środek jak tak spięty, że wolałbym samemu tego nie ruszać. Ktoś na elektrodzie radził mi żeby to przedmuchać. Końcówką powietrza z puszki trochę to dmuchnąłem, ale moim zdaniem nie było bardzo brudne. 

 

Co do kalibracji audyssey to robiłem ją, ale dawno temu (1,5 roku). Odkąd mam ten amplituner to nie miałem z nim żadnych problemów wcześniej. Dopiero teraz te 2 sytuacje w ciągu tygodnia. Kilka tygodni temu robiłem aktualizację firmware w amplitunerze, ale od razu po tym wszystko było ok. Pure Direct w sensie na pilocie mam taki przycisk od profilu dźwięku. Podczas oglądania filmów nie przyszło mi do głowy żeby mieszać presetami audio. Na mój gust jakiś element toru audio się zawiesza dla tego kanału. W amplitunerach każdy kanał ma swój DAC czy to jest jedna kostka dla wszystkich kanałów? Może coś z samą końcówką mocy się dzieje.

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...