Skocz do zawartości

Przedterminowe rozwiązanie umowy z UPC


Recommended Posts

Cześć,

 

Może ktoś z was zna się trochę lepiej na prawie :)

Dostałem dziś takiego maila z UPC. Chciałbym z nimi rozwiązać umowę ale nie chce płacić kary.

Dziś dostałem maila ze zmianami w umowie i z poniższą adnotacją.

 

Jeśli nie akceptujesz powyższych zmian, masz prawo do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej najpóźniej do dnia 19 grudnia 2018 r. Zmiana dokumentów wynika z nowych przepisów prawa, dlatego – w przypadku Abonentów pozostających w okresie zobowiązania - skorzystanie z tej możliwości może wiązać się z koniecznością zwrotu przez Abonenta części przyznanej ulgi. To równowartość ulgi za cały Okres Zobowiązania pomniejszona proporcjonalnie za okres od dnia zawarcia Umowy Abonenckiej do dnia jej rozwiązania. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego prawa i doręczysz do UPC oświadczenie o wypowiedzeniu, Twoja umowa ulegnie rozwiązaniu w dniu 19 grudnia 2018 r. 

 

Pytanie czy skorzystanie z tej opcji będzie się wiązać z koniecznością... czy może się wiązać, ale nie musi? Może to specjalnie taka gra słów aby zniechęcić ?

 

Zastanawiam się, gdzie się tego dowiedzieć. W UPC mi pewnie prawdy nie powiedzą.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisali, jeśli zmiana wynika ze zmienionych przepisów prawa, to przedterminowe rozwiązanie umowy może wiązać się z karami. Może, bo to zależy od dobrej woli UPC. Mają prawo, ale nie muszą kar naliczać.

Kara nie może być wyższa niż wysokość rabatu jaki dostałeś, proporcjonalnie pomniejszona o okres dorychczasowego trwania umowy.

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Zadzwoniłem i potwierdzili że trzeba będzie zapłacić ten zwrot zniżki. Ciężko to nazwać zniżka bo jak ten zwrot dodam do tego co płacę, to okazuje się, ze bez zniżki placilbym 350zeta zamiast 150 :) Nikt by tego bez tej zniżki nie kupił. Ale rozumiem, że to taki marketing.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...