Skocz do zawartości

Oznaczenia plyt glownych marki Gigabyte


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Mam pytanie do płyt z chipsetem z rodziny P55. Przymierzam się do kupna płyty pod i5 i wacham się pomiędzy modelami Gigabyte.

 

Co oznacza 'M' w nazwie np. Gigabyte GA-P55M-UD2

'A' to USB 3.0 - dzięki mICh@eL.

 

Według powyższych postów, 'R' w nazwie wskazuje na RAID i dodatkowe złącza SATA. Tymczasem obie płyty, według opisu na komputronik.pl, obsługują RAID: Gigabyte GA-P55A-UD3 i Gigabyte GA-P55A-UD3R. Ten ostatni posiada tylko 2 dodatkowe porty zewnętrzne?!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

chciałem dokupić płyte głowną na all.. do tej pory miałem takie dwie płyty

MB GIGABYTE GA-8IPE 1000 S.478 i865PE

 

MSI 865PE NEO3-F (MS 6728-150)

w tym dziale

http://www.allegro.pl/listing.php/showc ... =1&order=p

znalazłem taką płyte

http://www.allegro.pl/item1037857377_no ... f_vat.html

 

pytałem gościa i mówił że podejdzie pod procesor ale chciałem sie dowiedziec na co jeszcze zwrócic uwage przy doborze płyty.

Jeszcze przy okazji chciałem sie spytać czy od razu wymienić sobie zasialacz??

Link to post
Share on other sites

Okej ale właśnie kiepsko z kasą mam i narazie chciałem poprostu podmienić tą płyte i ewentualnie zasialacz:) Ale dzięki za info

 

--

 

Taki miałem problem - na początku problem z hdd ale jak kupiłem nowy na sata okazało sie że po paru dniach wogóle sie komputer nie chciał włączyć. Podpiołem zasilacz od innego komputera i też nic nie dało(dysk twardy też sprawdziłem na innym kompie i działał bez zarzutu) Teraz szukam nowej płyty .Problem jest w tym że z deka to zielony jestem w oznaczeniach . Wiadome że jako takiej nowej płyty od producenta to nie dostane.Z tego co sie dowiedziałem to są dostępne te które niesprzedały sie dawniej i że podobno nowe są tylko że GW mają na pare miesięcy.

 

To tak w skrócie:)

 

 

Nie pisz posta pod postem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...