Skocz do zawartości

POMOCY szukam płyty głównej !!!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sokar11,

Recommended Posts

Witam, mam problem ponieważ utopiłem kase w pamięci RAM okazało się że moja płyta główna jej nie obsługuje mam 16GB 2x8 DDR3. Po długim namyśle stwierdziłem że kupie nową płytę główna tylko teraz pytanie mam procesor  Intel® Core i3 CPU 550 @ 3.20GHz z wejściem 1156 znalazłem do niego płytę a mianowicie MSI H55M-GD65 LINK (https://allegro.pl/msi-h55m-gd65-4xddr3-1156-hdmi-oc-genie-ide-sata-i7656973961.html)tylko teraz ona ma :

 

Architektura wielokanałowa pamięci RAM:
dual-channel
I czy teraz jeśli ma 4 wejścia na RAM bedzie pasowaćmoje 2x8 ? i czy nowa płyta ma jakieś zależności do karty graficznej itd ?
PROSZĘ O POMOC !
Link to post
Share on other sites

Link do allegro nie działa. 

 

Niemniej ta płyta jest odpowiednia pod ten procesor. Problem w tym, że tak jak wskazuje kolega wyżej specyfikacja podaje rozmiary kości 1,2,4 Gb więc może być problem z twoimi 2x8. 

Nie wiem co masz na myśli pytając o "zależność płyty do karty graficznej" ale zasadniczo każde nowożytne GPU będzie pasowało, pod warunkiem, że zasilacz jest odpowiedni. 

 

Nie wiem jaki masz budżet, ale płyty pod 1156 są raczej drogie - warto przemyśleć, czy nie dołożyć troszkę i nie kupić czegoś pod 1155 razem z procesorem i5 2400 (za około 350zł mobo + cpu) (albo nawet czegoś mocniejszego jak budżet pozwoli) bo nie wiem do czego chcesz komputer wykorzystywać, ale ten i3 to bardzo słaby procesor co zresztą pokazuje jego cena na portalach aukcyjnych oscylująca w granicach 25zł która wynika również z tego, ze płyty pod niego są stosunkowo drogie i raczej słabo dostępne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Link do allegro nie działa. 

 

Niemniej ta płyta jest odpowiednia pod ten procesor. Problem w tym, że tak jak wskazuje kolega wyżej specyfikacja podaje rozmiary kości 1,2,4 Gb więc może być problem z twoimi 2x8. 

Nie wiem co masz na myśli pytając o "zależność płyty do karty graficznej" ale zasadniczo każde nowożytne GPU będzie pasowało, pod warunkiem, że zasilacz jest odpowiedni. 

 

Nie wiem jaki masz budżet, ale płyty pod 1156 są raczej drogie - warto przemyśleć, czy nie dołożyć troszkę i nie kupić czegoś pod 1155 razem z procesorem i5 2400 (za około 350zł mobo + cpu) (albo nawet czegoś mocniejszego jak budżet pozwoli) bo nie wiem do czego chcesz komputer wykorzystywać, ale ten i3 to bardzo słaby procesor co zresztą pokazuje jego cena na portalach aukcyjnych oscylująca w granicach 25zł która wynika również z tego, ze płyty pod niego są stosunkowo drogie i raczej słabo dostępne.

Jeśli masz czas i chęć mógł byś podesłać link ? Budżet jak budżet jakoś sobie poradze ewentualnie dozbieram.

Od razu chciałem dopisać że ram ma 1866MHz

Edytowane przez Michu3612
Link to post
Share on other sites

Budżet jest tu zasadniczo podstawą, bo szkoda się produkować w szukanie by później okazało się, że platforma jest poza zasięgiem, albo, że można było spokojnie szukać czegoś mocniejszego bo o 100zł nie chodzi.

 

Zacznijmy od tego co już masz oprócz tych pamięci. Obudowa, zasilacz, karta graficzna, dyski - jeżeli tak to jakie? To dosyć istotne informacje, bo może się okazać, że zasilacz do niczego się nie nadaje i trzeba część pieniędzy przeznaczyć na niego, albo, że karta graficzna jest na tyle słaba, że nie warto przesadzać ze zbyt mocnym procesorem itp. 

