Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

proszę was o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego, kilka wstępnych rzeczy:

-peryferia jak myszka klawiatura czy monitor juz mam

-system operacyjny mam

-mam 2 dyski ssd, jeden pcie drugi sata

-mam chłodzenie ze starego pc (Thermalright Macho Rev.B), ale nie wiem czy będzie się nadawać do nowego zestawu

 

Potrzebuje wiec tak wlasciwie jedynie skrzynki, i to bez dysków, z racji tego, że wydajność obecnej generacji kart jest taka sobie (nie licząc 2080ti) myślałem o używanej 1080ti, którą w przyszłości wymienie na (miejmy nadzieję) 7nm kartę nvidii

 

Jeśli chodzi o zastosowanie komputera to będzie to przede wszystkim

- Granie w 120 FPS w 1440p (wszystkie nowosci AC: Origins, nowy Tomb Rider itd.)

- W przyszlosci zamierzam dokupic do niego zestaw VR

- Zamierzam podkręcać procesor

- Przede wszystkim liczy się dla mnie wydajność, kultura pracy schodzi na dalszy plan gdyż i tak gram w słuchawkach

- Dobrze jakby karta była od nvidii bo mam Gsync

- Moim celem jest stworzenie wydajnej bazy, która pozwoli na bezbolesną przesiadkę na kolejną generację kart graficznych.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/lista/kxj9b90pl

Ja złożyłem sobie coś takiego około tydzień temu. Nie potrzebujesz dysków, monitora, więc tutaj odpada kolejne parenaście stówek, które możesz przeznaczyć na lepsze komponenty.

Ogółem jeśli chodzi o wydajność, to można powiedzieć, że kombajn.

Multiplayerowo - COD 4 Blackout - trzyma klatki w granicach 150+ cały czas, jedynie przy strasznym młynie albo bardzo rozległej wizualnie lokacji spada do 120, jednak to i tak kosior.

Wiedźmin 3 - wszystko na uber + nvidia hairworks na full - 100-130 klatek, bez hairworksa 130+

Shadow of the Tomb Raider - klatkaż w granicach 100-120 ze wszystkim na maxa.

Jednak ja korzystam z rozdziałki 1920x1080 czyli 1080p. na 1440 liczba klatek była by pewnie o jakąś część mniejsza, jednak wciąż zapewniająca mega płynność i przyjemność z rozgrywki.

Mając taki budżet, śmiało możesz polecieć w 2080TI, albo stanąć na 2080 + jakiś dobry nowy intelek za "zaoszczędzone" pieniądze z dysków + monitora, którego nie będziesz kupował. Do ryzena chłodzenia nie musisz kupować, BOX-owe jest naprawdę bardzo spoko, no chyba, że chcesz go żyłować jak najwyżej, wtedy droga wolna. Co do intela, wiadomo, chłodzenie must have, jakiś AIO NZXT by był optymalny.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zestaw pitrek46 wyglada spoko, sam zastanawialem sie nad ryzenem patrzac po testach, tym ze w przyszlosci coraz wiecej gier zacznie wykorzystywac te 12-16 watkow i roznicach cenowych. Rozejrzałem się za 2080ti i problem jest nawet nie tyle co z cena, co z dostepnoscia, na xkom nie ma np. zadnego modelu aktualnie

Link to post
Share on other sites

Co do zestawu @pitek46. Nie opłaca się brać 2700x względem 2700 słaby zasilacz jeżeli miałbym 9k na kartę mobo i cepa tp brałbym coś takiego: i7 8700k, Dark rock pro 4, z370 extreme 4, gskill ripjaws v 3200mhz 2x8, rtx 2080, seasonic Focus 750w lepszy procek nie potrzebny skoro chcesz grać 1440p a 2080 zapewni ci te ~100 fps

Popatrz na ceny w sklepie esc.pl bo tam średnio 100zl taniej niż na morele

Jedynie w słabo zoptymalizowanych ac będzie ~70 fps

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites
ryzen ma ten plus ze nie bede musial wymieniac podstawki przy nowej wersji

Chyba nie powiesz, ze będziesz zmieniał ptaki CPU jak Ryzen 2700 za rok czy dwa? - u Intela pomijając już wysokie ceny masz na start wyższą wydajność

srednia_gry.png

 

9700K masz już za 2000zł, jednak tutaj płyta będzie droższa o 200zł - Asrock Z390 Extreme 4.

 

Twoje Macho powinno dać radę z OC, kosztem kultury pracy.

Link to post
Share on other sites

@up a nie lepiej z370 extreme tanszą o 200 zł procek o 200zł tańszy 8700k i wziąć drp4 lub jakieś aio, po oc 9700k ma przewage max 3-5 fps chociaż na zamieszczonym wykresie to jest nawet granica błędu pomiarowego 


chyba, że kolega będzie się bawił w adobe itp. no to 9700k wygrywa rdzeniami nad 8700k

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

w jaki sposób 9700k wygrywa rdzeniami? 8700k ma 6 (12 wirtualnych) wiec teoretycznie wiecej, z tego co czytalem w 9700k zrezygnowano z tego i mamy tylko rdzenie fizyczne. Jesli chodzi o karte to prawie na pewno zdecydowalem sie na rtx 2080, chyba ze nie wskoczy jutro żadna rozsadna promocja.

 

Co z pamieciami w przypadku zestawu z intellem, w przypadku ryzena wyczytalem ze potrzebuje dual channel jak najbardziej wykrecone, a co polecacie tutaj?

 

Co do macho i kultury pracy to jak juz pisalem, ma drugorzedne znaczenie bo i tak mam sluchawki w uszach przez 90% czasu przed komputerem, prosiłbym tylko o polecenie jakiejś porzadnej pasty do niego. Ostatnio uzywałem chyba arctic silver 4 ale moze jest cos ciekawszego.

Link to post
Share on other sites
@up a nie lepiej z370 extreme tanszą o 200 zł procek o 200zł tańszy 8700k i wziąć drp4 lub jakieś aio

9700K to raptem 100zł dopłaty, do tego mamy lut i mniejszy problem z temperaturami.

Po co chłodzenie skoro zainteresowany ma Macho?

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

 

 

przy 1440p procesor traci na znaczeniu

 

Aż tak mocno jak w 4K, to jeszcze nie traci. 

 

 

 

@up a nie lepiej z370 extreme tanszą o 200 zł procek o 200zł tańszy 8700k

 

9700K można wyrwać po cenie 8700K jeżeli mo

 

 

 

9700k ma 8 fizycznych rdzeni dzięki czemu w programach będzie ciut szybszy

 

Chyba raczej nie. Szybsze będzie 6 jajek wraz z HT.  W grach w zasadzie bez różnicy. Na plus przy 9700K to lut. 

 

 

 

Granie w 120 FPS w 1440p (wszystkie nowosci AC: Origins, nowy Tomb Rider itd.)
 

 

 

Dobrze jakby karta była od nvidii bo mam Gsync

 

Więc po co Ci 120 klatek w takich tytułach jak masz szkło z G-Sync gdzie zakres działania zaczyna się od 30 klatek. Tak może trochę za bardzo się rozjechałeś z tymi klatkami. 

 

W 10000 zł zmieścisz się z RTX 2080 Ti wraz z i7 9700K, Z390 Tomahawk, Seasonic Focus 650W, Meshify C, G.Skill 3200 MHz CL15 2x8 GB na B-die. Dyski i chłodzenie masz więc wszystko. 


Osobiście pozostałbym jednak na poziomie RTX 2080 w bardziej ludzkiej cenie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...