Skocz do zawartości

Obudowa dla grafika do 200 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Potrzebuje pomocy w wyborze obudowy, mam swoje typy ale nie mogę się zdecydować. Komputer będzie głównie do grafiki komputerowej i czasami do gier, więc przede wszystkim chodzi o w miarę dobą wentylację i wykonanie samej obudowy. Szukałem też aby miał czynnik kart SD wbudowany, ale niestety tu widzę tylko w Regnum RG4, na pewno przydałby się, ale z drugiej strony zawsze można dokupić czytnik kart SD na USB.

Może miał ktoś z was do czynienia z tymi obudowami i mógłby doradzić które będą tu dobre, lub może są jeszcze jakieś inne do 200 zł ?

 

-SilentiumPC Regnum RG4

-SilentiumPC Gladius M35

-SilentiumPC Regnum RG1

-SilentiumPC Armis AR3

-Cooltek TG-01 Basic

-Zalman Z1 NEO

-Sharkoon VG5-W Red

-FSP/Fortron CMT210

-Corsair Carbide Serie SPEC-03

-Cooler master masterbox lite 5
-Cooler Master MasterCase Pro 3
-Genesis Titan 660 Plus 

 

Pozdrawiam

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez szymonit928
Link to post
Share on other sites

Jeśli obudowa ma być dobrze wentylowana, to odpadają Regnum RG1, Armis AR3, Cooltek TG-01 Basic i Masterbox Lite 5, bo mają zabudowany front, który automatycznie ogranicza przepływ powietrza.

 

Z1 Neo, Genesis Titan 660 Plus są kiepsko wykonane - to mocno budżetowe obudowy. Nie wiele lepiej jest z RG4.

 

MasterCase Pro 3 jest obudową pod płyty mATX, więc weź sobie to pod uwagę. Corsair Carbide Serie SPEC-03 jest ok, ale to już trochę przestarzała konstrukcja. 

 

W tym przedziale cenowym pod względem wykonania bardzo fajnie wypada Gladius M35 oraz Fractal Focus G, którego tutaj brakuje.

Link to post
Share on other sites

W tym przedziale cenowym pod względem wykonania bardzo fajnie wypada Gladius M35 oraz Fractal Focus G, którego tutaj brakuje.

Dziękuję za odpowiedź, zdecyduję się na Gladius m35 lub właśnie Focus G którego poleciłeś.

 

Z1 Neo, Genesis Titan 660 Plus są kiepsko wykonane - to mocno budżetowe obudowy. Nie wiele lepiej jest z RG4.

Czy tak samo jest z RG4T ?

Edytowane przez szymonit928
Link to post
Share on other sites

RG4T to RG4 tylko ze szkłem na panelu bocznym, sama rama, w więc i jakoś wykonania, jest taka sama.

ok, więc RG4 odpuszczam.

 

A jak bym jeszcze dołożył do obudowy to co byś mi doradził np. phanteks eclipse p400, p300 będzie dobry ?, lub coś w podobnej cenie ? wydaje mi się że nie musi być dobrze wentylowana jak gladius m35 ponieważ to nie będzie potwór, tylko  w miarę wydajny do programu Photoshop itp.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dokładać to do czegoś pokroju Fractal Meshify C - dobrze wykonana obudowa i nadal bardzo przewiewna. P300 jest kiepskie, P400 ok, ale front zabudowany, więc mało przewiewne - jak wrzucisz do środka jakaś mocniejszą kartę, to będzie średnio na jeża. Ewentualnie jeszcze MasterBox 5 czy Aquarius X70T (taniej, a już całkiem solidnie) lub drożej Cooler Master MC500 czy NZXT H500, która mimo zabudowanego frontu ma całkiem ok temperatury ze względu na zastosowany system negatywnego ciśnienia.

Edytowane przez Zawisz
Link to post
Share on other sites

Jeśli dokładać to do czegoś pokroju Fractal Meshify C - dobrze wykonana obudowa i nadal bardzo przewiewna. 

Fractal Meshify C to moja ulubiona skrzynka, tylko nie wiem czy dostanie się wersję bez szkła, z metalowym bokiem ? jak byłaby troszkę taniej to na pewno bym się zdecydował.

Link to post
Share on other sites

Jest wersja z pełnym bokiem, Fractal jako jedyny wypuszcza jeszcze takie wersje obudów :P. Ewentualnie masz Define C - obudowa na tej samej ramie co Meshify C tylko z pełnym frontem, więc wyciszana. Wiadomo, że cierpi na tym obieg powietrza, ale wyciszane skrzynki od Fractala wypadają pod tym względem jeszcze całkiem ok, na pewno lepiej niż obudowy BeQuiet. Osobiście tak czy siak szarpałbym Meshify C, jeśli możesz sobie na to pozwolić, i dorzucił do środka 2 sensowne wentylator 140mm, żeby zrobić przeciąg -  np. Pure Wings 2. Masz wtedy na prawdę solidną obudowę z dobrym obiegiem powietrza, zestaw na lata.

Edytowane przez Zawisz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...