Skocz do zawartości

Zestaw Komputerowy - i5-8400 , gtx 1060 co wybrać?


Recommended Posts

Witam,

  jako iż znam się na komputerach tylko trochę, to chciałbym się poradzić Was. Otóż próbuję złożyć zestaw komputerowy w kwocie +/- 3500 zł.

  Narazie wybrałem poniższe podzespoły:

CPU: Intel Core i5-8400 , 2.8 GHz , 9Mb , BOX

GPU: Gigabyte GeForce GTX 1060, Windforce OC,3Gb

MOBO: Myślałem nad chipsetem Z370, jakieś propozycje?

RAM: 2x4Gb , Cl15, 3000MHz (jaki dokładnie?)

HDD: Toshiba P300, 1Tb

Zasilacz: ???

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T RGB

 

   Tak to wygląda, poradzicie coś? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

brefchuck1

Link to post
Share on other sites

Szkoda się pakować w intela przy tych kwotach mając tańsze rozwiązanie które jest tak samo wydajne, a nawet z czasem będzie mocniejsze ze względu na większą ilość wątków.

 

 
Gtx 1060 6gb który pozwoli CI grać bez problemu w gry na full-HD  w nawet najnowsze tytuły,
6 jajek i 12 wątków świetnie się sprawdza przy wielozadaniowości dodatkowo można go bez problemu podkręcić,
Chłodzenie do zmniejszenia temperatur i lepszej kultury pracy, Jeżeli chcesz zejść z ceny, możesz zostać przy boxowym chłodzeniu. Jest całkiem niezłe,
Płyta główna, z przyzwoitą chłodzoną sekcją zasilania pozwala na bezproblemowe OC procesora,
1TB HDD na dane, 240 gb SSD na kościach MLC na system i w najczęściej grane gry.
8 gb pamięci w dualu taktowane na  3000mhz,
Zasilacz częściowo modularny, DC-DC, 5 lat gwarancji, który obsłuży ten zestaw mając nawet jeszcze zapas mocy.
 
Tutaj różnica między kartą 3gb a 6gb. Z czasem różnica będzie coraz większa ze względu na brak pamięci.
Edytowane przez Gomiv
Link to post
Share on other sites

Tak to co wybrałeś jest ok z tym że. Kartę graficzną zamień na GTX z 6 GB ram i koniecznie jakikolwiek dysk M2 lub SSD 120 GB na system. Co do mobo to jeśli chcesz wykorzystać szybsze pamięci np 3000 MHz to ok. Procesor nie jest do kręcenia i moim zdaniem wystarczyła by Ci na chipsecie B360 ( zostanie 100 na dysk lub dołożenie do karty graficznej ). Jeśli nie chcesz dokładać do karty graficznej zostań na wersji 3 Gb ale ja nie polecam bo sam takową posiadam a wcześniej miałem do czynienia z GTX 1060 6GB. Co do mobo ja mam Asrock B360M-pro4.https://www.x-kom.pl/p/422195-plyta-glowna-socket-1151-asrock-b360m-pro4.html

Jest wystaczająca i posiada wszystko co powina solidna płyta główna. Ramy o szybkości 2666 MHz i wszystko będzie działało jak powinno i wydajnie.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Zamiast 1060 6GB to może lepiej RX 590. Nawet w konfiguracji z Ryzenem może być całkiem spoko. Cena w Xkomie porównywalna do 1060 6GB a wydajność wyższa. Tylko nie wiem dokładnie jak to wyjdzie z ryzenem, bo jest szansa, że na DX12 będzie lepiej chodziła konfiguracja Ryzen + Radeon. Plus może czerwoni, w końcu sami to jakoś poprawią. Także wg mnie RX 590 jest teraz bardziej przyszłościowy niż GTX 1060.

Edytowane przez Presidente
Link to post
Share on other sites

A czy procek będzie się lubił z karta?


Zagłębiłem się trochę w te procesory i większość ludzi w sieci mówi tak "AMD do pracy , Intel do gier". Zastanawiam się czy procek da radę ale w obliczu astronomicznych cen Intela chyba nie mam wyboru. W sumie 12 wątkow zawsze spoko i ewentualne OC. Myślałem żeby może dać jakiś mocniejszy zasilacz w niewiele wyższej cenie. Znacie jakieś?
Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli PC prezentuje się tak:

 

CPU: AMD Ryzen 5 2600

GPU: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK

RAM: Patriot Viper 4 DDR4 2x4GB 3000MHz CL16

Dysk: Toshiba P300 1TB (SSD dokupię jak tylko zarobię)

Zasilacz: Corsair CX450 450W

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T

 

 chyba da radę w większości gier FHD na wysokich/ultra?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...