 

Zasadniczo jeżeli chodzi o ekonomiczny zestaw który mógłby wykorzystać twoje pamięci to skupił bym się na intelu 2 generacji w postaci i5 2400 lub i7 2600, który byłby trochę droższym, ale zdecydowanie lepszym wyborem. Do tego jakaś płyta - h61 jeżeli szukamy opcji możliwie najtańszej, bądź b75 patrząc półkę wyżej. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Budżet jest tu zasadniczo podstawą, bo szkoda się produkować w szukanie by później okazało się, że platforma jest poza zasięgiem, albo, że można było spokojnie szukać czegoś mocniejszego bo o 100zł nie chodzi.

 

Zacznijmy od tego co już masz oprócz tych pamięci. Obudowa, zasilacz, karta graficzna, dyski - jeżeli tak to jakie? To dosyć istotne informacje, bo może się okazać, że zasilacz do niczego się nie nadaje i trzeba część pieniędzy przeznaczyć na niego, albo, że karta graficzna jest na tyle słaba, że nie warto przesadzać ze zbyt mocnym procesorem itp. 

 

Zasadniczo jeżeli chodzi o ekonomiczny zestaw który mógłby wykorzystać twoje pamięci to skupił bym się na intelu 2 generacji w postaci i5 2400 lub i7 2600, który byłby trochę droższym, ale zdecydowanie lepszym wyborem. Do tego jakaś płyta - h61 jeżeli szukamy opcji możliwie najtańszej, bądź b75 patrząc półkę wyżej. 

 
Procesor Intel® Core i3 CPU 550 @ 3.20GHz
 
Kupiony RAM 2x8 1866Mhz DDR3 Hyper x fury red 
 
Karta graficzna GeForce GTX 750 Ti
 
Karta sieciowa Karta Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC 
 
Zasilacz CHIEFTEC (czy jakoś tak) 450W
Tyle jestem w stanie napisać
 
 
 

 

 
Procesor Intel® Core i3 CPU 550 @ 3.20GHz
 
Kupiony RAM 2x8 1866Mhz DDR3 Hyper x fury red 
 
Karta graficzna GeForce GTX 750 Ti
 
Karta sieciowa Karta Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC 
 
Zasilacz CHIEFTEC (czy jakoś tak) 450W
Tyle jestem w stanie napisać
A co do budżetu dobrze było by się zmieścić w 500
 
 
 

 

Link to post
Share on other sites

Ta karta zostaje, czy wymiana w planie? Bo jak zostaje, to nic powyżej i5 2400 nie ma sensu kupować. 

Jak na razie wydaje mi się że wystarcza w zupełności nie potrzebuje kompa do grania w Wieśka na ultra ale chciałbym żeby takie gry jak bf1 czy nowa 5 chodziły przynajmniej na normalnym bo jak na razie bf 1 na multi widze tylko na yt jak odpalam nie ma szans na normalną rozgrywke.

Link to post
Share on other sites

Do BF multi to zdecydowanie polecałbym i7 2600, bo procesory czterowątkowe dostają już tam zadyszki, a na dwurdzeniowym i3 to nic dziwnego, ze pograć nie można. Ta karta to też w zasadzie za słaba pod tak wymagające gry, no chyba, że zadowalają cię niskie detale i rozdzielczość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do BF multi to zdecydowanie polecałbym i7 2600, bo procesory czterowątkowe dostają już tam zadyszki, a na dwurdzeniowym i3 to nic dziwnego, ze pograć nie można. Ta karta to też w zasadzie za słaba pod tak wymagające gry, no chyba, że zadowalają cię niskie detale i rozdzielczość.

nawet to przeżyje jak na razie potrzebuje czegośkompatybilnego do Ramu który mam i karty może za jakiś czas ją też wymienie ale na razie fundysze nie pozwalają, gdybyś miał czas żeby zerknąć i podesłać mi jakieś linki do był bym bardzo wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

Witam, poszukuje odpowiedniego procesora oraz płyty głównej do mojego komputera a niestety nie znam sie na tym mógł by mi ktoś pomóc ?

