Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe - coś wartego uwagi do takich potrzeb


Recommended Posts

Cześć,

 

Poszukuję urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego. Zacznę może od tego czego bym potrzebował, oczekiwał:

  1. dosyć tanie tusze, albo duże pojemniki, postawiłem na system stałego zasilania w atrament
  2. papier musi być ładowany od frontu, a nie od góry (chyba fachowo to się nazywa podajnik tylny). Nie musi mieć podajnika na X arkuszy papieru, ale jak będzie to nawet lepiej.
  3. oczywiście druk, kopia, skaner
  4. możliwość wykonania X liczby kopii (nie musi to być wielka liczba, 10 wystarczy)
  5. dobrze jakby była możliwość połączenia Wi-Fi i możliwość drukowania itd. z urządzeń mobilnych i ewentualnie (nie wiem czy takie rozwiązania  są) po wysyłce n adres e-mail czy poprzez jakieś konto. Powiedzmy jestem poza domem, a wysyłam do drukarki w domu.
  6. plusem byłby automatyczny duplex

 

Teraz co znalazłem po poszukiwaniach. Pierwszy jest EPSON L6160, drugi Brother T710W (bądź T510W, bo to chyba to samo tylko bez ADF). Niestety moja drukarka miała 10 lat, a zapewne wiele się zmieniło w technologii stąd parę pytań. Jak to jest z "pampersami" w tych modelach? Wolałbym uniknąć sytuacji, że mam całe pojemniki tuszu do drukowania, a nie mogę drukować, bo „zapchał” się jakiś pampers. Na filmie:

Pani pokazuje jakiś pojemnik szary (ok 2:30 min), niestety mój rosyjski jest tak słaby, że nie wiem, co Pani mówi, więc jakby ktoś mógł przetłumaczyć czy powiedzieć cóż to za pojemnik (wydaje mi się, że na zużyty tusz, ale mogę się mylić) to będę wdzięczny.

Podsumowując listę powyżej znalazłem takie informacje. Jeżeli ktoś wie\lub ma takie urządzenie i mógłby powiedzieć czy czegoś nie znalazłem to będę wdzięczny

 

EPSON L6160

  1. są, koszt butelek rzędu 140zł, ale wydajność bardzo duża wzgl. kartridża
  2. z tego co widziałem na filmie t jest ładowany od przodu
  3. ma
  4. niestety nie wiem
  5. Wi-FI jest, a druk przez sieć zewnętrzną to jest Epson Connect?
  6. 6 jest

Brpther T710W

  1. Są, podobnie jak w Epsonie
  2. Chyba jest ładowany z tacki jak w Epsonie
  3. Ma
  4. Nie wiem
  5. Wi-Fi jest, ale druku przez sieć z zewnątrz chyba nie ma
  6. Nie ma

Teraz kwestia tego co wyczytałem w internecie. Jak to jest z "zasychaniem" głowic. Druk nie będzie na pewno codziennie, chociaż ze względu na niski koszt eksploatacji na pewno będzie większy niż był obecnie.

Jak działają te wydruki z sieć zewnętrznych, spoza domu. To jest coś na zasadzie konta, które zakładamy i tak na prawdę wysyłamy zapytania do serwerów firmy i one „lokalizują” drukarkę i jeżeli jest włączona i jest podłączona do internatu to następuje wydruk?

 

Można w takich urządzeniach zrobić kopię dwustronne dokumentu jakoś wykorzystując  duplex, czy trzeba kartkę po staremu włożyć do podajnika i od nowa uruchomić kopiowanie?

Co lepsze? Brother czy Epson? Brothera można kupić zdecydowanie taniej, fakt, że Epson za tę drukarkę zwraca 180z, więc „powiedzmy”, że cena będzie o te 200zł mniejsza. Przewaga Epsona to tez łatwość uzupełniania tuszu (butelka pionowo, nie można pomylić kolorów), a nie zawsze to ja będę uzupełniał wkłady, w Brotcherze wydaje mi się to bardziej kłopotliwe. Co sądzicie o obu produktach, nad którym warto się zastanowić? Druk to głównie tekst + obrazki (wyłączając zdjęcia na papierze foto, to nieliczne przypadki).

Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że nie za długo wyszło.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...