Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Zastanawiam się nad jednym tv a dokładniej nad Samsung UE75NU8002, w miarę dobre opinie i też mi został tutaj polecony. Ale wymienia się przy nim w niektórych opiniach jedną wadę, tak jak jedna osoba piszę "ale traci jedną gwiazdę za brak kodeka DTS, za to minus jak stąd do Korei. Telewizory z 2017 r. miały, mój stary z 2012 też, a teraz połowa filmów bez dźwięku (chodzi o te odtwarzane z USB). Tego akurat nie wybaczę. Warto mieć to na uwadze". 

 

Tutaj moje pytanie, na czym to dokładnie polega? Rozumiem że jak np. pobiorę jakis film z internetu to moze mi nie isc dzwiek, a da sie to jakos naprawic, przeformatowujac ten film jakos? Albo dokupic do TV coś zeby odtwarzał?

Edytowane przez klopotek
Link to post
Share on other sites

Radzę zadzwonić do Samsung Polska,albo na początku napisać zapytanie. Ja tak zrobiłem , zaoszczędziłem sporo czasu i chyba pieniędzy na szukanie czegoś,co na samsungu nie ma prawa działać...

 

Nie do końca rozumiem, co mi da tam dzwonienie. To brak tych kodeków, to jest jakaś wada fabryczna? I co, oni mi to naprawią jak tam zadzwonie? 

Zwyczajnie tegoroczne modele nie posiadają dekodowania formatu DTS. Wystarczy pobierać materiały z dźwiękiem w formacie AC3 (większość kopii ma ten kodek) lub AAC.

 

A powiedziałbyś czy da się sprawdzić, zanim pobiorę jakiś materiał, w jakim jest formacie dźwięku? 

Link to post
Share on other sites

Nie naprawią tylko powiedzą co możesz zrobić. Co taki złośliwy jesteś ? A może nie można tego zrobić żeby odbierał format DTS...

 

Że ja złośliwy jestem ? :D Chyba ci się wydaję, ja się serio pytam, bo kompletnie nie siedze w tym temacie, temu to banalne pytanie moglo zabrzmiec jakbym byl zlosliwy ;d

Czy te filmy odpalasz z dysku podpiętego pod TV, czy inaczej?

 

Tak, będzie bez dźwięku.

 

Jak TV ne ma dekodera, to musisz go pominąć.

 

Ja to narazie nic nie odpalam, bo tego TV nie mam, ale się mi podoba i chcialem go kupic, jednak te kodeki w opiniach mnie troche odstraszaja, bo nie siedze w temacie i nie wiem jak duza jest ta wada i jak z tym walczyc 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy materiał powinien mieć opis jak w przykładowym schemacie poniżej.

 

Format : Matroska at 7 920 Kbps

Length : 5.92 GiB for 1h 46mn 57s 696ms

 

Video #0 : AVC at 7 122 Kbps

Aspect : 1920 x 800 (2.400) at 23.976 fps

 

Audio #0 : E-AC-3 at 640 Kbps

Infos : 6 channels, 48.0 KHz

 

Czasami już w tytule jest informacja o kodeku wideo i audio np Przykładowy.Film.1080p.x265,ac3 :) Generalnie większość ma ac3 albo dwie ścieżki do wyboru - jedna w DTS (najczęściej w oryginalnym języku), druga AC3 (język oryginalny lub lektor).

Edytowane przez piterrrxd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...