Dodam że chciałbym procesor 6 rdzeniowy i płytę główną ktora pójdzie z moim ramem 2x8gb 1866MHz

 Mój komputer:

 
RAM 2x8 1866Mhz DDR3 Hyper x fury red 
 
Karta graficzna GeForce GTX 750 Ti
 
Karta sieciowa Karta Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC 
 
Zasilacz CHIEFTEC (czy jakoś tak) 450W
 
Dodam że fajnie było by się zmieścic w 600zł
Edytowane przez Michu3612
Link to post
Share on other sites

Nie no, przecież są jeszcze Xeony s.1366 (np X5650) ale ja bym w tym kierunku jednak nie szedł ;) bo to jednak zabytki - a i kompatybilne mobo kosztuje nieprzyzwoite pieniądze.

 

Co zaś się zestawu do 600 pln, najtaniej jakieś mobo H61 + i7-2600 ale to nadal tylko 4R/8W.

Link to post
Share on other sites

Witam, poszukuje odpowiedniego procesora oraz płyty głównej do mojego komputera a niestety nie znam sie na tym mógł by mi ktoś pomóc ?

Dodam że chciałbym procesor 6 rdzeniowy i płytę główną ktora pójdzie z moim ramem 2x8gb 1866MHz

 Mój komputer:

 
RAM 2x8 1866Mhz DDR3 Hyper x fury red 
 
Karta graficzna GeForce GTX 750 Ti
 
Karta sieciowa Karta Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC 
 
Zasilacz CHIEFTEC (czy jakoś tak) 450W
 
Dodam że fajnie było by się zmieścic w 600zł

 

Link to post
Share on other sites

do 600 zł to może znajdziesz i7 2600 plus jakaś tania płyta, ewentualnie i7 3770 z płytą (ale tutaj może być juz przekroczony koszt)

w stare 6 rdzeniowe procki serwerowe bym sie  nie bawił, bo płyty są bardzo drogie do nich, no i też lata swoje  mają

ewentualnie sprzedaj te ramy i weź sobie amd ryzen 5 1600x, jakąś płytkę za 300 na b450 i 2x4gb ddr4 2666Mhz - wyjdzie cie coś koło 1100 zł (za ramy powinieneś ze 350 wziać + 600 co masz to zostanie ci ze 150 dołożyć, a będziesz miał 6/12 i nowy sprzęt gotowy na zen2)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie czy ta płyta główna oraz ten procesor będą pasować do reszty mojego komputera pytam ponieważ nie znam sie na komputerach a zależy mi na zakupie.

 

Gigabyte GA-970A-DS3P, 970, DualDDR3-1866, SATA3, RAID, ATX (GA-970A-DS3P)

 

Procesor AMD FX-8350 X8 4.0GHz 16MB BOX

 

RAM 2x8 1866Mhz DDR3 Hyper x fury red 
 
Karta graficzna GeForce GTX 750 Ti
 
Karta sieciowa Karta Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC 
 
Zasilacz CHIEFTEC (czy jakoś tak) 450W
 

 

 

Aha i tak karte graficzną także bedę wymieniał ale dopiero gdzieś za rok.

Edytowane przez Michu3612
Link to post
Share on other sites

Pisałem Ci już wcześniej, że jedyny jakikolwiek sensowny wybór po taniosci to s.1155 i Sandy Bridge. Kupno czegokolwiek pod s. AM3+ to wywalanie pieniędzy w błoto, a wydajności będzie niższa niż w takim i7-2600.

Link to post
Share on other sites

Intel® Core™ i5-3470S Processor

6M Cache, up to 3.60 GHz

Grafika HD Intel® 2500

Wydajność
  • Liczba rdzeni 4
  • Liczba wątków 4
  • Bazowa częstotliwość procesora 2,90 GHz
  • Maks. częstotliwość turbo 3,60 GHz
  • Cache 6 MB SmartCache
  • Szybkość magistrali 5 GT/s DMI
  • TDP 65 W

Oczywiście używany


I czy jest to procesor który da rade chociaż na niskie ustawienia dzisiejszych gier

Link to post
Share on other sites

Procesor praktycznie gra drugie skrzypce i w większości gierek "stary" i5 nadal daje radę, ale ten jest bardzo nisko taktowany. Widzę uparleś się strasznie na robienie wszystkiego "po swojemu".

 

Napisz do użytkownika "Iamnotreal", powinieneś dostać lepszą ofertę w tych pieniądzach (płyta H61 + i5-3470 bez "s" przykładowo).

 

http://forum.benchmark.pl/user/96210-iamnotreal/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...