Skocz do zawartości

Sharkoon SGM2 - myszka dla graczy do 100zł?


Recommended Posts

Niedawno na polskim rynku pojawiła się nowy „gryzoń” od niemieckiego producenta Sharkoon. Wielu graczy zaczęło się zastanawiać, czy rozbudowana funkcja RGB odbywa się kosztem sensora lub innych elementarnych cech tej myszy. Jako, że jestem fanką zarówno profesjonalnych akcesoriów do gier, jak i oświetlenia RGB - postanowiłam to sprawdzić.

 

Sensor

SGM2 została wyposażona w nowej generacji sensor optyczny, który potrafi odczytywać nasze ruchy do 6000 razy na sekundę. Sprawia to, że sprawdza się ona podczas partyjek typu strzelanka – np. Call of Duty, gdzie każda sekunda ma znaczenie w walce z przeciwnikami. Rozdzielczość DPI możemy zmieniać nawet podczas grania, w łatwy sposób przyciskiem na myszce. Przy każdym skoku wskaźnik DPI pokazuje na który poziom weszliśmy. Używałam jej na kilku rozmaitych podkładkach – precyzja została zachowana bez względu na powierzchnię. Ogólnie całość działa bardzo sprawnie i stabilnie – nie występuje zacinanie się, czy też opóźnienia w ruchach.

 

QSNVLxU.jpg

 

Kształt

Konstrukcja Skiller SGM2 jest dopasowana dla młodych lub starszych osób praworęcznych, czyli zarówno dla użytkowników z drobnymi, jak i większymi dłońmi. Dwa przyciski przy kciuku są łatwo dostępne i pozwolą nie raz przyśpieszyć nam pracę czy ułatwić grę. Boki SGM2 są zrobione z gumy dzięki czemu mamy lepszy uchwyt w czasie zagorzałych rozgrywek, kiedy to ręce pocą nam się w wyniku silnych emocji. Mimo, że jest ona stworzona głownie z myślą o osobach praworęcznych, także osoby leworęczne, takie jak ja, mogą bez obaw z niej korzystać.

ERV2QyQ.jpg

 

Podświetlenie

SGM2 jest wykonana w czarnym kolorze oraz ładnym podświetleniem RGB. Można wybierać z pośród sześciu różnych efektów RGB i dostosowywać ją do własnych preferencji np. do wystroju pokoju lub humoru. Dla osób, które nie lubią światła jest w dodatku opcja wyłączenie jakiegokolwiek podświetlenia, za pomocą przycisku, który znajduje pod spodem urządzenia.  Podobnie z poziomu myszy, bez dodatkowego oprogramowania, kontrolujemy oświetlenie. Urządzenie oprócz standardowych włączników zostało wyposażone również w guziki dalej/wstecz.

 

IS7eeNg.jpg

 

Podsumowanie

Zaledwie już po paru dniach użytkowania mogę stwierdzić, że Skiller SGM2 od Sharkoona pomijając  bajeczne  światełka, zachowała co ważniejsze funkcje klasycznych urządzeń gamingowych. Posiada nie tylko dobrą technologię, czy też sensor, ale jest dodatkowo lekka oraz ma długi – 180 cm kabel. Co najważniejsze jest ona znacznie tańsza od typowego sprzętu tego rodzaju. Kupiłam ją za 79 zł. Jeśli chcesz zatem mieć profesjonalną myszę dla e-sportowców, ale nie chcesz przepłacać – warto w nią zainwestować. 

 

ERV2QyQ.jpg

Link to post
Share on other sites

Dla zaintrygowanych.

Zaimplementowany sensor SPCP6651 zdaje się być naprawdę kiepski, nie dosięga on parametrami zalążków dobrze skalibrowanego A3050 - deklarowane 1.7 m/s to naprawdę nikła wartość.

Producent deklaruje żywotność przycisków głównych na pięć milionów kliknięć, jednakże nie pysznił się ich producentem, toteż rozważam zamiennik Omronów - powoduje to u mnie dosyć negatywne emocje, gdyż nawet pięciomilionowa wersja Omronów psuła się na pokaźną skalę.

Podwykonawcą wydaje się być chiński Meetion z Shenzen, z którego czerpią garściami niskobudżetowe marki; Tracer, Fury.

Crux.
Podchodziłbym do owej myszy naprawdę bardzo sceptycznie.
Pryzmat realnie niewiele droższego G102, ukazuje mnogość wad i dzietność produkcyjnych błędów.
Na miarę ów Logitecha, jest to wybitnie słaba mysz, której MSRP powinno oscylować w granicy ~40zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Crux.

Podchodziłbym do owej myszy naprawdę bardzo sceptycznie.

Pryzmat realnie niewiele droższego G102, ukazuje mnogość wad i dzietność produkcyjnych błędów.

Na miarę ów Logitecha, jest to wybitnie słaba mysz, której MSRP powinno oscylować w granicy ~40zł.

 

Zawsze kochałem Logitecha i w sumie do dzisiaj mam ich myszki. G102 może jest w podobnej kwocie cenowej, ale to jest myszka dla dziecka. Porównaj rozmiary SGM2 a G102. Coś innego bierze dorosły facet, a coś innego dziecko czy dziewczyna z małą reką.

Link to post
Share on other sites

Nie każdy mężczyzna ma dłoń jak bochen,więc co to za pisanie,że sprzęt dla dziecka ... :)

Tutaj sie zgadzam, ale chce zwrócić na jedną rzecz uwagę - więcej wszyscy gadają przy recenzjach o czujnikach zamiast o tym dla kogo jest dana myszka wielkościowo w zalezności też od tego jaki kto ma uchwyt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...